Содержание

Слайд 2

СНІЖИНКИ

Сніжинка — це одиничний кристал льоду або агрегація кристалів, яка падає крізь атмосферу Землі —

СНІЖИНКИ Сніжинка — це одиничний кристал льоду або агрегація кристалів, яка падає
це одиничний кристал льоду або агрегація кристалів, яка падає крізь атмосферу Землі. Сніжинки утворюються як кристаликиснігу — це одиничний кристал льоду або агрегація кристалів, яка падає крізь атмосферу Землі. Сніжинки утворюються як кристаликиснігу, що розвиваються, коли мікроскопічні краплі переохолодженої хмари замерзають — це одиничний кристал льоду або агрегація кристалів, яка падає крізь атмосферу Землі. Сніжинки утворюються як кристаликиснігу, що розвиваються, коли мікроскопічні краплі переохолодженої хмари замерзають. Вони бувають різноманітних розмірів та форм. Складні форми виступають як лусочки, що рухаються через різні режими температури та вологості. Наприклад, окремі сніжинки майже унікальні за своєю структурою. Сніжинки укладені у форму куль відомі як крупа. На вигляд вони білого кольору, незважаючи на те, що утворюються з чистого льоду. 

Слайд 3

СНІГ

Сніг — це тверді опади — це тверді опади у вигляді шестикутних пластинок чи призм з кристаликів — це

СНІГ Сніг — це тверді опади — це тверді опади у вигляді
тверді опади у вигляді шестикутних пластинок чи призм з кристаликів льоду — це тверді опади у вигляді шестикутних пластинок чи призм з кристаликів льоду (сніжинок). Переважно випадає з шарувато-дощових хмар.

Слайд 4

ГРАД

Град — опади — опади у вигляді льодяних ядер сферичної форми чи частоккриги — опади у вигляді льодяних ядер сферичної

ГРАД Град — опади — опади у вигляді льодяних ядер сферичної форми
форми чи частоккриги (градини), діаметром — опади у вигляді льодяних ядер сферичної форми чи частоккриги (градини), діаметром від 5 до 50 мм, інколи більше, що випадають ізольовано, або в вигляді неправильних комплексів. Градини утворені тільки з прозорої криги або ряду її прошарків товщиною не менше 1 мм, що чергуються з напівпрозорими прошарками[1].
Опади у вигляді граду спостерігаються, як правило, при сильнихгрозахОпади у вигляді граду спостерігаються, як правило, при сильнихгрозах вліткуОпади у вигляді граду спостерігаються, як правило, при сильнихгрозах влітку, коли температура біля поверхні земліОпади у вигляді граду спостерігаються, як правило, при сильнихгрозах влітку, коли температура біля поверхні землі не нижче 20 °C. Частіше за все він проходить вузькою (не більше 10 км), проте довгою (інколи на сотні кілометрів) смугою.

Слайд 5

Українські народні прикмети та повір'я зими

Багато снігу — багато хліба.
Був уночі іній — вдень

Українські народні прикмети та повір'я зими Багато снігу — багато хліба. Був
сніг не випаде.
Вітер у січні зі сходу несе добру погоду.
Вітер узимку повіяв з півночі — на великий холод.
Ворона сидить уранці на верховітті і каркає — на завірюху.
Горобці ховаються у хмиз — на мороз або перед завірюхою.
Грім узимку — на сильні морози, блискавка — на бурю.
Зима з снігами — літо з хлібами.
Зима засніжена — літо дощове.
Кільця довкола місяця — на сніг.
Лютий сухий і холодний — серпень спекотний.
Туман узимку опускається до землі — на відлигу.
Хмари йдуть проти вітру — на сніг.
Якщо взимку сухо і холодно, влітку сухо і спекотно.

Слайд 7

19-ГРУДНЯ СВЯТО МИКОЛИ ЧУДОТВОРЦЯ

День святого Миколая (також Свято святого Миколая, у народі — День Миколи, Зимовий

19-ГРУДНЯ СВЯТО МИКОЛИ ЧУДОТВОРЦЯ День святого Миколая (також Свято святого Миколая, у
Миколай) — це день святкування та вшанування пам'яті) — це день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая) — це день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая у католиків) — це день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая у католиків та православних) — це день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая у католиків та православних. Ті церкви, які дотримуються юліанського календаря) — це день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая у католиків та православних. Ті церкви, які дотримуються юліанського календаря, відзначають свято 19 грудня) — це день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая у католиків та православних. Ті церкви, які дотримуються юліанського календаря, відзначають свято 19 грудня за новим стилем (у 20-21 століттях), а ті, що дотримуються григоріанського календаря) — це день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая у католиків та православних. Ті церкви, які дотримуються юліанського календаря, відзначають свято 19 грудня за новим стилем (у 20-21 століттях), а ті, що дотримуються григоріанського календаря — 6 грудня.
За традицією, цього дня батьки вночі кладуть дітям подарункиЗа традицією, цього дня батьки вночі кладуть дітям подарунки під подушкиЗа традицією, цього дня батьки вночі кладуть дітям подарунки під подушки, зберігаючи у таємниці свою причетність до подарунків, для того, щоб діти вірили у чудо, звершуване святим Миколаєм і вчилися милосердя в святого.
В пам'ять про милосердя святого Миколая, цього дня відзначається Міжнародний день допомоги бідним.

