Слайд 2

Володимир Мономах

Володимир Всеволодович, прозваний Володимиром Мономахом (1053 — 19 травня 1125) — Великий князь Київський (1113 – 1125), державний і

Володимир Мономах Володимир Всеволодович, прозваний Володимиром Мономахом (1053 — 19 травня 1125)
політичний діяч, письменник. Син князя Всеволода Ярославича і візантійської княжни Марії (за іншими даними — Анни) з роду Мономахів. Хрещене ім'я Василь.

Слайд 3

Князь Володимир Мономах (на київському престолі панував від 1113 р. до 1125

Князь Володимир Мономах (на київському престолі панував від 1113 р. до 1125
р.) – одна з найвидатніших постатей свого часу. Він був онуком Ярослава Мудрого. Від свого батька перейняв Володимир замилування до книжок, до освіти. Його матір'ю була грецька царівна, донька цісаря Константина ІХ Мономаха. Залишив по собі світлу пам'ять як розумний князь і добрий організатор. Поруч із тим Володимир Мономах –  це приклад доброго, справедливого християнського володаря, що не дозволяє сильнішим кривдити слабших, що велить опікуватися бідними, вдовами і сиротами, що вважає священним обов'язком бути гостинним, а в житті керується засадами християнської любові та моралі.

Слайд 4

Це визначна пам'ятка літератури Київської Русі. Збереглося (без закінчення) в Лаврентіївському списку «Повісті

Це визначна пам'ятка літератури Київської Русі. Збереглося (без закінчення) в Лаврентіївському списку
минулих літ» під 1377 р. у кількох неповних частинах. Точної дати написання не встановлено, ймовірно 1109 р. З літературного погляду — це зразок жанру повчань і одночасно перша в давній українській літературі спроба життєписної розповіді. Вперше текст «Повчання» Володимира Мономаха був опублікований графом О. Мусіним-Пушкіним 1793 р.

«Повчання дітям» Володимира Мономаха

Слайд 5



Своє "Повчання дітям” князь Володимир написав у досить поважному віці,

Своє "Повчання дітям” князь Володимир написав у досить поважному віці, однак адресував
однак адресував його не лише дітям, а й усім нащадкам князівсько-боярського стану, про що пише він сам: «Діти мої або хто інший, слухаючи мою грамотицю, не посмійтеся з неї, а прийміть її до свого серця, і не лінуйтеся, а щиро трудіться».

Слайд 6

Володимир Мономах вважав, що виховувати дітей слід на позитивних прикладах батьків, дідів.

Володимир Мономах вважав, що виховувати дітей слід на позитивних прикладах батьків, дідів.
Одним із основних засобів виховання князь вважав освіту: «Що вмієте, того не забувайте, а чого не вмієте, того навчайтесь, — як батько мій, дома сидячи, знав п'ять мов, через те й честь йому була в інших країнах..». Великий князь радить своїм дітям любити Батьківщину, захищати її від ворогів, бути хоробрим, трудитися, бути гуманними, чуйним до людей, поважати старших, жаліти дітей, сиріт, поважати жінок: “Перш за все не забувайте убогих, а яко можете, по силі годуйте їх і подавайте сиротам. І вдову захистіть, не дайте сильним губити людину. Хто б не був, правий чи винний перед вами, не вбивайте і не веліть убивати його; якщо і завинив хто в смерті, не губіть християнської душі.
Имя файла: 266562.pptx
Количество просмотров: 35
Количество скачиваний: 0