Виріб в техніці кінусайга

Содержание

Слайд 2

ОБГРУНТІВАННЯ ВИБОРУ ТЕМИ ПРОЕКТУ:
На уроках трудового навчання ми знайомимося з

ОБГРУНТІВАННЯ ВИБОРУ ТЕМИ ПРОЕКТУ: На уроках трудового навчання ми знайомимося з різними
різними видами рукоділля. В цьому навчальному році цікавою для мене виявилася техніка кінусайга. Саме тому темою свого творчого проекту я вибрала виконання виробу в техніці кінусайга.
Роботу, яку я буду виконувати – це кухонна підставка, яку я подарую своїй мамі. Сподіваюся їй буде це дуже приємно, і вона із задоволенням буде нею користуватися. Такий зв’язаний виріб можна подарувати рідним та знайомим до будь – якого свята. Останнім часом підставки набули ще й інтер’єрного значення - це прикраса кухні

МЕТА РОБОТИ:
Розробити і виготовити декоративне панно для використання в оформлені інтер'єру вітальні, щоб воно було і прикрасою, і корисною у використовуванні річчю, при виготовленні якої необхідно максимально використовувати отримані знання технології кінусайга.

Слайд 3

АКТУАЛЬНІСТЬ:
«Хенд мейд» нині в моді. Одне лише словосполучення «ручна робота» робить будь-яку

АКТУАЛЬНІСТЬ: «Хенд мейд» нині в моді. Одне лише словосполучення «ручна робота» робить
дрібницю ексклюзивної, бажаною і модною. У дослівному перекладі назва техніки печворк звучить як «шиття з клаптиків». Ця техніка не має батьківщини і може вважатися інтернаціональним рукоділлям, відомим ще більш трьох тисяч років тому. Як, загалом-то, можна здогадатися, клаптикове шиття з'явилося зовсім не з-за тяги до прекрасного, а швидше необхідної економії. Коли в шістнадцятому столітті в Англії з'явилися надзвичайно яскраві і строкаті індійські тканини, вони були доступні тільки заможним англійцям, а вироби, виконані з цих тканин, вважалися ознакою достатку. Однак після урядової заборони на продаж індійського ситцю він став дефіцитний і надзвичайно дорогий навіть для імущих громадян. Тому економні господині знайшли спосіб безвідходного використання ситцю, придумавши обрізки тканини зшивати в цілісні барвисті полотна, а вирізані з тканини візерунки використовувати в якості декоративних аплікацій. Треба віддати належне американським рукодільниця. Вони не тільки зберегли традиції шиття з клаптиків тканини, але і перетворили це утилітарне заняття в дивне декоративно-прикладне мистецтво, розробивши різні технології виготовлення клаптикових виробів та придумавши безліч візерунків. Так що печворк сміливо можна вважати національним видом рукоділля Англії і Америки.

Слайд 4

Як і англійський печворк, кінусайга – це результат вміння економити, це мистецтво

Як і англійський печворк, кінусайга – це результат вміння економити, це мистецтво
з категорії «голота на вигадку хитра». І якщо європейська клаптикове шиття з'явилося внаслідок здорожчення індійського ситцю, то виникнення кінусайги сприяла висока вартість шовку для кімоно. Передаваєме у спадок кімоно ніколи не викидали, а распарывали і виготовляли з тканини інші, більш дрібні вироби, звані кімоно. Решта клаптиків теж йшла в справу – з них «писали» картини по дереву.
Спочатку робився ескіз на папері, а потім малюнок переводився на дерев'яну дошку-полотно. По контуру малюнка прорізалися поглиблення, а після цього шовковими клаптями, як фарбами малювали картини. Тобто клапті накладали на елементи малюнка, заправляючи краю тканини в прорізані канавки. Завдяки ретельному підбору фарб і відтінків шовку, а також об'ємності зображення, картини виходили приголомшливо красивими, схожими на живописне полотно. Для чого використовується кінусайга? Перш за все, це всілякі панно і картинки, які служать прикрасою інтер'єру. Такою аплікацією декорують шкатулки, коробочки, обкладинки альбомів, блокнотів і книг. Дуже широке поширення отримала ця техніка в області виготовлення сувенірних пасхальних яєць, ялинкових іграшок, валентинок.

Слайд 5

МОДЕЛІ-АНАЛОГИ:

МОДЕЛЬ 1

МОДЕЛЬ 3

МОДЕЛЬ 2

МОДЕЛІ-АНАЛОГИ: МОДЕЛЬ 1 МОДЕЛЬ 3 МОДЕЛЬ 2

Слайд 6

ЕСКІЗ ПРОЕКТОВАНОГО ВИРОБУ:

ЕСКІЗ ПРОЕКТОВАНОГО ВИРОБУ:

Слайд 7

МАТЕРІАЛИ та ІНСТРУМЕНТИ:

МАТЕРІАЛИ та ІНСТРУМЕНТИ:

Слайд 8

ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ
ВИРОБУ:

1.Визначитися з розмірами панно. 2.Визначити кількість і розмір лоскутов. 3.Вирізати шматки. 4.Перенести малюнок

ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБУ: 1.Визначитися з розмірами панно. 2.Визначити кількість і розмір лоскутов.
на пенопласт. 6.Вирізати малюнок з допомогою макетного ножика. 7.Намітити на пенопласті місце положення лоскутов. 8.Закріпити клапті на основі. 9.Оздобити готовий виріб.

Слайд 9

МІЙ ПРОЕКТОВАНИЙ ВИРІБ:
ФОТО ВАШОГО ВИРОБУ

МІЙ ПРОЕКТОВАНИЙ ВИРІБ: ФОТО ВАШОГО ВИРОБУ

Слайд 10

ВИСНОВОК:

ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ:

ВИСНОВОК: ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ:

Слайд 11

Реклама

Занимайся рукодельем! Шей, вяжи – не унывай, Или гладью вышивай. Вот иголки,

Реклама Занимайся рукодельем! Шей, вяжи – не унывай, Или гладью вышивай. Вот
нитки, пяльца Для проворных наших пальцев. Ткани, ленточки, кайма – Закружилась голова!
Имя файла: Виріб-в-техніці-кінусайга.pptx
Количество просмотров: 35
Количество скачиваний: 0