Слайд 2Чорноморка – ближній передмістя Одеси зі своїм пляжем, який знав найкращі часи,
![Чорноморка – ближній передмістя Одеси зі своїм пляжем, який знав найкращі часи,](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/883229/slide-1.jpg)
але і сьогодні має деякі вигідні особливості. На відміну від інших пляжів, що знаходяться в акваторії Одеської затоки, Чорноморка розташована на березі відкритого моря, тут морський бриз вільно гуляє просторами причорноморського степу.
Слайд 3Санаторії, пансіонати і бази відпочинку – прикмети пішла радянської епохи, деякі з
![Санаторії, пансіонати і бази відпочинку – прикмети пішла радянської епохи, деякі з](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/883229/slide-2.jpg)
них зуміли пережити важкі часи, працюють і готові прийняти гостей. Сама назва Чорноморка – теж з радянського часу, до революції селище населяли німці та звався він Люстдорф (тобто “Весела село”).
Слайд 4А якщо заритися в історію ще глибше – в 1805 рік, коли
![А якщо заритися в історію ще глибше – в 1805 рік, коли](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/883229/slide-3.jpg)
на цьому березі з’явилися перші 40 сімей зі славного міста Вюртембургу – тоді вони назвали новий містечко на гостинному чорноморському березі Кайзергеймом.
Слайд 5За чутками, назва Люстдорф з’явилося після візиту одеського градоначальника Дюка Рішельє, якому
![За чутками, назва Люстдорф з’явилося після візиту одеського градоначальника Дюка Рішельє, якому](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/883229/slide-4.jpg)
німецька “весела село” дуже сподобалася. Правда, добиратися туди з Одеси було довго і незручно, наприклад, примхливі одеситки могли сказати про Париж: “Це ж далеко, десь за Люстдорф”
Слайд 6Тому практичні німці першими провели до себе лінію електричного трамвайчика, від Люстдорфа
![Тому практичні німці першими провели до себе лінію електричного трамвайчика, від Люстдорфа](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/883229/slide-5.jpg)
до 16 станції Великого Фонтану – це коли в Одесі ще бігав “паровичок”. На трамвайчику, що йде через прибережну степ, можна дістатися на місце і зараз. Правда, з тих часів забудова степу значно ущільнилась, як і щільність пасажиропотоку
Слайд 7Проблеми у Люстдорфська німців почалися після революції, з початком розкуркулень, репресій і
![Проблеми у Люстдорфська німців почалися після революції, з початком розкуркулень, репресій і](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/883229/slide-6.jpg)
боротьби з релігією. Кірха була знесена, від неї залишився лише флігель. А потім грянула війна, після якої всі німці скопом були виселені, хто опинився в Німеччині, хто в Сибіру чи Казахстані. Така невесела історія “веселою села
Слайд 8Повернемося на пляж. Зліва видно мис Великий Фонтан з маяком і куполами
![Повернемося на пляж. Зліва видно мис Великий Фонтан з маяком і куполами](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/883229/slide-7.jpg)
Свято-Успенського чоловічого монастиря, праворуч – місто-супутник Одеси з ностальгічним радянською назвою Іллічівськ. У Чорноморці не було берегоукріплень та установки хвилерізів, як в пляжах міської межі, тому берег вільно омивають хвилі відкритого моря
Слайд 9Є любителі, які не зраджують себе і відпочивають тільки тут, у тому
![Є любителі, які не зраджують себе і відпочивають тільки тут, у тому](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/883229/slide-8.jpg)
числі і “дикуном”; якщо потурбуватися трохи заздалегідь, можна легко зняти кімнату / будиночок / курінь на причалі у місцевих жителів або дачників. Рибалки ловлять тут камбалу, глоссу, це крім традиційних для Одеси бичків. Поруч знаходиться Рибпорт
Слайд 10Зате справжній будівельний бум в околицях Чорноморки – виросли нові котеджні селища
![Зате справжній будівельний бум в околицях Чорноморки – виросли нові котеджні селища](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/883229/slide-9.jpg)
– кілька “Совіньон”, з готелями, ресторанами, СПА-комплексами, тенісними кортами, яхт-клубами і власними пляжами. Все досить елітно і фешенебельно, так що якщо Ви шукаєте такого відпочинку – дуже цікавий варіант.
Слайд 11Теніс і яхт-спорт – це дуже добре і благородно, але не забуваємо
![Теніс і яхт-спорт – це дуже добре і благородно, але не забуваємо](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/883229/slide-10.jpg)
про ЄВРО-2012 і Україна як футбольну державу. Адже в “Совіньоні” знаходиться одна з тренувальних баз футбольного клубу “Чорноморець”, тут проводить домашні матчі молодіжний склад команди.