забруднення харчових продуктив

Содержание

Слайд 2

Факти біографії

Оноре де Бальзак — французький письменник. Не має ніякого родинного ставлення

Факти біографії Оноре де Бальзак — французький письменник. Не має ніякого родинного
до французького письменника Жана-Луї Гез де Бальзака (1597-1654). Ім'я при народженні — Оноре Бальзак; частинку «де», що означає приналежність до дворянського роду, почав використовувати близько 1830 року

Слайд 3

Факти біографії

Його дід був селянином по прізвищі Бальс . Батько Оноре дописав

Факти біографії Його дід був селянином по прізвищі Бальс . Батько Оноре
собі 2 літери і став Бальсаком, а пізніше купив собі частинку «де». Мати була дочкою паризького торговця. Оноре де Бальзак народився в Турі, в родині селянина з Лангедока Бернара Франсуа де Бальзака (1746-1829). Батько Бальзака був селянином, розбагатіло на скупці і продажу конфіскованих дворянських земель в роки революції, а пізніше став помічником мера міста Туру. Він готував сина до адвокатської діяльності. У 1807-1813 роках Бальзак навчався в Вандомській коледжі, в 1816-1819 — в Паризькій школі права, одночасно працював у нотаріуса писарем; однак він відмовився від юридичної кар'єри і присвятив себе літературі

Слайд 4

Факти біографії
Батьки мало займалися сином. У Вандомский коледж він був поміщений проти

Факти біографії Батьки мало займалися сином. У Вандомский коледж він був поміщений
волі. Зустрічі з рідними там були заборонені круглий рік, за винятком різдвяних канікул. Перші роки навчання він провів у карцері. У 4 класі Оноре змирився, але наповнив парту пародіями на вчителів. В 14 років він дуже важко захворів, і батьки забрали його додому на прохання начальства коледжу. 5 років Бальзак тяжко хворів, вважалося, що надії на одужання немає, але після переїзду сім'ї в Париж, 1816 р., Оноре поправився.

Слайд 5

Бальзак в России

В 1832, 1843, 1847 и 1848—1850 гг. Бальзак посещал Россию, Санкт-Петербург.

Бальзак в России В 1832, 1843, 1847 и 1848—1850 гг. Бальзак посещал
В 1832 году познакомился с Эвелиной Ганской (овдовевшей в 1841 году), с которой венчался 2 марта 1850 года в городе Бердичеве, в костёле Святой Варвары. В 1847—1850 гг. жил во владениях своей возлюбленной в Верховне (ныне — село в Ружинском районе Житомирской области, Украина). С августа по октябрь 1843 года Бальзак проживал в доме Титова на Миллионной улице, 24 в Санкт-Петербурге. В неоконченном «Письме о Киеве», частных письмах оставил упоминания о своем пребывании в украинских городках Броды, Радзивилов, Дубно, Вишневец и др. Киев посещал в 1847, 1848 и 1850 гг.

Слайд 6

Портрет графині Ганської

Портрет графині Ганської

Слайд 7

Повість «Гобсек»

Одне з найбільш відомих творів Оноре де Бальзака – повість «Гобсек»,

Повість «Гобсек» Одне з найбільш відомих творів Оноре де Бальзака – повість
яка є якимось коротким «путівником» по Франції 19-го століття, в епоху Імперії, Реставрації та липневої уряду.

Слайд 9

Главный герой повести

Главный герой повести – Гобсек – пожилой человек, скопивший на

Главный герой повести Главный герой повести – Гобсек – пожилой человек, скопивший
старости лет огромное количество денег. Живет в одиночестве, практически ни с кем не общается, из дома выходит исключительно по делу. Единственный человек, интересный Гобсеку, - молодой стряпчий Дервилль. Старик видел в нем умного собеседника, верного друга, делового товарища и просто хорошего человека. Юноша, в свою очередь, общаясь со стариком, набирался опыта, просил совета и рекомендаций. Кроме того, Дервилль частенько анализировал характер собеседника и пришел к мысли, что в Гобсеке живут два существа: скряга и философ, существо подлое и возвышенное.

Слайд 10

Єдина любов

Єдина любов

Слайд 11

Єдина любов Гобсека

З віком до нього прийшли величезна пристрасть до грошей та

Єдина любов Гобсека З віком до нього прийшли величезна пристрасть до грошей
прагнення володіти світом. Пристрасть поступово переростає в поклоніння. Головним для героя став принцип: «Все продається і все купується». Його не цікавить нічого, крім грошей та їх кількості. Духовний світ поступово виснажується і вмирає задовго до фізичної смерті Гобсека. «Гроші правлять світом» - ось кредо буржуазного ладу, палким прихильником якого був старий. Золото з'їдає його душу, все святе, що було в ній. Всі піднесені почуття - жалість, співчуття – переростають у найбільш підлі якості людського характеру – егоїзм, цинічність, жадібність. Якщо в молодості прагненням Гобсека було пізнання світу, то зараз його мета – полювання за грошима. Але, накопичивши їх величезна кількість, герой став щасливий. Він безславно помирає на самоті разом з усіма зі своїми мільйонами.

Слайд 13

висновок :

Життя Гобсека – це трагедія не однієї окремо взятої людини, а

висновок : Життя Гобсека – це трагедія не однієї окремо взятої людини,
цілої системи. Його приклад тільки підтвердив відоме твердження, що «не в грошах щастя». Оноре де Бальзак показав, до чого може привести сильне поклоніння монет і можливості з їх допомогою володіти світом.
Имя файла: забруднення-харчових-продуктив.pptx
Количество просмотров: 358
Количество скачиваний: 0