Венесуела

Слайд 2

Географічне положення

Венесуела (ісп. Venezuela МФА: [be̞ne̞ˈswe̞la] Бенесве́ла, «мала Венеція»), офіційно Боліварська Республіка Венесуела (ісп. República Bolivariana de Venezuela) — країна на

Географічне положення Венесуела (ісп. Venezuela МФА: [be̞ne̞ˈswe̞la] Бенесве́ла, «мала Венеція»), офіційно Боліварська
півночі Південної Америки на узбережжі Карибського моря, межує на сході з Гайаною, на півдні — з Бразилією, на заході — з Колумбією.

Слайд 3

Державні символи

Прапор

Герб

Державні символи Прапор Герб

Слайд 4

Загальні відомості

Населення, за переписом 2001 року, — 23,242 млн осіб, за оцінкою 2010 року — 29 105 632 осіб.
Площа

Загальні відомості Населення, за переписом 2001 року, — 23,242 млн осіб, за
- 916 445 км².
Столиця — місто Каракас.
Офіційна мова — іспанська.
Грошова одиниця — венесуельський болівар.
Національне свято — День незалежності, святкується 5 липня від 1811 року.
Венесуела — федеративна республіка. Діє конституція від 30 грудня 1999 року з поправками від 15 лютого 2009 року.
Венесуела ділиться на 23 штати (ісп. Estados), столичний округ, який належить до міста Каракас, і Федеральні володіння Венесуели (спеціальні території)

Слайд 5

Історія

Існує версія, що назву країні дав італійський картограф Амеріго Веспуччі, який 1499 року відвідав ці місця

Історія Існує версія, що назву країні дав італійський картограф Амеріго Веспуччі, який
у складі експедиції Алонсо де Охеди. Мандрівники побачили оселі місцевого населення, встановлені на палях над водою біля озера Маракайбо. Це нагадало їм європейську Венецію, внаслідок чого виникла назва «Венесуела» (Venezuela), тобто «Мала Венеція».
Незалежність від Іспанії держава отримала 1830 року після повстання, очолюваного Симоном Боліваром. Після тривалого періоду диктатур 1961 року було прийнято нову Конституцію Венесуели.

Слайд 6

Промисловість

Венесуела — аграрно-промислова країна з розвинутою нафтодобувною промисловістю. Основа економіки Венесуели — видобуток та

Промисловість Венесуела — аграрно-промислова країна з розвинутою нафтодобувною промисловістю. Основа економіки Венесуели
експорт нафти (3-є місце у світі) і природного газу. Petroleos de Venezuela — державна нафтогазова компанія Венесуели, яка володіє монопольним правом на видобуток нафти і природного газу на континентальному і морському шельфах країни.
Крім того, в надрах країни є поклади залізної руди, марганцю, алмазів, золота, нікелю, вольфраму. Промисловість країни переробляє 1/3 нафти, що видобувається. У Венесуелі виробляється сталь, прокат, пластмаси, добрива, автомобілі, побутоваелектротехніка, тканини, взуття тощо. Розвинена харчова промисловість.