Содержание
- 2. Що таке капела? Капела- невелика молитовна будівля або церква без вівтаря. У великих церквах — частина
- 3. Капелла Карла Великого Палацова імператорська капела ,побудована близько 796 року,а ініціативою Карла Великого Одоном Мецьким було
- 4. Восьмигранний купол Два поверхи
- 5. 8 стовпів
- 6. У середині його лежить камінь з написом «Carolo Magno». Проте не під ним знаходиться труна Карла
- 7. Фрідріх I прикрасив храм прекрасним канделябром, що висить над каменем з написом. Окрім Карла Великого, в
- 9. Скачать презентацию
Слайд 2 Що таке капела?
Капела- невелика молитовна будівля або церква без вівтаря. У великих церквах —
Що таке капела?
Капела- невелика молитовна будівля або церква без вівтаря. У великих церквах —
частина церкви, присвячена фундатору чи святому. На кладовищах, над входом до склепів, слугувала надгробним пам'ятником. В сучасній Україні новоутворена релігійна громада, як правило, споруджувала спершу тимчасову каплицю, а пізніше, зібравши між собою достатньо грошей, — уже повноцінну церкву.
Слайд 3Капелла Карла Великого
Палацова імператорська капела ,побудована близько 796 року,а ініціативою Карла
Капелла Карла Великого
Палацова імператорська капела ,побудована близько 796 року,а ініціативою Карла
Великого Одоном Мецьким було створено у візантійському стилі. Вона має висоту 31 м, а в розрізі 32 м, формою ж являє собою восьмигранний купол, оточений 16-граною галереєю в два поверхи. Купол підтримується 8 стовпами; 8 арок верхнього обходу спираються на подвійні колони. Хори в готичному стилі були прибудовані в 1353–1414. Більшість капел, що оточують восьмикутник, в готичному стилі.
Слайд 4Восьмигранний купол
Два поверхи
Восьмигранний купол
Два поверхи
Слайд 58 стовпів
8 стовпів
Слайд 6 У середині його лежить камінь з написом «Carolo Magno». Проте не
У середині його лежить камінь з написом «Carolo Magno». Проте не
під ним знаходиться труна Карла Великого, яка в 1000 році був розкрита за велінням імператора Оттона III. За словами літопису монастиря Новалезе, складеного ще в 1048 році, тіло імператора чудово збереглося, у білому імператорському одязі він сидів у кріслі з короною на голові і скіпетром у руках. У 1165 році при канонізації Карла Великого імператор Фрідріх I Барбаросса велів знову розкрити імператорську могилу. Ймовірно, він велів перекласти останки імператора в багато прикрашений ящик, з якого імператор Фрідріх II у 1215 році переклав їх знову в іншу дорогоцінну труну художньої роботи. У цій останній труні, що стояла на вівтарі хору, останки імператора покоїлися до кінця XVIII століття, після чого були перенесені в ризницю. Знайдені в труні імператорські відзнаки були перенесені в 1798 році до Відня.
Слайд 7Фрідріх I прикрасив храм прекрасним канделябром, що висить над каменем з написом.
Фрідріх I прикрасив храм прекрасним канделябром, що висить над каменем з написом.
Окрім Карла Великого, в соборі похований і Оттон III. В ризниці разом з останками Карла Великого зберігаються реліквії, що складаються із спідньої сукні Діви Марії з жовтувато-білого полотна, пелен Немовляти Христа, поясу, який Христос носив під час розп'яття, і покривала, на якому був обезголовлений Іоанн Хреститель. Всі ці реліквії, привезені зі сходу при Карлі Великому, в XIX столітті показувалися кожні 7 років (наприклад, в 1881, 1888) з 10 по 24 липня. Крім того, в ризниці зберігаються багато так званих малих реліквій і посудини майстерної роботи.
Сукня Діви Марії
- Предыдущая
Его́р Никола́евич Була́ткинСледующая -
Газета Земля России №9