Слайд 2Озеро — природна водоймаОзеро — природна водойма повільного водообміну, розташована в заглибинах суходолуОзеро — природна водойма повільного водообміну,
розташована в заглибинах суходолу і не пов'язана протокамиОзеро — природна водойма повільного водообміну, розташована в заглибинах суходолу і не пов'язана протоками з морями чи океанами.
Слайд 31. Озеро Хіллер
У світі існує, принаймні, 8 озер не блакитного, а справжнісінького
рожевого кольору! Цю особливість визначає водорість – Дуналіелла Солоноводна. Природно, всі озера, де вона мешкає – солоні. Крім одного –озера Хіллер, тому воно й відкриває наш список. У ньому не знайдена водорість, та й зовсім не знайдено ніяких особливих причин, за якими озеро могло б бути незвичайного кольору.
Слайд 62. Озеро Меліссані
Меліссані – це озеро, замість пляжу у якого гірські породи. А
все тому, що Меліссані знаходиться глибоко в печерах на одному з грецьких островів. Ви чули вислів «Вода камінь точить»? Цей той самий випадок. Вода шукала собі виходи і поступово вимивала гірські породи. Таким дивним чином вода зруйнувала для себе достатній простір і стало озеро одним із найкрасивіших у світі. Меліссані освітлюється сонцем лише частково, і від кута падіння сонячних променів залежить колір води в озері – вона міняється протягом доби дуже кардинально.
Слайд 83. Озеро Гамільтон Пул
З тієї ж шкільної програми нам відомо таке поняття,
як «підземна річка». Раз вже річка ця підземна, значить, протікає вона глибоко під землею – логічно, але не завжди правда. Цю просту логіку спростував купол однієї їх техаських підводних річок – він просто звалився, і вийшло, що підземна вода стала і наземною теж. Купол звалився не повністю, залишилося щось подібне неймовірно красивого природного навісу величезних розмірів – під ним і розташовується тепер знамените озеро Гамільтон Пул. Усю цю пишність доповнює 15-метровий водоспад.
Слайд 104. Озеро Цзючжайгоу
Вражаюче прозоре, повністю оточене зеленню, яка вистилає навіть дно –
озеро Цзючжайгоу в Китаї. Ви ж знаєте, що вже при нульовій температурі вода замерзає? Це не той випадок, вода в озері Цзюжайгоу не замерзає зовсім. Довгий час вважалося, що дно озера вкрите термальними джерелами, однак після ретельних досліджень цей факт не тільки не підтвердився, але і не були знайдені ніякі інші причини незамерзанія води в озері.
Слайд 125. Озеро Піч-Лейк
Асфальт – це субстанція, винайдена і виготовляється людиною. Чи не правда? Не
правда! Озеро Піч-лейк пряме тому підтвердження. Шість мільйонів тонн цього рідкого природного асфальту, що може бути дивовижніше? Асфальт не застигає, навпаки, тече і димить. Однак це не заважає туристам приїжджати сюди не тільки для того, щоб помилуватися неймовірним явищем, але й щоб просто покупатись. Так, і такі місця є на поверхні озера – звичайна чиста вода.
Слайд 147. Озера Келімуту
Вулкани – це вражаючі і небезпечні породження природи вже самі
по собі. Однак часом вулкани підносять не тільки виверження, але й інші дивні сюрпризи. Кратери вулкана Келімуту поступово наповнились водою і стали трьома прекрасними озерами. Всі три знаходяться на одній вершині одного вулкана, але на цьому їх особливість не закінчується – кожне з озер має свій власний колір. Але і він не постійний. Озера Келімуту змінюються в кольорі, як настрій у людини, може бути, саме тому місцеві жителі вважають, що озера мають особливе значення. Називаються вони у місцевих – Озеро Літніх, Озеро Юнаків і Дівчат, а третє – Зачароване озеро.
Слайд 168.Озеро Метісон
Всі ми знаємо, що на поверхні води можна побачити відображення навколишнього
світу, якщо вона досить спокійна. Однак поверхня озера Метісон в Новій Зеландії настільки ідеальна, що може посперечатися з будь-яким дзеркалом. Вершини Кука та Тасман відображаються настільки чітко і так добре видно всі дрібні подробиці, що в це стає важко повірити. Але своїм очам варто вірити, тому нам залишилося тільки дивуватися неймовірною картині, яка відкривається погляду в світанковий годину.
Слайд 189.Озеро Несамовите
Високогірне озеро Несамовите, що розташоване у гірському масиві Чорногора, має містичну
славу. Існує безліч карпатських легенд про вічнохолодні води, в які не можна кидати каміння і купатись в них. Водойма, що є зовсім неглибокою (1.5 м) “витягнута” у довжину на 88 метрів. Вражень від знайомства із надзвичайно красивим озером додає і мальовнича природа гірських вершин і долин, що розкинулись довкола чарівними пейзажами.
Слайд 2010.Байкал
. Найглибше, чисте озеро на планеті — Байкал.
Його довжина становить 620 км,
а ширина коливається десь від 31 до 75 кілометрів. Але гордість Байкалу — підводне ущелина Ольхон, де глибина дорівнює 1940 м. Обсяг прісної води становить 2300 кубічних кілометрів. Байкал — одне з найдавніших прісних водойм світу. Воно було сформовано рухом тектонічних плит. Прибережні території озера відрізняються унікальною різноманітністю фауни і флори.