Твір. Українська мова. 8 клас

Содержание

Слайд 2

18 квітня - День пам’яток історії і культури в Україні та Міжнародний

18 квітня - День пам’яток історії і культури в Україні та Міжнародний
день пам’яток і визначних місць

Пам'ятка історії — один із різновидів пам'яток культури, визначні місця, пов'язані з важливими історичними подіями, з життям та діяльністю відомих осіб, культурою та побутом народів

Слайд 3

Софіївський собор у Києві (перша половина ХІ ст)

Софіївський собор у Києві (перша половина ХІ ст)

Слайд 4

Миколаївська церква у Святогірську.

Миколаївська церква у Святогірську.

Слайд 5

Хотинська фортеця

Хотинська фортеця

Слайд 6

Кам`янець – Подільська фортеця

Кам`янець – Подільська фортеця

Слайд 7

ПамПам`Пам`ятник Б.Хмельницькому в Києві . Скульптор М.Микешин. 1888

ПамПам`Пам`ятник Б.Хмельницькому в Києві . Скульптор М.Микешин. 1888

Слайд 8

Золоті Ворота в Києві

Золоті Ворота в Києві

Слайд 9

Орієнтовний план твору-опису пам’ятки архітектури
1.   Історія пам’ятки архітектури.
2.   Загальний вигляд:
а) місце розташування;
б) зелені

Орієнтовний план твору-опису пам’ятки архітектури 1. Історія пам’ятки архітектури. 2. Загальний вигляд:
насадження;
в) особливості споруди, фасад.
3.   Сучасний стан пам’ятки.
4.   Особисте ставлення.

Слайд 10

Багато цікавих _________________ знаходиться в _______________. Особливе місце серед них займає ________,

Багато цікавих _________________ знаходиться в _______________. Особливе місце серед них займає ________,
збудована у ___________ році . Ця споруда має _________ значення, є символом ______________________________.
Свою назву _______дістала _____________.

Слайд 11

Багато цікавих історичних пам'яток знаходиться в столиці України Києві. Особливе місце серед

Багато цікавих історичних пам'яток знаходиться в столиці України Києві. Особливе місце серед
них займають Золоті ворота, збудовані в 1037 році за часів правління Ярослава Мудрого.
Майже два століття ця споруда мала не тільки оборонне значення, а була символом політичної незалежності і могутності Київської Русі як держави і Києва як її столиці.
Свою назву ворота дістали за аналогією до константинопольських Золотих воріт, що також були парадним в'їздом до міста. Як могутня фортифікаційна споруда, Золоті ворота наводили жах на завойовників своєю неприступністю. Навіть монголо-татари у 1230 році не подужали взяти їх штурмом за допомогою своїх стінобитних машин. Ворота зруйновані тоді, коли було вже захоплено Київ.
Напівзруйновані Золоті ворота аж до середини XVIII століття були в'їздом до центральної частини Києва. В 1648 році, після перемоги під Жовтими Водами через них тріумфально в'їхав до столиці Богдан Хмельницький.
Та час дедалі більше руйнував залишки старовинної пам'ятки, незважаючи на спроби її врятувати.
У 1972-1973 роках київські вчені старанно дослідили пам'ятку і вирішили збудувати павільйон-реконструкцію, який не тільки б захищав рештки Золотих воріт, а й відтворював їх імовірний вигляд.
Із зовнішнього боку в'їзні металеві ворота зроблені за зразком стародавніх врат. Від міста ворота перекриваються на всю висоту арки підйомними дерев'яними ґратами, обкованими металом.
Пам'ятка «Золоті ворота» поєднує в собі риси оборонної і культової архітектури. Надбрамний храм невеликий. Це чотиристовпна споруда з однією позолоченою банею.
Фасади церкви оздоблені орнаментами із цегли. Підлога в ній викладена мозаїкою за зразком давньої підлоги Софії Київської.
Щоб правдивіше відтворити первісний вигляд валу, що в давнину прилягав до ворітної вежі, над нею зроблені дерев'яні забрала.
З оглядового майданчика Золотих воріт, до якого наверх ведуть сходи, відкривається прекрасна панорама Києва.
Павільйон-реконструкцію «Золоті ворота» було відкрито до 1500-річчя столиці в травні 1982 року, і зараз він є візитною карткою столиці незалежної України.

