Слайд 2Легенда про походження:
Колись давним - давно, ще у прадавні часи, єнот
- полоскун був людиною. Причому досить - таки спритним і хитрим, він весь час всіх обманював, махлював, а також крав все, що погано лежало, оскільки мав непереборну пристрасть до клептоманії . Дійшов він до того, що розгнівав Верховного Духа до такої міри, що той зопалу перетворив його в єнота Через деякий час він пом'якшав і повернув звірятку людські руки, такі ж, як і раніше, швидкі і спритні.
Слайд 3Всі види цих звірів - уродженці Північної та Центральної Америки. Населяють ці
тварини ліси, особливо люблять селитися недалеко від води. Єноти легко звикають до нової обстановки, тому часто навідуються на околиці населених пунктів, деякі їх популяції навіть стали постійними жителями міських парків.
Слайд 4Довжина тіла єнота становить 45-60 см, вага у різних видів варіює від
2-5 до 8-12 кг. Самці більші за самок. Тіло єнота складанням нагадує невелику собаку або лисицю, однак лапи у цих тварин мають більш витягнуті подушечки, трохи нагадують людські долоні. Така будова лап вказує на хороші хапальні здібності.
Слайд 5Хвіст у цих звірів довгий, а мордочка, навпаки, злегка вкорочена. Хутро у
різних видів сильно різниться за якістю. Найбільш короткий він у єнота - ракоїда, у єнота - полоскуна косумельского і Гваделупської єнотів він довший і густий. Всі види єнотів пофарбовані досить схоже в сірувато - бурий колір. Хвіст у них покреслений поперечними чорно - білими смугами різного ступеня вираженості.
Слайд 6
Ці верткі хижаки не тільки дуже добре бачать, але й здатні непогано
розрізняти відтінки зеленого кольору. У них дуже сильно розвинені нюх і органи дотику: навіть не доторкнувшись до предмета, звірок багато дізнається про нього за допомогою чутливих довгих жорстких волосин, що розташовані у нього по всьому тілу - на морді, між кігтями, на животі, на грудях.
Слайд 7
За своїм характером єноти надзвичайно миролюбні і доброзичливі, активні, допитливі, кмітливі і
мають досить високий рівень інтелекту - вони цілком здатні вчитися і пам'ятати вирішення тієї чи іншої задачі протягом трьох років .
Слайд 8Незважаючи на всю свою дружелюбність, єноти вважають за краще вести самотній спосіб
життя. Але хоч і живуть на самоті, з родичами та сусідами намагаються підтримувати добрі стосунки.
Слайд 9В шлюбний період самець єнота виходить на пошуки самки, після спарювання самець
залишає її для виношування дитинчат. Вагітність триває близько 60 днів. При чому в цей період вона надзвичайно агресивна. Діти цих тваринок народжуються сліпими та глухими, а вага їх не перевищує 75 м.