Слайд 2

1948 m. gegužės 22 d. 4 valandą ryto įvykdytas didžiausias masinis Lietuvos gyventojų trėmimas, kurio

1948 m. gegužės 22 d. 4 valandą ryto įvykdytas didžiausias masinis Lietuvos
metu panaudojus gyvulinius vagonus ištremta apie 40 tūkst. žmonių, jų tarpe – 10 897 vaikai iki 15 metų. Vykdant centrinio bolševikų aparato Maskvoje direktyvas, tremtiniai nugabenti į Sibirą, SSRS pietus ir kitas menkai tinkamas išgyvenimui vietoves. Tarp įvairių sovietinio režimo represijų prieš Lietuvos gyventojus šie trėmimai užima svarbiausią vietą.

Слайд 3

Tremtis yra bausmės forma, kai asmuo prievarta iškeldinamas iš savo namų (miesto, valstybės ar šalies) draudžiant sugrįžti

Tremtis yra bausmės forma, kai asmuo prievarta iškeldinamas iš savo namų (miesto,
arba gresiant įkalinimo ar mirties bausmei grįžimo atveju. Tai viena iš griežčiausių bausmės formų.
Iki 1953 m. Sovietų Sąjungoje tremtis vartota kaip priemonė susidoroti su politiniais priešininkais ir įvaryti gyventojams baimę. Tremta į tolimas SSRS vietoves.
1948 m. gegužės 22 d. 4 valandą ryto įvykdytas didžiausias masinis Lietuvos gyventojų trėmimas, kurio metu panaudojus gyvulinius vagonus ištremta apie 40 tūkst. žmonių, jų tarpe – 10 897 vaikai iki 15 metų. Vykdant centrinio bolševikų aparato Maskvoje direktyvas, tremtiniai nugabenti į Sibirą, SSRS pietus ir kitas menkai tinkamas išgyvenimui vietoves. Tarp įvairių sovietinio režimo represijų prieš Lietuvos gyventojus šie trėmimai užima svarbiausią vietą.

Слайд 5

Trėmimas - vienas is skaudžiausių Lietuvos Respulblikos istorijos laikotarpių, kai Lietuvos piliečiai,

Trėmimas - vienas is skaudžiausių Lietuvos Respulblikos istorijos laikotarpių, kai Lietuvos piliečiai,
per prievartą ir prieš savo valią įškeldinti iš savo namų ir išvežti į atšiauriausius Rusijos vietoves. Masiniai gyventojų trėmimai prasidėjo kai Savietų Sąjunga okupavo Lietuvą 1940 m. birželio 15 d. Pagrindinis tikslas buvo sunaikinti Lietuvos suverenumo komponentus, sunaikinti gimtąja kalbą, religiją ir patriotizmą. Visi kas priešinosi ar kitaip nevykdė okupantų reikalavimų, pries savo valią buvo negailestingai baudžiami. Represijos, įkalinimas ar trėmimas. Masinis Lietuvos piliečių trėmimas prasidėjo nuo 1941 m. birželio 14 d. ir tęsėsi iki 1953 m. Per visą laikotarpį buvo ištremta apie 130 tūkst. Lietuvos gyventojų.