Nekrasov_P_8-A_Rybne_gospodarstvo_Znachennya_ryb_v_zhitti_lyudyny

Слайд 3

Значення риб у житті людини .

1) Вживання риби в їжу :
Рибу

Значення риб у житті людини . 1) Вживання риби в їжу :
необхідно вживати 2-3 рази на тиждень
2) Ловля риби :
В наш час дуже розвинена риболовля а також не законне бракон’єрство ( вилов риби в заборонених місцях, або рідкого виду)

Слайд 4

Промислові риби

Риби багатьох видів — найважливіші джерела харчування людей. Відходи рибної продукції

Промислові риби Риби багатьох видів — найважливіші джерела харчування людей. Відходи рибної
використовуються для годівлі сільськогосподарських тварин (свиней, курей, качок), хутрових звірів на звірофермах. Рибний промисел — найдавніше заняття людей, особливо що живуть на морських узбережжях. У водах нашої країни налічують понад 1000 видів риб. З них понад 250 видів мають промислове значення. До найцінніших промислових риб відносять осетрів, білуг, кету, горбушу, лососевих риб (чавичі) . Промисел осетрових риб ведеться у Каспійському, Чорному і Азовському морях, а лососевих — головним чином у морях Далекого Сходу. До масових промислових риб в нашій країні ставляться тріскові (наприклад, тріска, пікша, хек, минтай, навага) , камбалоподібні, сельдеві (оселедець, шпроти, тюлька) і сардини, які зустрічаються в морях, що омивають Північно Західні береги Європи, в Баренцевому морі та на півночі Атлантичного океану. У прісних водах ловлять коропоподібних, наприклад воблу, ляща, плотву.

Слайд 5

Бережіть риб!

Рибні запаси не вічні природні багатства. Тому важливо виловлювати стільки риби,

Бережіть риб! Рибні запаси не вічні природні багатства. Тому важливо виловлювати стільки
щоб решта її могла швидко відновити колишню чисельність. Не можна виловлювати маленьку рибу, використовувати хижацькі способи лову: тралення, глушіння вибуховими речовинами. Необхідно вживати всіх заходів до того, щоб не забруднювалися водойми нафтопродуктами, стічними водами.

Слайд 6

Рибне гостподарство України

Риби внутрішніх водойм України трапляються такі, що постійно живуть у

Рибне гостподарство України Риби внутрішніх водойм України трапляються такі, що постійно живуть
річках, озерах чи ставах, такі, що обмежені у своєму поширенні окремими річками, такі, що живуть водночас і в річках і в лиманах; прохідні (осетри, білуга, оселедець та ін. ), що частину життя проводять у морі, частину — в річках, ще ін. , що живуть в опріснених, прилеглих до гирла рік ділянках моря і входять у річки для нересту та зимівлі. Рибою, яка живе у річці, але на нерест іде у море, є вугор. Рибальство на внутрішніх водах вже не має добрих умов розвитку, бо води України все більше стають забруднені, а для їх очищення вкладається замало коштів. Ряд видів риб винищено, на що вплинув також її хижацький вилов.

Слайд 7

Річкове рибне господарство мало в Україні до початку 19 ст. найбільше значення.

Річкове рибне господарство мало в Україні до початку 19 ст. найбільше значення.
Серед рік України основне рибогосподарство значення мають Дніпро (з його приток — головне Прип'ять і Десна), нижній Дунай, менше Дністер, Південний Буг і Сіверський Донець. У сточищі Дніпра налічується 66 видів риб (у пригирловій частині); основними промисловими видами є: лящ, судак, короп, лин, щука, сом, окунь. Багатий на рибу нижній Дунай — 71 вид, серед них велике промислове значення мають: білуга, осетер, севрюга, стерлядь, сом, лин, короп, щука і оселедець, що заходять з моря.

Слайд 8

Чимало риб має Південний Буг, зокрема у пригирловій частині (70 видів; у

Чимало риб має Південний Буг, зокрема у пригирловій частині (70 видів; у
середньому — близько ЗО), серед них найголовніші: короп, лящ, плітка,червоноперка, окунь, карась. Іхтіофауна Дністра нараховує 57 видів (у верхів'ї переважають марена, підуст, головець та інші види, що живуть у поточній воді; у нижній — плітка, краснопірка, окунь, бичок, чехоня, лящ та ін. ); Сіверський Донець — 44 види (лящ, підуст, в'язь, щука й ін. ). Деяку роль у відтворенні рибних запасів великих річок відіграють їхні притоки.

Слайд 9

Крім риб, властивих фауні України, у деяких річках трапляються риби-вселенці: царьок, сомик,

Крім риб, властивих фауні України, у деяких річках трапляються риби-вселенці: царьок, сомик,
гамбузія. За останні роки ведуться досліди над акліматизацією сигів; з Далекого сходу завезено для акліматизації білого і чорного амура, амурського сазана, білого та пістряного товстолобика.
Имя файла: Nekrasov_P_8-A_Rybne_gospodarstvo_Znachennya_ryb_v_zhitti_lyudyny.pptx
Количество просмотров: 32
Количество скачиваний: 0