Слайд 3При ураженні рослин вірусними захворюваннями їх зростання помітно погіршується, так що поставлений
діагноз зазвичай зводиться до констатації браку харчування і несприятливих умовах утримання. У першу чергу вірусні захворювання легко сплутати з хлорозом. Крім того, віруси важко відразу визначити тому, що рослина рідко гине. Але іноді вірусне захворювання може супроводжуватися і ознаками, які ставлять квітникаря в глухий кут, наприклад, спочатку починається хлороз листя, потім вони обсипаються, і спостерігається загнивання стовбура. Така картина характерна при захворюванні ксілопорозісе цитрусових.
Слайд 5Мозаїчна хвороба характеризується різноманітними за формою плямами та смугами, білими або жовтуватими
на листі, світлими або темними на квітках, що викликано розпадом хлоропластів. Мозаїка зазвичай має якийсь малюнок — концентричні кола, кільця або смужки розташовані в якомусь порядку або візерунку. Крім того, мозаїчність часто супроводжується деформацією листа — зморшкуватістю або кучерявістю. Найчастіше вражаються бегонії, кали, гідрангеі, пеларгонії, примули
Слайд 6Курчавість листя — вірусне захворювання, при якому на листках з’являються численні дрібні
плями розміром 1-2 мм, які потім висихають. Листи стають зморшкуватими, кучерявими, квітки деформуються. Хвороба може супроводжуватися появою сіро-білих або світло-жовтих плям і ліній. Найчастіше вражаються примули, пеларгонії, пуансеттії.
Слайд 7Пожовтіння листя або жовтяниця — вірусне захворювання, при якому листя стають жовтими
або жовто-зеленими. Окремі пагони або вся рослина відстає у рості, стебла стають ламкими за рахунок того, що в них накопичується багато крохмалю, клітини буквально забиваються ім. При цьому на листках так само може позначатися мозаїчний візерунок з концентричних кіл і плям. Іноді жовтяниця проявляється не на всьому рослині, а на окремій гілці — починається хлороз листя, при цьому можуть з’являтися нові листи, але дрібні і вже Хлорозні.