Слайд 2При ураженні рослин вірусними захворюваннями їх зростання помітно погіршується, так що поставлений
діагноз зазвичай зводиться до констатації браку харчування і несприятливих умовах утримання.
Слайд 3 Віруси важко відразу визначити тому, що рослина рідко гине. Але іноді вірусне
захворювання може супроводжуватися і ознаками, які ставлять квітникаря в глухий кут, наприклад, спочатку починається хлороз листя, потім вони обсипаються, і спостерігається загнивання стовбура. Така картина характерна при захворюванні ксілопорозісе цитрусових.
Слайд 4Мозаїчна хвороба характеризується різноманітними за формою плямами та смугами, білими або жовтуватими
на листі, світлими або темними на квітках, що викликано розпадом хлоропласті. Крім того, мозаїчність часто супроводжується деформацією листа — зморшкуватістю або кучерявістю. Найчастіше вражаються бегонії, кали, пеларгонії, примули.
Слайд 5Курчавість листя — вірусне захворювання, при якому на листках з’являються численні дрібні
плями розміром 1-2 мм, які потім висихають. Листи стають зморшкуватими, кучерявими, квітки деформуються. Хвороба може супроводжуватися появою сіро-білих або світло-жовтих плям і ліній. Найчастіше вражаються, примули, пеларгонії, пуансеттії.
Слайд 6Заходи боротьби. Точне визначення конкретного вірусного захворювання представляє великі труднощі. Безпосередня боротьба
з вірусами хімічними препаратами неможлива. Набагато простіше і надійніше попередити захворювання, проводячи боротьбу з комахами, які, як правило, є переносниками збудників. Переносниками вірусів кімнатних квітів є попелиці та трипси. Але дуже часто інфекція заноситься ще в теплиці, до того, як рослина надійде в продаж через пошкоджені частини коріння або ранки на стеблах і листках. Всі уражені частини рослини необхідно видалити і знищити. Після роботи руки відразу ж ретельно вимити з милом.
Слайд 7Бережіть свої рослини і доглядайте їх!!!
Тільки так вони в повній безпеці від
вище названих вірусів!