Слайд 2Площа Волинської області – 20,2 тисячі квадратних кілометрів, що становить 3,3 відсотка
території України.
В краї є 4 міста обласного /Луцьк, Ковель, Нововолинськ, Володимир-Волинський/ і 7 районного підпорядкування, 16 адміністративно-територіальних районів, 22 селища міського типу, 1049 сільських населених пунктів.
Населення Волині на початок 1997 року складає 1076 тисяч чоловік або 2,7 відсотка від загальної кількості тих, хто проживав в Україні, в тому числі 559 тисяч міського, 517 тисяч сільського. За національним складом населення поділяється так: 94,3 відсотка українці, 4,4 відсотка – росіяни, серед інших – поляки, чехи, словаки, німці, євреї і т.д.
Слайд 3Найперше, уваги заслуговує 400-метрова Замкова гора Бона. І хоча сам замок був зруйнований
ще в середині 17 ст., на його місці збереглися башта з брамою та оборонні мури. Досі ніким не спростована легенда про те, що на 100-метровій глибині під замком заховані скарби королеви Бони.
Слайд 4Замок Любарта, або Луцький замок — верхній замок Луцька один із двох (частково) збережених
замків, пам'ятка архітектури та історії національного значення. Один з найбільших, найдавніших [1] і найкраще збережених в Україні замків. Головний об'єкт історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», культурний осередок та найстаріша споруда [2] Луцька.
Слайд 6На звороті 200-гривневої банкноти зображується в'їзна вежа Луцького замку. Який зв'язок між
Луцьком і Лесею Українкою? Знамениту письменницю багато що пов'язує з цим містом. Тут вона прожила деяку частину свого життя і написала перші «усвідомлені» твори. До того ж, Леся Українка часто бувала у Луцькому замку і любила його.
Слайд 7Найекстравагантнішою спорудою міста є будинок місцевого скульптора Миколи Голованя, що знаходиться на
березі ріки неподалік лютеранської церкви.
Слайд 8Вся тамтешня територія відноситься до старої частини міста і складається переважно з
низької приватної забудови. Цікавим вкрапленням є місцева синагога, що залишилася стояти тут з 17 століття, а також Ринкова площа , з оригінального вигляду якої вже мало що залишилося.
Слайд 9У селі Рокині є маленький, але симпатичний скансен – Музей історії сільського господарства
Волині, де бажаючі можуть побачити парочку традиційних українських хатинок з сільгосп приладдям у них.
Слайд 10Всі ми чули про доленосну битву козаків з поляками під Берестечком, коли
армія Богдана Хмельницького зазнала поразки. Дана подія неабияк вплинула на подальший розвиток історії України і хто б знав як би виглядала наша держава, якби тоді перемогли козаки.
Власне тут знаходиться меморіальний комплекс Поле Берестецької битви.