Маятники

Слайд 2

Історія маятників

Ефект маятника відомийлюдству з часів 18 ст.до н.е.
Саме цією цифрою

Історія маятників Ефект маятника відомийлюдству з часів 18 ст.до н.е. Саме цією
датуються наскельні малюнки з зображенням фігури людини, яка тримає в руках лозу.

Слайд 3

Застосування маятника для різних цілей здійснювалося з давніх часів. Ним користувалися в

Застосування маятника для різних цілей здійснювалося з давніх часів. Ним користувалися в
Месопотамії, Вавилоні, Ассирії, Урарту, древньому Римі та Греції.

В історії описаний навіть такий випадок, коли за часів правління римського імператора Валента були арештовані і страчені два грецькі мага, які намагалися дізнатися за допомогою маятника ім'я приймача імператора Встановивши спеціальну чашу, на якій було вигравірувано 24 букви, маги використовували кільце, прив'язане до тонкої нитки . Після заданого питання, кільце зупинялося на одній з букв. Коли кільце показало почергово букви Т.Е.О.Д, маги поспішили і зробили висновок, що ім'я майбутнього імператора Теодор. Дізнавшись ім'я приймача, Валент наказав стратити і Теодора і магів. Спадкоємцем ж імператора став - Теодозій. Магів підвела самовпевненість.
У німецькому епосі згадується про своєрідний маятнику, "кільці Нібелунгів", за допомогою якого був знайдений затоплений в Рейні золотий скарб.

Маятником цікавилися багато вчених природничих наук від Аристотеля до сучасності. Малюнок маятника зображений на першому виданні відомого провісника Нострадамуса. Маятник використовували в самих різних ситуаціях: для пошуку скарбів, води, загублених предметів і т. Д. Він є універсальним індикатором і може відповісти на багато питань.

Слайд 4

Застосування маятників
ГАЛІЛЕО ГАЛІЛЕЙ
1564—1642

ХРИСТИАН ГЮЙГЕНС
1629—1695

Застосування маятників ГАЛІЛЕО ГАЛІЛЕЙ 1564—1642 ХРИСТИАН ГЮЙГЕНС 1629—1695

Слайд 5

Трохи історії

1583 19-річний юнак Галілей, перебуваючи в Пізанської соборі, звернув увагу на

Трохи історії 1583 19-річний юнак Галілей, перебуваючи в Пізанської соборі, звернув увагу
розгойдування люстри. Він зауважив, відраховуючи удари пульсу, що час одного коливання люстри залишається постійним, хоча розмахи коливань робляться все менше і менше. Ці спостереження спонукали Галілея розпочати дослідженням, в результаті яких він встановив головний закон коливання маятника - незалежність періоду коливання при малих амплітудах. Перше практичне застосування закон одержав у медицині. Галілей влаштував маятник, довжину якого можна було змінювати, і знаходив ту довжину, при якій коливання збігалися з биттям пульсу. Подовжуючи або скорочуючи маятник, Галілей досягав узгодження коливання маятника з биттям пульсу.

Християн Гюйгенс - великий голландський математик, фізик і астроном XVII в. Сконструював в 1657 році перший маятниковий годинник. Теорія, розроблена і втілена в моделі маятникових годин Галілеєм знайшла свій розвиток і продовження у конструкції маятникових годин Гюйгенса, а після появи його праць «Годинник» і «Маятниковий годинник» маятник як регулятор ходу механічних годинників увійшов до широке застосування.

Слайд 6

Маятник Фуко

Маятник Фуко - маятник, використовуваний для експериментальної демонстрації добового обертання Землі.
Вперше

Маятник Фуко Маятник Фуко - маятник, використовуваний для експериментальної демонстрації добового обертання
публічна демонстрація була здійснена Фуко в 1851 р в Паризькому Пантеоні: під куполом Пантеону він підвісив металева куля масою 28 кг із закріпленим на ньому вістрям на сталевому дроті довжиною 67 м, кріплення маятника дозволяло йому вільно коливатися у всіх напрямках, під точкою кріплення було зроблено кругове огородження діаметром 6 метрів, по краю огорожі була насипана піщана доріжка таким чином, щоб маятник в своєму русі міг при її перетині прокреслюють на піску позначки. Щоб уникнути бічного поштовху при пуску маятника, його відвели вбік і прив'язали мотузкою, після чого мотузку перепалили.

Слайд 7

У Ісаакієвському соборі в Ленінграді маятник Фуко був запущений в ніч з

У Ісаакієвському соборі в Ленінграді маятник Фуко був запущений в ніч з
11 на 12 квітня 1931 року. Тоді це назвали тріумфом науки над релігією. Проте представники церкви відзначили, що цей досвід ніяк не спростовує догмат існування Бога. Хранитель експозиції Ісаакіївського собору Сергій Окунєв прокоментував це так:
Насправді, все було навпаки. Перший досвід Фуко був виконаний з благословення Папи Римського для того, щоб довести могутність Бога.
Имя файла: Маятники.pptx
Количество просмотров: 366
Количество скачиваний: 1