Научное общество Украины, вторая половина 19 века

Слайд 2

ІСТОРИЧНЕ ТОВАРИСТВО НЕСТОРА ЛІТОПИСЦЯ

1872—1893 рр., які стали періодом його становлення та формування,

ІСТОРИЧНЕ ТОВАРИСТВО НЕСТОРА ЛІТОПИСЦЯ 1872—1893 рр., які стали періодом його становлення та
коли були створені його організаційні засади, визначилися пріоритетні напрями роботи у вивченні історії України. В цей час неухильно і поступово зростала кількість його членів (у 1873 р. — 6 почесних і 15 дійсних; у 1893 р.- відповідно 24 та 108), постійно долучалися до участі в його засіданнях студенти та представники громадськості. Доповіді, представлені на засіданнях ІТНЛ, торкалися найрізноманітніших аспектів давньої та середньовічної історії України й Росії, загальної історії, історіографії, бібліографії, археології, літературознавства тощо. Активну участь товариство взяло в підготовці та проведенні в Києві ІІІ Археологічного з'їзду (серпень 1874 р.).

Слайд 3

КИЇВСЬКЕ ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНЕ ТОВАРИСТВО(ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ - ПОЧАТОК ХХ СТ.)

Друга половина ХІХ -

КИЇВСЬКЕ ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНЕ ТОВАРИСТВО(ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ - ПОЧАТОК ХХ СТ.) Друга половина ХІХ
початок ХХ ст. - період бурхливого соціально-економічного і культурного розвитку Російської імперії. На цьому грунті розпочинають свою діяльність товариства,що своєю діяльністю сприяють розвитку різних галузей знань, а саме: математичні та фізико-математичні при університетах Києва, Одеси, Харкова. Ці товариства об'єднуючи прогресивних вчених і викладачів, формують наукові й педагогічної центри.  Безумовний інтерес з погляду історії педагогіки становить діяльність цих педагогічних і наукових товариств, яка стала науковою і практичною основою, змінивши систему навчання у напрямі демократизації, націоналізації, підвищення рівня освіти, культури. 

Слайд 4

У дослідженнях П. Данилюк, Л. Кузьмич, С. Стрілець, Є. Сульженко, А. Риженко,

У дослідженнях П. Данилюк, Л. Кузьмич, С. Стрілець, Є. Сульженко, А. Риженко,
І. Зайченко, наголошується, що найвідоміші праці членів товариств мали неабиякий вплив на розвиток методики викладання математики, фізики, педагогіки. Зокрема в цьому переконує діяльність Київського фізико-математичного товариства. Як відомо, це Товариство було створено у 1889 р. Серед його засновників називають імена відомих вчених-математиків і фізиків М. Авенаріус, Б. Букреєв, М. Вашенко-Захарченко, В. Єрмаков, І. Рахманінов, П. Ромер, Г. Суслов, М. Хандриков, М. Шиллер, Е. Шпачинський.  Заходи у Товаристві проводилися у вигляді семінарів, колоквіумів їх тематика стосувалася не лише фізики, а й методики математики. Зокрема були виголошені доповіді що стосувалися розвитку методики шкільної математики й фізики (1890-1918 рр.)

Слайд 5

КИЇВСЬКЕ ЮРИДИЧНЕ ТОВАРИСТВО

Київське юридичне товариство було засноване у 1877 році при Київському

КИЇВСЬКЕ ЮРИДИЧНЕ ТОВАРИСТВО Київське юридичне товариство було засноване у 1877 році при
Імператорському університеті св. Володимира (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка). У своїй діяльності товариство керувалося статутом, затвердженим міністром народної освіти 30 жовтня 1876 року.  У товаристві проводились дослідження проблем вітчизняного права, налагоджувались зв'язки між юристами, обговорювались наукові праці. Членами товариства були відомі вчені — юристи та практики. Члени Київського юридичного товариства обиралися більшістю голосів на загальних зборах. У товаристві також існував інститут почесних членів. Очолював товариство голова, який здійснював загальне керівництво діяльністю товариства. Першими головами Київського юридичного товариства були Демченко В. Г., Демченко Г. В., Кістяківський О. Ф., Мітюков К. А., Синайський В. І., Удінцев В. А. та інші відомі правознавці.