Пальміра - смарагд в оправі пустелі

Слайд 2

Стародавнє місто в Сирії, засноване в одній із оаз північної частини Сирійської

Стародавнє місто в Сирії, засноване в одній із оаз північної частини Сирійської
пустелі, біля підніжжя масиву Джабал-Абу-Руджмайн. Нині на її місці лежить містечко Тадмур.
Грецька назва Пальміра (Παλμυρα) є перекладом оригінальної арамейської назви Тадмур (пальма).
Належить до Світової Спадщини ЮНЕСКО

Слайд 3

Завдяки вдалому розташуванню на перетині караванних шляхів, що пов'язують Схід і Захід,

Завдяки вдалому розташуванню на перетині караванних шляхів, що пов'язують Схід і Захід,
Пальміра з маленького оазису в пустелі швидко перетворилася в процвітаючий місто. Тут продавали рабів з Єгипту, шовкові тканини з Китаю, прянощі з Індії та Аравії, перли і килими з Персії, прикраси з Фінікії, а також товари сирійського виробництва - вино, пшеницю і забарвлену пурпуром шерсть. 

Про значення Пальміри як торгового центру свідчить древній митний документ, знайдений російським промисловцем і археологом-аматором С. С. Абамелек-Лазарєвим в 1882 році. Так званий «Пальмірський митний тариф» є вапняковою плиту вагою в 15 тонн, на якій на арамейською і грецькою мовами записані ціни на основні товари, ставки їх оподаткування при ввезенні та вивезенні, порядок користування джерелами води в місті та багато іншого. З 1901 року плита зберігається в Ермітажі в Санкт-Петербурзі.​

Пальміра

Слайд 4

Саме місто мало еліптичну форму з довжиною близько двох кілометрів і шириною

Саме місто мало еліптичну форму з довжиною близько двох кілометрів і шириною
вдвічі менше. Добре збереглися головні пам'ятки міста Пальміри, оточені стінами. Ще до приходу римлян в місті склалося два центри - культовий і торговий. Пізніше дорогу, що сполучає їх, зв'язала Велика колонада, що є головною визначною пам'яткою давньої Пальміри. Кілометрова вулиця має ширину 11 метрів, по обидва боки її прикрашають портики з двома рядами колон. В даний час ці десятиметрові споруди в результаті довгої роботи піску неабияк пошкоджені.
Далі по вулиці є арочні відгалуження на бічні вулиці. У центральній частині дороги знаходиться тріумфальна арка, напівзруйноване, але не менш вражаюче будова. В кінці вулиця призводить до святилища Бела.

Слайд 5

Храм Бела, побудований в 32 році н.е., був присвячений верховному місцевому божеству

Храм Бела, побудований в 32 році н.е., був присвячений верховному місцевому божеству
і був головним храмом міста. Найбільша споруда в минулі часи містила двір, басейни, вівтар і сама будівля храму. В архітектурному плані в ньому об'єдналося вплив римської та східної архітектури.

— театр в Пальмірі

Слайд 6

Знищення культурної спадщини

В травні 2015 року бойовики Ісламської держави захопили місто Пальміра

Знищення культурної спадщини В травні 2015 року бойовики Ісламської держави захопили місто
та почали його заміновувати. 4 жовтня 2015 року бойовики підірвали Тріумфальну арку, яка була побудована у II столітті нашої ери за часів правління імператора Септимія Севера. Побудована вона, як і все місто, була в римському стилі. Висота головного склепіння становила 20 метрів. На вершині арки було вибито ім'я імператора, який розпорядився почати будівництво. 1 вересня ООН підтвердила інформацію про те, що терористи підірвали два храми Бела і Баал-Шаміна. Зруйновано також було більше 50 мавзолеїв, зокрема, постраждала гробниця нащадка Мухаммеда бен Алі та мавзолей Нізара Абу Бахаеддіна. Вбито було відомого сирійського археолога Халеда аль-Асаада, котрий опікувався Пальмірою протягом сорока років. Національний музей Пальміри був повністю розграбований.
ЮНЕСКО оголосило бойові дії воєнним злочином, закликавши об'єднатися для боротьби з руйнаціями. 27 березня 2016 місто перейшло під контроль сирійської Армії, було оголошено, що пам'ятки мають бути відбудовані у співпраці з ООН. За словами генерального директора департаменту старожитностей і музеїв Сирії Маамуна Абдулкаріма, на реставрацію може знадобитися 5 років та дозвіл ЮНЕСКО.
11 грудня 2016 бойовики Ісламської держави повторно захопили місто, витиснивши сирійську армію та російських військових. Відступаючі в паніці солдати Асада та росіяни залишили в Пальмірі неушкоджену важку бойову техніку (танки, БМП, авто та ін.).

Слайд 7

Пальміра сьогодні

  Станом на друге березня 2017 року,за підтримки ВПС Росії,Сирійські сили

Пальміра сьогодні Станом на друге березня 2017 року,за підтримки ВПС Росії,Сирійські сили
знову відновили контроль за Пальмірою.Зараз бойовики витіснені не тільки з центру міста, а й з його околиць. Судячи зі зведень, вони покидали позиції в масовому порядку, кидаючи боєприпаси і зброю. Правда, йдучи, вони мінували будівлі і дороги,відступаючи з міста перший раз, бойовики теж залишили місто буквально набитим вибухівкою. Тоді саперам вдалося знешкодити в Пальмірі майже 20 тисяч вибухонебезпечних предметів.Російські сапери продовжують розміновувати місто 
Имя файла: Пальміра---смарагд-в-оправі-пустелі.pptx
Количество просмотров: 45
Количество скачиваний: 0