Слайд 2Театр
Відродження театрального мистецтва у ФранціїВідродження театрального мистецтва у Франції припало на 15-16 століттяВідродження театрального мистецтва у Франції припало
на 15-16 століття. До початку Ренесансу французький театрВідродження театрального мистецтва у Франції припало на 15-16 століття. До початку Ренесансу французький театр існував у трьох іпостасях: містерія, міракль і літургійна драма. Але, по суті, ці сценічні дії мало чим схожі на театральне мистецтво. Виконувалися спектаклі непрофесійно і не розкривали внутрішній світ героїв. Кожен з видів французького театру 15-го сторіччя мав свої особливості і своє призначення.
Слайд 3Містерія представляла собою театральну постановку, в якій релігійні сюжети лише трохи розбавлялися
комедійно-побутовими сценами. Літургійна драма, навпаки, інсценувала окремі епізоди виключно з Євангелія. Ці уявлення організовувалися в дні пасхальної та різдвяної служби.
Слайд 4Міракль - це драма з релігійно-повчальним змістом. Основу міракля становило «чудо», вчинене
одним з святих, найчастіше, Дівою Марією. Міраклі і Містерії володіли великою популярністю серед народу і збирали величезну глядацьку аудиторію. Організовувалися ці уявлення артистами-аматорами на вулицях, площах і ринках. Актори постійно перекочовували з міста в місто, так як не мали трупи і спеціальних приміщень.
Слайд 5Рух до досконалості
Французьке сценічне мистецтво дуже довго було непрофесійним. Але, незважаючи на
це, в середовищі акторів з'явилися справжні «касти» і почалося формування певного «шару» артистів-професіоналів.
Слайд 6Вже під другій половиніВже під другій половині 16-го століття театральне мистецтво у Франції зазнало професіоналізацію. Згодом чого
з'явилася необхідність у відповідному оформленні, тобто, в постійних приміщеннях для проведення вистав. Крім спеціальних будівель театр потребував оновлення репертуару і в новому сценічному обладнанні.
Слайд 7Образотворче мистецтво
Образотворче мистецтво Франції доби Відродження. У французькому мистецтві драматичні ноти приглушені:
тут не було аналогій до творчості Босха, Брейгеля, Дюрера, Грюнвальда, хоча історія Франції за ці два століття була також сповнена бурхливих і жорстоких подій. Столітня війна, війна з Габсбургами, релігійні війни католиків з гугенотами, кривава Варфоломіївська ніч — усе це було у французькій історії.
Слайд 8Але ці настрої, якщо й виявилися у мистецтві, то, головним чином, у
надгробній пластиці. У цілому ж французьке мистецтво залишалося ви-шукано-спокійним. У цьому виявилася не тільки раблезіанська життєрадісність, а й офіційна орієнтація замовників — королів та придворних — на мистецтво італійського маньєризму
Слайд 9 Архітектура
Розвиток стилю Відродження в архітектурі Франції розпочався значно пізніше, ніж в
Італії. Ознаки стилю з’являються лише на початку ХVІ ст., а її розвиток поділяється на два етапи: перший – ранній з поч. ХVІ ст. до 1530-х рр. і другий – зрілий у 1540 – 1570 рр.