Слайд 2Дослідження морсько зараз ведеться з використанням найбільш сучасних технічних засобів : підводних
апаратів, батіскафів, роботів – маніпуляторів, великих кораблів, що являють собою плавучі науково-дослідні інститути, науково-дослідних літаків.Усі вони оснащені електронною, акустичною, лазерною, вимірювальною апаратурою.
На Україні океанографічні дослідження здійснювалися науковцями Морського геофізичного інституту на суднах “Михайло Ломаносов”, “Академік Вернадський”, “Профессор Колесников” та Інституту біології південних морів АН України на судні “Професор Вернадський”.
Слайд 3Батискаф Кусто
Знаходиться в океанографічному музеї в Монако(знаходиться на півдні Франції)
Жак-Ів Кусто
Слайд 6Найбільш отруйні морські змії
Слайд 9Небезпека Чорного моря
Ще в 1890 році російська океанографічна експедиція довела, що в
глибинах Чорного моря присутній дуже багато розчиненого сірководню - це отруйний газ з різким запахом тухлих яєць. Вже в XX столітті з'ясувалося, що сірководню не просто багато, а дуже багато - він присутній у всій глибинної акваторії моря, наближаючись до поверхні приблизно на 100 метрів у центрі і до 300 метрів біля берегів.
Взагалі-то, сірководень в морській воді - не унікальна властивість Чорного моря. Досить великі зони, заражені цим газом, бувають в Індійському та Атлантичному океанах, часом з'являються в Каспійському та інших морях. Проте ні в одному водоймищі сірководнева товща ніколи й близько не наближалася до позначки Чорного моря - 90% від загального обсягу.