Слайд 2План:
Що таке Кислотні Дощі.
Головне про кислотні опади.
Звідки беруться кислоти в повітрі.
Шкідливість кислотних
дощів.
Слайд 3Мета:
Дізнатися,що таке кислотні дощі.
Звідки в повітрі з'являються кислоти.
Який збиток природі і людському.
організму завдають кислотні опади.
Слайд 4Кислотні Дощі.Головне про кислотні опади.
Кислотні дощі – це природні опади з кислотністю,
яка в декілька разів перевищує нормальну. До теперішнього часу вченими ще не встановлені всі наслідки кислотних дощів. Ясно лише те, що вмиватися дощовою водою для поліпшення стану шкіри обличчя, як це було років 20 тому, не можна категорично. Це пояснюється тим, що кислотні дощі можуть зробити негативний і непередбачуваний вплив, як на особу, так і на здоров’я.
Слайд 5Кислотні дощі роблять різний вплив. Спочатку опади мають підвищений вміст азоту перший
час сприяють зростанню дерев у лісі, так як відбувається постачання дерев поживними речовинами. Проте в результаті постійного їх споживання ліс ними перенасичується, що призводить до закислення грунту. У результаті зміни кислотності грунтів змінюється розчинність в них важких і токсичних металів.Під впливом кислотних дощів відбувається вимивання з рослин неорганічних сполук, до яких відносяться всі основні мікро- та макроелементи. Так, наприклад, в найбільших кількостях зазвичай вимиваються калій, кальцій, магній і марганецьУ результаті цих процесів зростають втрати необхідних для рослин біогенних елементів, що в результаті призводить до їх пошкоджень.
Слайд 7Шкідливіть кислотних дощів
Вплив на організм людини
Вдихання вологого повітря, що містить діоксид
сірки, особливо небезпечно для людей похилого віку, що страждають серцево-судинними і легеневими захворюваннями, у важких випадках може виникнути набряк легень.
Шкідливо це і для здорових людей, оскільки SO2 і сульфатні частки мають канцерогенну дію.
Слайд 8Під час трагічного лондонського туману 1952 р. більш 4000 смертей було віднесено
за рахунок підвищеного вмісту у вологому повітрі діоксиду сірки і сульфатних часток. Численні дослідження показали збільшення числа захворювань дихальних шляхів у районах, повітря яких забруднений діоксидом азоту NО2.
Слайд 9Потрапляючи в дихальні шляхи, взаємодіє з гемоглобіном крові, ускладнюючи переніс кисню до
органів і тканин, викликає респіраторні, астматичні і серцеві захворювання. У лютому 1972 р. у Японії з цієї причини занедужало більш 70 000 чоловік, для багатьох з них захворювання мало летальний результат.
Слайд 10Кислотні дощі роз'їдають метали, фарби, синтетичні з'єднання, руйнують архітектурні пам'ятники.