Роль дидактических игр

Содержание

Слайд 2

Гра – одна з найважливіших сфер у життєдіяльності дитини, засіб її повноцінного

Гра – одна з найважливіших сфер у життєдіяльності дитини, засіб її повноцінного
розумового розвитку, це величезне світле вікно через яке в духовний світ дитини вливається життєдайний потік уявлень, понять про навколишній світ.

Слайд 3

Дидактичні ігри дають змогу індивідуалізувати роботу на уроці, давати завдання, посильні кожному

Дидактичні ігри дають змогу індивідуалізувати роботу на уроці, давати завдання, посильні кожному
учню, максимально розвиваючи їхні здібності. Гра виховує почуття відповідальності та колективізму.

Слайд 4

Добираючи ігри, продумуючи ігрову ситуацію, необхідно обов’язково поєднувати два елементи – пізнавальний

Добираючи ігри, продумуючи ігрову ситуацію, необхідно обов’язково поєднувати два елементи – пізнавальний та ігровий.
та ігровий.

Слайд 5

Готуючись до уроків, учитель має заздалегідь підготувати необхідний дидактичний матеріал, продумати послідовність

Готуючись до уроків, учитель має заздалегідь підготувати необхідний дидактичний матеріал, продумати послідовність
ігрових дій, організацію учнів, тривалість гри, контроль, підведення підсумків і оцінювання.

Слайд 6

Гру можна пропонувати на початку уроку. Ігри, що пропонуються на початку уроку,

Гру можна пропонувати на початку уроку. Ігри, що пропонуються на початку уроку,
мають збудити думку учня, допомогти йому зосередитись і виділити основне, найважливіше, спрямувати увагу на самостійну діяльність.

Слайд 7

Успіх проведення гри залежить від дотримання таких вимог:
- ігри мають відповідати

Успіх проведення гри залежить від дотримання таких вимог: - ігри мають відповідати
навчальній програмі;
- ігрові завдання мають бути не надто легкими проте й не дуже складними;
- відповідність гри віковим особливостям учнів;
- різноманітність ігор;
- залучення до ігор учнів усього класу

Слайд 8

Обмеження для проведення дидактичних ігор:
1.Не варто організовувати навчальну гру, якщо

Обмеження для проведення дидактичних ігор: 1.Не варто організовувати навчальну гру, якщо учні
учні недостатньо знать тему.
2.Недоцільно впроваджувати гру на заліках та іспитах, якщо вони не використовувались у процесі навчання.
3.Не слід застосовувати ігри з тих предметів і програмних тем, де вони не можуть дати позитивного ефекту.

Слайд 9

Тема. Об'ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення іграшок із горіхів Мета: ознайомити учнів

Тема. Об'ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення іграшок із горіхів Мета: ознайомити
із об"ємним матеріалом; навчити ви­готовляти іграшки; розвивати творчі здібності, образне мислення; виховувати інтерес до роботи, охайність, любов до природи. Обладнання: демонстраційний матеріал; зразки виробів із горіхів; кон­верта із завданнями для груп; для індивідуального користування — шкарлупа горіха, пластилін, картон. ХІД УРОКУ ІІ.Основна частина 1.Повідомлення теми і завдань уроку - Сьогодні ми будемо працювати з об'ємним природним матеріалом — горіхом. Виготовимо різні іграшки.

Слайд 10

2. Робота над темою уроку Розподіл учнів на 4 групи. Біля кожного учня лежать

2. Робота над темою уроку Розподіл учнів на 4 групи. Біля кожного
папірці, на яких написані слова: комахи, звірі, риби, птахи. Діти утворюють групи за назвами. 3.Повторення правил роботи у групі 4.Робота над загадками Відгадайте, які вироби ви будете виготовляти на уроці. Пісні він свої співає, 1.Всіх раненько піднімає. (Півник)
2.Кістяну сорочку маю і ніколи не знімаю. У сорочку-костомаху Я ховаюся від страху. (Черепаха)
3.У хатах прозорих
Всі вони живуть, Можеш ти їх побачить,
Та не можеш чуть. (Риби)

Слайд 11

4.Робить він собі домівку Та плете все павутинку. (Павук)
5.Робота над завданнями (групова). Командир з

4.Робить він собі домівку Та плете все павутинку. (Павук) 5.Робота над завданнями
кожної групи отримує завдання у конверті. Розповісти за планом та малюнком. а) Розмір тварини. б) Будова тіла. в) Де живе? г) Як пересувається? 6. Інтерактивна гра «Мікрофон». Назвати, яких ще звірів, птахів, риб, комах ви знаєте. Хто швидше? 7.Гра «Яка тварина заблукала!»
Комар, павук, вовк, сонечко. (Вовк) Черепаха, жаба, метелик, вуж. (Метелик) Гусак, півник, горобець, курка. (Горобець) Лящ, щука, крокодил, корой. (Крокодил)
Із кожної групи учень пояснює, хто зайвий, та чому.

Слайд 12

8. Вікторина Відгадайте, з якої казки та про яку тварину йде мова. 1.Несе мене

8. Вікторина Відгадайте, з якої казки та про яку тварину йде мова.
лисиця далеко-далеко. Котику-братику, спаси мене! (Казка «Лисиця Кіт та Півник») 2.Повертайся ти додому,— буде тобі нова хатинка! (Казка «Золота Рибка») 3.А вона сиділа на середині озера та бачила, як Буратіно закручував велику бороду Карабаса. (Казка «Буратіно та Золотий ключик») 4.Муха так собі кричить, А комар усе дзижчить. Хоче муху врятувати Та від злодія сховати. (Казка «Муха Цокотуха»)
Имя файла: Роль-дидактических-игр.pptx
Количество просмотров: 149
Количество скачиваний: 0