Слайд 12

Кам'яне́ць-Поді́льська форте́ця  — фортеця — фортеця у місті Кам'янець-Подільський — фортеця у місті Кам'янець-Подільський (Хмельницької області — фортеця у місті Кам'янець-Подільський (Хмельницької областіУкраїни — фортеця у місті Кам'янець-Подільський (Хмельницької областіУкраїни). Відома з XIV століття — фортеця у

Кам'яне́ць-Поді́льська форте́ця — фортеця — фортеця у місті Кам'янець-Подільський — фортеця у
місті Кам'янець-Подільський (Хмельницької областіУкраїни). Відома з XIV століття як частина оборонної системи міста Кам'янець. Острів, на якому знаходиться фортеця, оточений каньйоном. По каньйону протікає річка Смотрич, яка своєю течією утворює петлю — обтікає навкруги високої гори і, не доходячи до свого річища на кілька метрів, повертає і тече далі. У тім місці, де Смотрич Острів, на якому знаходиться фортеця, оточений каньйоном. По каньйону протікає річка Смотрич, яка своєю течією утворює петлю — обтікає навкруги високої гори і, не доходячи до свого річища на кілька метрів, повертає і тече далі. У тім місці, де Смотрич, обійшовши острів, утворює зі своїм річищем петлю, стоїть на розі, що утворюється двома ярами, Кам'янецький замок. З'єднується він з містом вузенькою смугою скелі, на якій збудований Замковий міст. Опис давнішої Кам'янецької фортеці: всі укріплення Кам'янця поділяються на дві категорії — замок і міські фортифікації. Самий замок складається з двох частин: старого замку з мурами та баштами і нового замку з земляними валами та ровами.
Фортеця була збудована до часів появи вогнепальної зброї, тому башти замку та міста були повністю кам'яними та мали кам'яні кронштейни і верхи. Сучасні дахи башт були прилаштовані, ймовірно, за часів російської окупації.

Слайд 13

Па́м'ятник Богда́нові Хмельни́цькому в Ки́єві — один із символів Києва, пам'ятка мистецтва

Па́м'ятник Богда́нові Хмельни́цькому в Ки́єві — один із символів Києва, пам'ятка мистецтва
ХІХ століття. Урочисто відкритий 11 липня (23 липня) 1888 року на Софійській площі у Києві в рамках святкування 900-річчя Хрещення Русі. Ідея створення пам'ятника виникла серед громадськості з ініціативи історика, професора Київського університету Миколи Костомарова у 1840-х роках.
Після отримання дозволу царського уряду у 1860 було створено комітет на чолі з Михайлом Юзефовичем — професором університету, головою Київської археографічної комісії, теоретиком «великодержавного» руху в Україні та відомим українофобом. За такого керівництва перший проект пам'ятника, створений скульптором Михайлом Микешиним. У зображенні моменту різкої зупинки вершником розпашілого коня закладено символ: мужній полководець наче перериває стрімкий рух, щоб указати народові, який зібрався на площі, на північний схід У владному приборканні коня, рішуче піднесеній правій руці з булавою, зверненому до народу обличчі відчувається незламна воля сильної особистості.

Слайд 14

Хотинська фортеця (рум. Cetatea Hotinului) — фортеця 13–18 століття у місті Хотин

Хотинська фортеця (рум. Cetatea Hotinului) — фортеця 13–18 століття у місті Хотин
на Дністрі, що у Чернівецькій області, Україна Хотинська фортеця веде свій початок від Хотинського форту, що був створений у 10 столітті князем Володимиром Святославичем як одне із порубіжних укріплень південного заходу Русі, у зв'язку з приєднанням до неї буковинських земель. Форт, який згодом було перебудовано у фортецю, знаходився на важливих транспортних шляхах, що з'єднували Київ із Пониззям (пізнішим Поділлям), і Придунав'ям.
Укріплення було споруджено на кам'янистому мисі, утвореному високим правим берегом Дністра і долиною впадаючої дрібної притоки. На початку воно являло собою замкнений земляний вал з дерев'яними стінами і оборонними спорудами. Завданням форту було оборона поселення Хотин і переправи через річку. Перша кам'яна фортеця була невеликою. Вона була розташована на самому мисі, там де сьогодні стоїть північна башта, і простягалася на південь до теперішнього комендантського палацу. Впродовж століть ця фортеця була таким собі «Феніксом», її неодноразово піддавали реконструкції та розширенню, вона потерпала і зазнавала руйнації від рук завойовників і знов відбудовувалася. ьогодні на території Хотинської фортеці створено Державний історико-архітектурний заповідник. Тут полюбляють проводити свята козацької звитяги та знімати фільми.
У 2010 та 2011 роках на території Хотинської фортеці проводився міжнародний фестиваль з історичного середньовічного бою «Битва націй».
Имя файла: Твір.-Українська-мова.-8-клас.pptx
Количество просмотров: 33
Количество скачиваний: 0