9кл_друк__3-Д

Содержание

Слайд 2

3D-друк — одна з форм технологій адитивного виробництва, де тривимірний об'єкт створюється

3D-друк — одна з форм технологій адитивного виробництва, де тривимірний об'єкт створюється
шляхом накладання послідовних шарів матеріалу (друку, вирощування) за даними цифрової моделі.
Друк здійснюється спеціальним пристроєм — 3D-принтером

3D-друк

Слайд 3

І ось всього лише три роки потому, у 1984, відбувся справжній прорив

І ось всього лише три роки потому, у 1984, відбувся справжній прорив
в цій царині. Американський дослідник та засновник компанії 3D Systems Чарльз Халл винайшов стереолітографічний апарат (або SLA, що англійською розшифровується як Stereolithography Apparatus), завдяки якому з'явилася можливість друкувати 3D-об'єкти, моделі яких були попередньо спроектовані на комп'ютері. В якості матеріалу використовувався рідкий полімер на основі акрилу, що під дією ультрафіолетового лазерного випромінювання моментально застигав набуваючи необхідної форми. І таким чином шар за шаром з полімерного розчину виростала потрібна модель.

Історія

Все почалося в 1981 році, коли доктор Хідео Кодама з Наґойсього індустріального дослідницького інституту, що знаходиться в Японії, винайшов систему швидкого прототипування з використанням фотополімерів. Створення моделі відбувалося шляхом накладання шарів. Знайомо, чи не так?

Слайд 4

Ця розробка у вигляді першого повноцінного комерційного зразка SLA-1, що побачив світ

Ця розробка у вигляді першого повноцінного комерційного зразка SLA-1, що побачив світ
у 1987, стала справжньою революцією серед винахідників, оскільки давала їм можливість тестувати свої прототипи без величезних попередніх інвестицій у виробництво. А вже з початку 90-х років 3D Systems налагодила серійне виробництво SLA. В той самий час, інший стартап - DTM - отримав патент на технологію селективного лазерного спікання (англ. Selective Laser Sinterning - SLS), створену Карлом Декардом з Техаського університету. Замість рідкого полімеру в цій технології використовувався металевий порошок. Трохи згодом, компанія Stratasys, під керівництвом Скота Крампа, розробила новішу технологію - моделювання методом наплавлення (англ. Fused Deposition Modeling - FDM). Це коли тримірні об'єкти створюються шляхом послідовного нанесення шарів матеріалу, які повторюють контури цифрової моделі. Зазвичай як матеріал використовують термопластики, які завантажують в принтер у вигляді спеціальних котушок ниток або прутиків. До речі, переважна більшість сучасних базових 3D-принтерів використовує саме цей метод.

Слайд 5

Адитивні технології

3D-друк часто називають «магічною» технологією, оскільки дозволяє перетворювати, отримані в CAD-системах в

Адитивні технології 3D-друк часто називають «магічною» технологією, оскільки дозволяє перетворювати, отримані в
готові вироби. У реальності процес 3D-друку вимагає також багато ручної праці, що включає попередню підготовку і подальшу обробку надрукованих деталей для досягнення їх бажаної якості.

Адитивні технології (АМ-технології) можна розрізняти за: - методом фіксації шару: фотополімеризація, сплавлення, склеювання; - типом конструктивних матеріалів: рідкі, сипучі, ниткоподібні чи пруткові, листові або плівкові; - ключовою технологією: лазерні, нелазерні.

Слайд 6

Застосування 3D-принтерів

Маючи 3D-принтер можна надрукувати майже будь-яку дрібницю з пластику

частинки зламаних деталей

Застосування 3D-принтерів Маючи 3D-принтер можна надрукувати майже будь-яку дрібницю з пластику частинки
до побутової техніки, меблів або ж господарських речей;

невелику іграшку;

елемент декору з простим дизайном, чи з супер складним та багатьма рухомими елементами і в декількох кольорах.

