Т.Г. Шевченко. Знаходження у пана

Слайд 2

Як Шевченко до пана попав
1823 року померла мати Тараса. Батько одружився

Як Шевченко до пана попав 1823 року померла мати Тараса. Батько одружився
вдруге з Терещенчихою, яка мала трьох своїх дітей. З того часу в родині точилися постійні сварки між батьком і мачухою, між дітьми.
Після смерті батька мачуха вижила пасинка з батьківської оселі, і Тарас жив у кирилівського дяка-п’яниці Петра Богорського. У 1829 році Тарас став служником-козачком пана Енгельгардта, згодом переїхав з ним до Петербурга. 

Слайд 3

У 1832 році пан віддав Шевченка до живописних справ цехового майстра Ширяева(здібності

У 1832 році пан віддав Шевченка до живописних справ цехового майстра Ширяева(здібності
до малярства виявилися в Тараса дуже рано: ще змалку крейда й вуглинка були для нього неабиякою радістю, а прагнучи стати художником, хлопець побував у трьох церковних малярів.Проте жоден з них не виявив у хлопця таланту).Хоч від жорстокого маляра Тарасові не раз діставалося, але він терпів знущання задля омріяного мистецтва.

Слайд 4

Шевченко пробув зі своїм паном у Вільні. Подробиці цієї подорожі маловідомі.

Проте,Шевченко міг

Шевченко пробув зі своїм паном у Вільні. Подробиці цієї подорожі маловідомі. Проте,Шевченко
бути очевидцем Польського повстання 1830 року.З цих часів зберігся Тарасовий малюнок  “Погруддя Жiнки” ,який свідчить про майже професійне володіння олівцем.

Слайд 5

Павло Васильович Енгельгардт  (1798–1849) — росiйський дворянин і офіцер швейцарського походження, представник розгалуженого роду Ендельгардтiв.

Павло Васильович Енгельгардт (1798–1849) — росiйський дворянин і офіцер швейцарського походження, представник розгалуженого роду Ендельгардтiв.

Слайд 6

Енгельгардти — нiмецький балтiйський  шляхетський  рід. Піддані Речi Посполитої.  рід у Московському царствi і Росыйськый Iмперiї. З 1854

Енгельгардти — нiмецький балтiйський шляхетський рід. Піддані Речi Посполитої. рід у Московському
року — російська гілка роду отримала титул баронів.

Герб Енгельгардтів

Герб баронів Енгельгардтів 

Енгельгардти входили до четвірки найбагатших родин України. Павло Васильович успадкував від батька більше трьох мільйонів грошима та й ще тільки на Київщині 18000 кріпаків.