Слайд 8

1СІЧНЯ-НОВИЙ РІК

Нови́й рік — свято — свято, яке святкують багато народів — свято, яке святкують багато народів відповідно до прийнятого календаря. Свято

1СІЧНЯ-НОВИЙ РІК Нови́й рік — свято — свято, яке святкують багато народів
настає в момент переходу останнього дня року в перший день наступного року.

Слайд 9

7 СІЧНЯ-РІЗДВО ХРИСТОВЕ

Різдво́ Христо́ве — велике християнське — велике християнське свято, згідно з християнським віросповіданням — велике християнське свято, згідно з

7 СІЧНЯ-РІЗДВО ХРИСТОВЕ Різдво́ Христо́ве — велике християнське — велике християнське свято,
християнським віросповіданням це день народження Ісуса Христа — велике християнське свято, згідно з християнським віросповіданням це день народження Ісуса Христа, Спасителя — велике християнське свято, згідно з християнським віросповіданням це день народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха (Спасителя — велике християнське свято, згідно з християнським віросповіданням це день народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха (Спасителя від влади гріха).

Слайд 10

19 СІЧНЯ-СВЯТО ВОДОХРЕЩІ

Хрещення Господнє — хрещення — хрещення Іваном Хрестителем — хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа — хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордані — хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці

19 СІЧНЯ-СВЯТО ВОДОХРЕЩІ Хрещення Господнє — хрещення — хрещення Іваном Хрестителем —
Йордані на старовинній паломницькій — хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордані на старовинній паломницькій переправі«Віфавара» — хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордані на старовинній паломницькій переправі«Віфавара», а також велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні — хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордані на старовинній паломницькій переправі«Віфавара», а також велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі — хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордані на старовинній паломницькій переправі«Віфавара», а також велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 18 — хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордані на старовинній паломницькій переправі«Віфавара», а також велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 18-19 січня щороку. Це збігається зі святом Богоявлення — хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордані на старовинній паломницькій переправі«Віфавара», а також велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 18-19 січня щороку. Це збігається зі святом Богоявлення (19 січня), однак ці свята слід розрізняти, хоча дві події двох свят відбувалися на одному місці з тими ж самими особами. Народні назви свята — Йорда́на (або Ордана), Водохреща.

Слайд 11

МАСЛЯНА

МАСЛЯНА

Слайд 12

Ма́сниця[1] Ма́сляниця[2], Пу́щення[1], Сиропу́ст[1], Колодій,Сиропу́сний тиждень, Си́рна неділя, Ба́бське свято,Зага́льниця; (рос. Масленица, Масляница, біл. Масленіца, Масленка, пол. Zapusty, словац. Fašiangy, чеськ. Masopust, сіл.Kozelek, морав. Voračky, Voráčí, Končiny, словен. Pustni teden,серб. Покладе, болг. Сирна седмица/Сирни заговезни, мак.Проштена

Ма́сниця[1] Ма́сляниця[2], Пу́щення[1], Сиропу́ст[1], Колодій,Сиропу́сний тиждень, Си́рна неділя, Ба́бське свято,Зага́льниця; (рос. Масленица,
недеља) — традиційне слов'янське, у тому числі й українське свято, що відзначається протягом тижня (іноді трьох днів) перед Великим постом. Початок нового циклу залицянь і любощів, пошуку пари, з метою продовження роду.
Колодій збігався в часі із Сиропусним тижнем, останнім тижнемМ'ясниць. Це останній, напередодні Великого посту, тиждень, коли можна було справляти весілля. Цей тиждень також називали Бабським тижнем або попросту Бабським, а Колодій, відповідно, Бабським святом. Протягом цього тижня чоловікам належало слухатися жінок і витримувати їхні збиткування.
Християнська церква додала Масниці у свій календар у свій календар, проте свято так і не набуло християнського змісту. Але оскільки православ'я достатній час є панівною релігією в Україні, то, з часом, автентична дата святкування Масниць була забута. Н. Дубровський[3] у свій календар, проте свято так і не набуло християнського змісту. Але оскільки православ'я достатній час є панівною релігією в Україні, то, з часом, автентична дата святкування Масниць була забута. Н. Дубровський[3], зауважує, що багато масничні обряди є чисто зимовими і не можуть відзначатися навесні. Він вважає, що масничні обряди перейшли з Власія у свій календар, проте свято так і не набуло християнського змісту. Але оскільки православ'я достатній час є панівною релігією в Україні, то, з часом, автентична дата святкування Масниць була забута. Н. Дубровський[3], зауважує, що багато масничні обряди є чисто зимовими і не можуть відзначатися навесні. Він вважає, що масничні обряди перейшли з Власія, у якого «і борода в маслі». У Білорусі збереглася приказка: «На Аўласа бяри каўшом масла»[4] у свій календар, проте свято так і не набуло християнського змісту. Але оскільки православ'я достатній час є панівною релігією в Україні, то, з часом, автентична дата святкування Масниць була забута. Н. Дубровський[3], зауважує, що багато масничні обряди є чисто зимовими і не можуть відзначатися навесні. Він вважає, що масничні обряди перейшли з Власія, у якого «і борода в маслі». У Білорусі збереглася приказка: «На Аўласа бяри каўшом масла»[4] (белорус.) — На Власа бери ковшем масла. У Поліссі досі Широкий четвер називають «Власов» або «Волосся»[5].
Имя файла: Зима.pptx
Количество просмотров: 173
Количество скачиваний: 0