Слайд 2Характеристика риб
Надклас риби – це виключно водні тварини, що здійснюють газообмін за
допомогою зябер. У риб дуже різноманітна форма тіла, будова та способи пристосування до умов середовища. Серед усього різноманіття риб можна виділити дві групи, що суттєво відрізняються будовою, зокрема складом скелета.
Слайд 3Риби
Хрящові
-акули
-скати
Кісткові
-окуні
-карасі
-лососі
-соми
Слайд 4Риби є представниками хордових. Основна ознака хордових є внутрішній скелет, основою якого
є хорда – пружний, щільний та еластичний тяж. У примітивних хордових цей тяж зберігається все життя. А от вищих хордових хорда є лише у зародка, а у дорослих тварин вона перетворюється на хребет.
Слайд 5Риба-крапля:Найсумніша риба на Землі
Риба-крапля (англ. blobfish) - унікальна у своєму роді,
вона володіє відразливою зовнішністю, І багато хто називає її самої огидною рибою, яка зустрічається в морських просторах. Ця риба живе на глибоководді. Довжина тулуба складає до сімдесяти сантиметрів, на ньому немає луски і плавників. Загалом, тіло риби-краплі походить на драглисту масу, вага якої може складати до 10 кг. У цієї риби немає мускулатури, вона просто пливе за течією, широко розкривши пащу в очікуванні їжі. Риба-крапля також може чекати своїх жертв, нерухомо «висячи» у воді.
Слайд 6Риба «барометр»
Замість барометра можна використати рибу гольця. У ясну погоду голець лежить
на дні акваріума без руху. Але ось він починає подавати ознаки життя. Виляючи довгим тілом, голець снує уздовж стінок акваріума. Через деякий час небо затягується хмарами.
Слайд 7«Летучі» риби
Існує близько 40 видів летючих риб. Рибка розганяється під водою і
вистрибує наверх активно махаючи хвостом. Великі бічні плавники летючих риб дозволяють їм пролітати над водою до 400 метрів.
Слайд 8Риба-крокодил
Хоча ця рибка і відноситься до сімейства найбільш добродушних, гладити її по
спинці не рекомендується, адже вона суцільно вкрита отруйними шипами . У риби-крокодила витягнуто-плеската форма тіла, дуже нагадує зубастого алігатора. Так як рибка отруйна, так і не вдалося встановити, чи є у "підводного" крокодила отруйні шипи на плавцях. Рибки-крокодили - досить великі істоти. Вони можуть зрости аж до метра завдовжки! Ці морські тварини відрізняються завидним спокоєм, можливо усвідомлюючи переваги своїй крокодилячій зовнішності, а зустрічаючи людей, зовсім не лякається.
Слайд 9Рибка мандаринка
Рибка мандаринка – це маленька яскрава рибка з сімейства лірових. Вона
дуже популярна в індустрії акваріумних рибок. Ще б! Її забарвлення не привабить хіба що сліпого. У дикій же природі мандаринки мешкають в Тихому океані – від острова Рюкю на південь до Австралії. Інші її назви «Зелена мандаринка», «смугаста мандаринка».
Слайд 10«Сад вугрів»
Зустрічаються і рибки, яких не відрізнити від травинок! Навіть є спеціальний
термін, що позначає скупчення таких риб - "сад вугрів". Населяють такі сади рибки, що відносяться до сімейства морських вугрів. У середньому, довжина садового вугра сягає близько 80 см, це майже по пояс людині! Ці ледачі рибки майже не плавають. Замість цього, вони "висвердлюють" хвостом в піску вертикальну норку, куди залазять приблизно на третину, а голова і тулуб вертикально стирчать у воді проти течії.
Слайд 11Скільки видів риб існує?
У сучасній фауні налічується понад 20 тис. видів риб
— більше, ніж ссавців, птахів, плазунів та земноводних разом