Рівненська ЗОШ №5

Слайд 2

 - Я дослідив історію будівлі. Рівненська  загальноосвітня школа І-ІІI ступенів №5  заснована у

- Я дослідив історію будівлі. Рівненська загальноосвітня школа І-ІІI ступенів №5 заснована
1939 році як російськомовна. 01.09.1964 року було збудовано нове приміщення школи з просторими кабінетами, широкими коридорами і великими вікнами. З 1994р. ЗОШ № 5 працює як школа з українською мовою навчання.

У 1946 році відбувся перший випуск 16 учнів, 5 із яких закінчили школу із золотою медаллю. Серед випускників є доктори і кандидати наук, майстри спорту, заслужені працівники. Багато випускників захищають на Сході нашу незалежність, троє воїнів загинули. Місце розташування школи оповите таємницями і легендами. А таємниці – то робота журналістів, тому, представляю нашого журналіста – Андрія.

Слайд 3

- Дійсно, існує версія, що школа побудована на єврейському кладовищі. Але це

- Дійсно, існує версія, що школа побудована на єврейському кладовищі. Але це
не зовсім так. За різними даними, впродовж кількох сотень років у Рівному серед населення була значна кількість євреїв, в цілому вони становили понад три чверті жителів. На північній околиці міста, що тоді мало назву "Кавказ«, знаходився єврейський цвинтар. Кладовище було по-варварськи знесене радянською владою у зв’язку з будівництвом комплексу будівель Обкому КП. Родичі похованих ще були живі і платили учням школи за те, що ті збирали кістки, які перепоховували в інших місцях. Ще на початку 70-х можна було побачити старі ковані залізні ворота на це кладовище, дорога за якими вже нікуди не вела. Але й досі залишки гранітних монументів подекуди проступають з-під землі. На старих польських картах можна побачити, що кладовище починалось від стадіону школи і тягнулось до вулиці Кавказької. Архітектуру будівлі досліджував наш архітектор - Іван.

Слайд 4

Л

- Нам вже відомо, що школа будувалась за часів Радянського Союзу. Тому

Л - Нам вже відомо, що школа будувалась за часів Радянського Союзу.
архітектурний стиль будівлі можна віднести до «радянського функціоналізму», хоча й при будівництві поєднано багато елементів різних стилів і різних часів. Шатровий шиферний дах поєднується з двосхилим і багатоскатним. Оздоблювальні матеріали для фасадів не використовувались. Дерев’яні вікна різні за формою і розміром: прямокутні, арочні, еркери і навіть вікна-«термометри», які є прототипом сучасних фасадних, ідеально пасують стилю будівлі, урізноманітнюють фасади і роблять класи світлими і…холодними. Проблемами енергозбереження в нашій команді займався інженер Дмитро.
Имя файла: Рівненська-ЗОШ-№5.pptx
Количество просмотров: 34
Количество скачиваний: 0