Винайдення. Книгобудування

Содержание

Слайд 2

Перші згадки про тексти

ПЕРШІ ЗГАДКИ ПРО ТЕКСТИ, ВИРІЗАНІ В ДЗЕРКАЛЬНОМУ (ПЕРЕВЕРНУТОМУ) ВІДОБРАЖЕННІ

Перші згадки про тексти ПЕРШІ ЗГАДКИ ПРО ТЕКСТИ, ВИРІЗАНІ В ДЗЕРКАЛЬНОМУ (ПЕРЕВЕРНУТОМУ)
НА ДЕРЕВ’ЯНИХ ДОШКАХ, ЗА ІНШИМИ ДАНИМИ – НА КАМ’ЯНИХ БРИЛАХ, І ВІДТИСНУТІ НА ОКРЕМИХ АРКУШАХ, ВІДНОСЯТЬСЯ ДО II-VІІ СТ. Н. Е. ВОНИ НАЛЕЖАТЬ КИТАЙЦЯМ. НА ЖАЛЬ, ВІДДРУКОВАНІ З ТАКИХ ФОРМ ТЕКСТИ НЕ ЗБЕРЕГЛИСЯ. ОДНАК ЦЯ КРАЇНА МОЖЕ ПОХВАЛИТИСЯ ПЕРШОЮ ЗБЕРЕЖЕНОЮ ДО НАШИХ ДНІВ КНИГОЮ, НАДРУКОВАНОЮ НА ПАПЕРІ ЗА ДОПОМОГОЮ ВИРІЗАНИХ ДЕРЕВ’ЯНИХ ФОРМ-СТОРІНОК. ІДЕТЬСЯ ПРО «ДІАМАНТОВУ СУТРУ» (868 Р.). КНИГА ЗРОБЛЕНА У ФОРМІ ПАПЕРОВОГО СУВОЮ. ТЕПЕР ЗБЕРІГАЄТЬСЯ В БРИТАНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ У ЛОНДОНІ.

Слайд 3

Книгобудування в Європі

У Європі множення писемних текстів за допомогою дерев’яних форм-кліше почалося

Книгобудування в Європі У Європі множення писемних текстів за допомогою дерев’яних форм-кліше
в епоху пізнього Середньовіччя. Що ж друкували? Гравюри з релігійними сюжетами та невеликими текстовими поясненнями (текст часто вписувався від руки) для малограмотного користувача («Біблія бідних» («ВіЬНа раирегит»), «Мистецтво помирати» («Аг$ тогіепйі»), «Дзеркало людського порятунку» («Spe-culum humanae salvationis»)) і гральні карти, привезені хрестоносцями зі сходу і які набули в середньовічній Європі дуже масового поширення. Трішки пізніше ксилографією стали розмножувати календарі і деякі університетські підручники (наприклад, посібник з латинської граматики Елія Доната). Починаючи з ХШ ст., найбільше книг таких способом друкувалося в Німеччині та Фландрії

Слайд 4

Книгодрукування у Німеччині

30 вересня 1452 року в друкарні Йоганна Ґутенберґа вийшла в світ перша в Європі

Книгодрукування у Німеччині 30 вересня 1452 року в друкарні Йоганна Ґутенберґа вийшла
справжня солідна книга — Біблія. До того майстер друкував лише пробні маленькі книжечки на кшталт підручників, та саме Ґутенберґ поставив друкарство на промислову базу. За першим разом було надруковано 180 примірників Біблії, з яких дотепер залишилося тільки 48. Приймаючи до уваги рівень освіти населення у Європі, тираж був немалий. Саме з того часу починається епоха «Зрілого Відродження», бо рукописні «Комедія» Данте, сонети Петрарки, «Декамерон» Бокаччо ще не мали сили зрушити духовну культуру Західної Європи. А от після появи друкованої Біблії до масового читача дійшли не тільки релігійні видання, а і твори багатьох античних та тогочасних авторів.

Слайд 5

Друкарство у слов'ян

У 1468 у Плзні (західна Чехія) виходить «Хроніка Троянська», видана не латинською, а рідною

Друкарство у слов'ян У 1468 у Плзні (західна Чехія) виходить «Хроніка Троянська»,
мовою, в 1491 у Кракові — тодішній столиці Польщі — «Осьмогласник». Це перша з книг, які Швайпольт Фіоль почав друкувати кирилицею, що, як відомо, дала початок абеткам України, Білорусі, Сербії, Болгарії і почасти Румунії (Валахія,Молдова).
У фондах старовинних книг Національної бібліотеки України можна побачити примірник «Осьмогласника» 1494, випущений першим південнослов'янським друкаремієромонахом Макарієм у Чорногорії, що поклало початок південнослов'янським і молдово-румунським кирилівським виданням.
Слов'янські книги першим друкувати почав німець Швайпольт Фіоль (бл.1460 — після 1526) у Кракові. Його книги були відомі в Україні ще у 20-х роках 17-го ст. А в Східній Європі першим слов'янським друкарем був білорус Франциск Скорина, який працював у Вільні з 1525, а до того у Празі.

Слайд 6

Друкарство в Україні

У період протистояння між католиками і православними, коли основна маса

Друкарство в Україні У період протистояння між католиками і православними, коли основна
населення, тогочасної України, сповідувала православну віру, а польські магнати насаджували католицизм і виникла потреба у друкованій та рукописній книжці. Саме в той час виникають братства, які, отримуючи підтримку константинопольськихпатріархів та ієрархів православної церкви на ставропігію, скористалися можливістю самостійно вести свої справи. Тож у борні за віру та паству постало тогочасне українське друкарство, а люди, які були першими друкарями, відігравали важливу роль у суспільно-політичному житті краю.
Уже з кінця XV століття на території Королівства Польського і Великого князівства Литовського виникли друкарні, які діяли у Кракові, Вільні, Несвіжі. У них було надруковано і перші кириличні книги церковнослов'янською мовою.

Слайд 7

Іван федоров

1573–1574 — у монастирі св. Онуфрія «друкованє занедбане обновил» (надгробна епітафія на могилі у

Іван федоров 1573–1574 — у монастирі св. Онуфрія «друкованє занедбане обновил» (надгробна
Львові). Разом зі своїм сином Гринем Івановичем із Заблудова працював над новим виданням «Апостола», прикрашеним заставками, ініціалами, кінцівками і трьома гравюрами. У післямові розповів про свою друкарську діяльність у Москві й Литві та про переїзд до Львова. Там же 1574 видав перший східнослов'янський Буквар.
У Львові його звали «друкар москвитин» (лат. Iwan Moschus), що могло вказувати як на місце, звідки він прибув, так і на його національність.

Слайд 8

Технології друку

середньовіччя

Нова ера

Технічний час

 технологія перенесення вологої фарби

монотопія

Трафаретний друк

технологія друку  тонером

Друк рідкими чорнилами

Друк

Технології друку середньовіччя Нова ера Технічний час технологія перенесення вологої фарби монотопія
3D принтером

Слайд 9

3D принтер

3D-друк є однією з форм технології адитивного виробництва, де об'єкти створюються

3D принтер 3D-друк є однією з форм технології адитивного виробництва, де об'єкти
з використанням тривимірних моделей та 3D-принтера. Тривимірний об'єкт створюється послідовним накладанням шарів матеріалу. 3D принтери дозволяють друкувати об'єкти з декількох матеріалів та з різними механічними і фізичними властивостями одночасно.
Имя файла: Винайдення.-Книгобудування.pptx
Количество просмотров: 33
Количество скачиваний: 0