Слайд 2Всі знають, що тварини вміють спілкуватися один з одним, хоч і не
![Всі знають, що тварини вміють спілкуватися один з одним, хоч і не](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/1078968/slide-1.jpg)
говорять у звичному для нас розумінні цього слова. Якби знайшлися перекладачі з собачого чи мавпячого, то їм вистачило б набору з декількох фраз, на зразок "Мені страшно!", "Я тебе уб'ю!" або "Дай поїсти". Ну може ще кілька. У всякому разі, тварини не брешуть, не пліткують і не сперечаються. Так нам здається ...
Про спілкування всіх тварин ми не зможемо Вам розповісти, тому ми вибрали саме цікаве! Отож, як спілкуються тварини?
Слайд 3 Писаний малюр вступає в діалог з хижаком, щоб вразити самку.
На цих чарівних
![Писаний малюр вступає в діалог з хижаком, щоб вразити самку. На цих](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/1078968/slide-2.jpg)
австралійських пташок з яскравим оперенням люблять полювати чимало пернатих хижаків, але найбільшу небезпеку для них створюють флейтові птахи..
Ці крилаті садисти люблять наколювати свою ще живу здобич на шипи колючих рослин - так їм чомусь смачніше.
І що робить малюр при зустрічі з таким страшним ворогом? Ховається? Тікає?
Слайд 4Гусінь метелика-голуб'янки - солодкоголоса обманщиця.
Гусениця метелика-голуб'янки володіє феноменальною здатністю - вона вміє
![Гусінь метелика-голуб'янки - солодкоголоса обманщиця. Гусениця метелика-голуб'янки володіє феноменальною здатністю - вона](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/1078968/slide-3.jpg)
влаштуватися за чужий рахунок, видаючи себе за когось іншого. Зовсім, здавалося б, людська тактика. Як може якесь членистоноге без добре розвиненого мозку проробляти такі афери?
А ось як:На тілі гусениці, біля самої її голови, розташована крихітна "губа". Коли цій тварюці набридає добувати собі їжу, вона починає шкрябати цієї "губою" - в результаті виходить "пісня" дуже схожа на ту, що "співає" мурашина матка. Настільки схожа, що мурашки миттю перетягують гусеницю у свій мурашник, де вона і живе розкошуючи аж до моменту перетворення на метелика.Весь цей час мурахи її годують, захищають від небезпеки, тягають за собою, якщо виникне необхідність перебиратися на нове місце, і віддають воістину королівські почесті.
Слайд 6Лугові собачки можуть в подробицях вас описати
Лугові собачки - це такі маленькі
![Лугові собачки можуть в подробицях вас описати Лугові собачки - це такі](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/1078968/slide-5.jpg)
балакучі створіння, які живуть в підземних "містах" з населенням, що сягає іноді до сотень і тисяч, а в деяких випадках і мільйонів особин. Вони спілкуються з допомогою гучного гавкоту і повизгування.
Якщо вам коли-небудь трапиться проходити повз цих собачок і ви почуєте щось подібне, то будьте впевнені: вони обговорюють саме вас.
Слайд 7Перуанські співочі мурахоїдки влаштовують сцени ревнощів.
Перуанські мурахоїдки проживають парами на чітко розмежованій
![Перуанські співочі мурахоїдки влаштовують сцени ревнощів. Перуанські мурахоїдки проживають парами на чітко](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/1078968/slide-6.jpg)
території. Коли на їх територію випадково залітає якийсь сторонній птах, вони затягують злагоджений дует, щоб дати зрозуміти чужинцеві, що місце зайняте щасливою і дружною родиною. Це дуже зворушливо, але тільки до тих пір, поки на горизонті не з'являється самотня самка мурахоїдки і не починає снувати туди-сюди буцімто не помічаючи, що місце зайняте.
Слайд 9Гекон замовляє їжу.Як і більшість з нас, мадагаскарські гекони обожнюють, коли їм
![Гекон замовляє їжу.Як і більшість з нас, мадагаскарські гекони обожнюють, коли їм](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/1078968/slide-8.jpg)
подають вже готову їжу. І вони навіть знайшли тих, хто готує їх улюблену страву - крихітних зелених комах, яких звати Горбатки.Ці істоти проникають всередину дерев і п'ють деревний сік.
Слайд 11Виявивши квітучий луг, або сад , де можна зібрати багато нектару, бджола
![Виявивши квітучий луг, або сад , де можна зібрати багато нектару, бджола](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/1078968/slide-10.jpg)
повертається до вулика і повідомляє бджолам-збирачам про свою знахідку за допомогою особливого «танцю».