Розвиток мистецтва України у XVI-XVIII ст

Слайд 2

XVI - перша половина XVIII ст. були важливим етапом розвитку української культури.

XVI - перша половина XVIII ст. були важливим етапом розвитку української культури.
Продовживши традиції давньоруської культури, українська культура виявилася в умовах, що могли привести її до зникнення, асиміляції іншими культурами

Слайд 3

Архітектура

Архітектура. В архітектурі національні традиції міцніше за все зберігалися і яскраво виявлялися

Архітектура Архітектура. В архітектурі національні традиції міцніше за все зберігалися і яскраво
в дерев'яному зодчестві. У той же час з середини XVI ст. виразними стали основні тенденції загальноєвропейського культурного процесу, у XVII ст. в архітектурі з'являються елементи стилю бароко. Він передбачає велику кількість прикрас зовні і всередині будівлі, складність архітектурної конструкції, розробку складних просторових ансамблів, синтез різних видів мистецтва.
Декоративні ідеї та можливості бароко були близькими до національного українського мистецтва, якому притаманна мальовничість композиції, гармонія будівель з навколишньою природою. Поєднання власних традицій та європейського впливу створило умови для розквіту своєрідного стилю, названого українським, або “козацьким” бароко.

Слайд 4

Музика

Значний розвиток отримало музичне мистецтво. Вже у XVI ст. в Україні широко

Музика Значний розвиток отримало музичне мистецтво. Вже у XVI ст. в Україні
використовувалися ноти. Популярними були друковані збірки святкових пісень – ірмологіони. Нотну грамоту вивчали студенти колегіумів, а у XVIII ст. музичною столицею Лівобережжя став Глухів. Тут була відкрита музична школа, де вивчали вокал, гру на скрипці, флейті, гуслях, арфі. Більшість випускників потрапляла за традицією до Москви і Петербурга. Наприклад, половину хористів царської капели склали вихідці з України. У XVIII ст. місцева знать також прагнула створювати в своїх маєтках вокальні та інструментальні капели.
Однак кращі, найбільш талановиті музиканти залишали Україну. Скажімо, композитор Дмитро Бортнянський потрапив до Москви ще дитиною. Проте в його творчості присутні українські мотиви. Композитори Максим Березовський і Артемій Ведель були більш тісно пов'язані з Батьківщиною. Вихованці Києво-Могилянської академії, вони вчилися і в італійських майстрів. Композитори працювали в різних жанрах, зокрема оперному, але переважала все ж церковна музика.

Слайд 5

Театр

Крім церковної і шкільної драматургії (про що сказано вище), народжується народний

Театр Крім церковної і шкільної драматургії (про що сказано вище), народжується народний
ляльковий театр - вертеп. Його назва пов'язана з тим, що перші лялькові вистави інсценували біблійний сюжет про народження Христа у Віфлеємській печері (вертеп давньослов'янською - печера). Такий театр являв собою триярусну скриню, яка символізувала три рівні космосу. Пізніше залишилося два рівні, у верхньому розгорталися релігійні лялькові вистави, а в нижньому - гумористичні інтермедії, які користувалися величезною популярністю в народі.
В навчальних закладах ставилися спектаклі, в яких брали участь десятки і навіть сотні чоловік.
Имя файла: Розвиток-мистецтва-України-у-XVI-XVIII-ст.pptx
Количество просмотров: 39
Количество скачиваний: 0