Слайд 2Гіподинамія - це порушення функцій організму, яке сталося через обмеження рухової активності,
зниження сили скорочення м'язів. Для повноцінної роботи організму необхідна активність, а також рух, навантаження на м'язи, насичення киснем. Саме це потрібно організму для стабільної роботи, і саме це є запорукою гарного самопочуття та міцного здоров'я людини.
Слайд 3Основні симптоми гіподинамії:
• загальна слабкість
• безсоння
• прискорене серцебиття
• швидка стомлюваність навіть при
невеликих навантаженнях
• нервозність, нестабільний емоційний стан.
Слайд 4Причини гіподинамії:
зниження вагового навантаження на опорно-руховий апарат,
перебування в
малих замкнених приміщеннях,
малорухливий спосіб життя тощо.
Слайд 5Гіподинамія і її наслідки
При гіподинамії відбувається зниження сили скорочень серця і зменшується
маса тіла. Крім того, послаблюються венозні і артеріальні судини, що призводить до погіршення кровообігу. Можливі також порушення в обміні білків, вуглеводів і жирів. Погіршується через гіподинамії і робота головного мозку: знижується працездатність людини, її розумова активність, він швидко втомлюється, відчуває загальну слабкість, страждає безсонням. Зменшується м'язова маса, між м'язовими волокнами виникає жирова прошарок. Тонус м'язів знижується, порушується постава, і це, в свою чергу, призводить до зміщення внутрішніх органів. З-за гіподинамії розвивається атеросклероз, гіпертонічна хвороба і варикозне розширення вен.
Слайд 6Профілактика:
Вчені прийшли до висновку, що навіть 30-хвилинне щоденне фізичне навантаження здатне
значно знизити ризик виникнення ожиріння та інших супутніх захворювань у людей, які ведуть сидячий спосіб життя. Таким чином, щоб уберегти себе від безлічі хвороб, пов'язаних з гіподинамією, досить просто щодня проходити пішки 2км або підніматися на п'ятий поверх без ліфта або просто робити ранкову зарядку.