Слайд 2ВИЗНАЧЕННЯ
Секретин - пептидний гормон(тканинний гормон) , що продукується S- клітинами слизової оболонки верхнього
відділу тонкого кишечника які розташовані в криптах Ліберкюна , а також D- клітинами підшлункової залози і виконує роль у регуляції секреторної діяльності підшлункової залози, регулює водний гомеостаз по всьому тілу, і впливає на навколишнє середовище дванадцятипалої кишки, регулюючи секрецію в шлунку і підшлунковій залозі.
Слайд 3ВІДКРИТТЯ
Відкритий у 1902 англійськими фізіологами Вільямом Бейліссом і Ернестом Старлінгом( Старлінг на основі вивчення секретину
у 1905 ввів в науку саме поняття «гормон») .
Слайд 4БУДОВА
За хімічною структурою він складається з 27 амінокислотних залишків.
Слайд 5Секретин формується клітинами дванадцятипалої кишки
Секретин поступає у кров
Секретин стимулює роботу підшлункової залози
Слайд 6Функція полягає в тому , щоб викликати в підшлунковій залозі виділення двовуглекислої
солі ( бікарбонату ) .
Секретин бере участь у ряді функцій організму, його основна роль полягає в стимулюванні підшлункової залози для вироблення травної рідини, яка багата на бікарбонат і нейтралізує кислоти зі шлунку, оскільки вона проходять в тонку кишку. Всмоктуючись у кров , секретин досягає підшлункової залози , в якій посилює секрецію води та електролітів , переважно бікарбонату .
Слайд 8ВПЛИВ СЕКРЕТИНУ
Секретин надає цілий ряд позитивних впливів , і деякі з них
видаються вельми значними , оскільки вони пов'язані з проблемами візуального контакту , спілкування , усвідомлення навколишнього світу або мови.
Дія секретину багатозначна - підвищений його рівень робить шлунок і тонкий кишечник малорухомими , активує виділення жовчі і скорочення жовчного міхура.
Слайд 9МОЖЛИВІ ЛІКИ
Вважається , що використання секретину є багатообіцяючим при лікуванні аутизму ,
але саме тут ми опиняємося , бути може , перед найбільшою дилемою: з приводу цього лікування , яке могло б допомогти тисячам дітей , судячи з усього поки ще не ведеться ніякого доказового дослідження