Причини тимчасових невдач під час ВВВ

Содержание

Слайд 2

Серед основних причин невдач Червоної армії в перший період війни можна виділити наступні: - зосередження

Серед основних причин невдач Червоної армії в перший період війни можна виділити
і розгортання військ з урахуванням нових кордонів не було завершено до початку війни; - велику роль відіграв фактор раптовості нанесення першого удару; - кращі командні і командирські кадри Червоної армії були репресовані (до 75% командного складу) в 1937-1941 pp.; загалом по лінії наркомату оборони було репресовано не менше 3,5 млн чоловік; - на стані військ повною мірою позначилася паралізуюча атмосфера культу особи Й. Сталіна; - радянська військова доктрина базувалася на тезі, схваленій Й. Сталіним, у якій мова йшла про те, що майбутня війна буде вестися на ворожій території; - до початку війни не було завершено переозброєння Червоної армії; - значно послабили боєздатність Червоної армії ліквідація перед початком війни механізованих корпусів і створення кавалерійських дивізій; - радянське військо-політичне керівництво прорахувалося у визначенні можливого напрямку головного удару супротивника; як пріоритетний в Генеральному штабі Червоної армії розглядався київський напрямок, а мінсько-смоленсько-московський - як другорядний; - народ країни, керівні кадри, були психологічно дезорієнтовані договорами 1939 р, СРСР з Німеччиною; у багатьох політичних, державних, військових діячів, рядових громадян були занадто великі ілюзії з цього приводу.

Слайд 3

Угода про ненапад між Німеччиною та Радянським Союзом, або Пакт Молотова — Ріббентропа — розрахована

Угода про ненапад між Німеччиною та Радянським Союзом, або Пакт Молотова —
на 10 років міждержавна угод, підписана в перші години 24 серпня 1939 року (у документі зазначена дата 23 серпня) Пакт гарантував нейтралітет Радянського Союзу в конфлікті Третього Рейху з Польщею та країнами Заходу, та давав можливість повернення Радянським Союзом втрачених Росією у Першій світовій війні територій. Таємним додатковим протоколом визначались сфери взаємних інтересів обох держав у Східній Європі та поділ Польщі між ними при очікуваному у ті дні нападі Німеччини на Польщу Договір разом з іншими радянсько-німецькими угодами втратив силу 22 червня 1941 після нападу Німеччини на Радянський Союз. 

Слайд 4

План «Барбаросса» (нім. Fall Barbarossa) — кодова назва плану блискавичної війни Третього Рейху проти СРСР.

План «Барбаросса» (нім. Fall Barbarossa) — кодова назва плану блискавичної війни Третього Рейху проти СРСР.

Слайд 5

У перші дні війни Червона армія зазнала великих втрат, особливо в авіації. Військово-Повітряні

У перші дні війни Червона армія зазнала великих втрат, особливо в авіації.
сили Червоної армії до червня 1941 року становили 79 авіадивізій та 5 авіабригади. Основу літакового парку складали літаки різних конструкцій, більшість з яких мали невелику швидкість польоту і слабке озброєння Р-5, І-15, ТБ-3. 

Слайд 6

У перший день війни німецько-фашистська авіація завдала раптові удари по аеродромах західних

У перший день війни німецько-фашистська авіація завдала раптові удари по аеродромах західних
прикордонних військових округів, в результаті чого ми втратили на землі і в повітрі одразу 1200 літаків. Тільки один Білоруський військовий округ позбувся 738 літаків. 

Слайд 7

У результаті стійкого опору Червоної армії за перші чотири місяці війни Німеччина втратила убитими, пораненими

У результаті стійкого опору Червоної армії за перші чотири місяці війни Німеччина
та полоненими понад чотири з половиною мільйонів чоловік. 

Слайд 8

Так Червона армія в період перших боїв 1941 року, незважаючи на тимчасові

Так Червона армія в період перших боїв 1941 року, незважаючи на тимчасові
невдачі і здійснюючи тактику активної оборони, розвіяла мрії гітлерівців - у кілька тижнів перемогти Радянський Союз. 

Слайд 9

На 22 червня 1941 р. німецький Вермахт перевищував Червону армію лише за

На 22 червня 1941 р. німецький Вермахт перевищував Червону армію лише за
чисельністю особового складу, а за технічним забезпеченням (танки, літаки), був слабшим у декілька разів. Тому початкові приголомшуючі успіхи Вермахту були обумовлені тим, що він завдав превентивного удару, а радянські війська не мали підготовлених планів стратегічної оборони. Для того щоб настав переломний момент у війні, зміцнювалася дисципліна в Червоній Армії. Модернізувалися ресурси країни, підвищувалася мобілізаційна готовність країни до відсічі агресора. Вводилися в дію нові виробничі потужності, розміщені у центрі країни, на Уралі і в Сибіру. На промисловий потік встановлювалася нова бойова техніка й озброєння. У кінцевому підсумку всі ці дії сприяли перемозі нашої країни над ворогом. 

Слайд 10

Дякую за увагу!

Дякую за увагу!