Слайд 7

Модна індустрія

Будівництво

Медицина

Автомобілебодування

Авіабудування

Ракетобудування

Дизайн

Модна індустрія Будівництво Медицина Автомобілебодування Авіабудування Ракетобудування Дизайн

Слайд 8

Модна індустрія Ще три-чотири роки тому речі, надруковані на 3D-принтері, можна було побачити

Модна індустрія Ще три-чотири роки тому речі, надруковані на 3D-принтері, можна було
лише як елементи екстравагантних костюмів зірок, таких як Леді Ґаґа або Кеті Пері. Але після того як Карл Лаґерфельд з дому моди Chanel у своїй осінньо-зимовій колекції 2015 року показав нову надруковану версію класичного костюма - модний світ неначе сполошився та почав масово використовувати нову технологію в індустрії.

Слайд 9

В ортодонтії на зміну жахливим брекетам прийшли елайнери - пристрої які виправляють

В ортодонтії на зміну жахливим брекетам прийшли елайнери - пристрої які виправляють
прикус. Вони дешевші, завдають менше незручностей у використанні та виглядають значно естетичніше та майже непомітно. Але найдивовижніше - це біодрук, в якому замість штучних матеріалів використовують живі клітини. І хоча наразі цей вид 3D-друку знаходиться на зародковому етапі, йому пророкують велике майбутнє. Уявіть, що скоро можна буде друкувати потрібні органи з власних клітин, які не будуть відторгатися організмом.

Медицина Нема нічого важливішого за здоров'я і саме в цій сфері завдяки 3D-друку медики здатні творити неймовірні речі. Завдяки індивідуальному підходу можна створювати найскладніші імпланти з неймовірною точністю, шини, які значно комфортніші ніж гіпси, або ж біонічні протези за доступною ціною.

Слайд 10

Будівництво По всьому світі наче гриби ростуть компанії, які займаються 3D-друком в будівництві.

Будівництво По всьому світі наче гриби ростуть компанії, які займаються 3D-друком в
Так, наприклад, китайська компанія Yingchuang New Materials минулого року спромоглася побудувати 10 повнорозмірних будинків лише за одну добу. А в Дубаї друкують "офіси майбутнього" на 250 квадратних метрів з модульних систем з дуже стильним дизайном.

Слайд 11

Дизайн, мистецтво та архітектура Напевно творчі особистості стали чи не найбільш щасливими людьми

Дизайн, мистецтво та архітектура Напевно творчі особистості стали чи не найбільш щасливими
відтоді як 3D-друк став доступним. Тепер у них майже не існує перепон для самовираження та втілення найбільш сміливих ідей в життя. Крім створення складних ексклюзивних речей без грандіозних капіталовкладень та в доволі стислі терміни, вони активно використовують цю технологію для виготовлення макетів та зменшених копій майбутніх виробів.

Слайд 12

3D-Ручка

3D-ручка або 3Doodler — інструмент, що здатен малювати пластиком 3D-об'єкти. Розроблений Пітером Ділвортом, Максвелом Боугом

3D-Ручка 3D-ручка або 3Doodler — інструмент, що здатен малювати пластиком 3D-об'єкти. Розроблений
і Деніелем Коуеном із «WobbleWorks». Інструмент працює шляхом видавлювання нагрітого АБС-пла́стика, який майже миттєво охолоджується у тверду, стійку структуру, дозволяючи створювати тривимірні предмети. Він використовує пластикову нитку, що виготовляється або з акрилонітрил-бутадієн-стирену («ABS»), полілактидної кислоти («PLA»), або «FLEXY», термічного поліуретану («ТПУ»), який плавиться й пізніше охолоджується за допомогою запатентованого процесу при переміщенні через перо, яке може бути використане для створення 3D-об'єктів вручну.
Имя файла: 9кл_друк__3-Д.pptx
Количество просмотров: 37
Количество скачиваний: 0