Džovanis Antonijus Kanalas

Слайд 2

Kas yra tas Kanaletas?

Džovanis Antonijus Kanalas, paprastai žinomas pravarde Kanaletas  – italų XVIII a. dailininkas ir graveris iš Venecijos.
Kanaletas yra vienas

Kas yra tas Kanaletas? Džovanis Antonijus Kanalas, paprastai žinomas pravarde Kanaletas –
iš garsiausių urbanistinių peizažų – vedutų kūrėjų Europos mene. Garsiausi yra jo Venecijos viešųjų vietų vaizdai, tarp kurių išsiskiria Venecijos kanalai.

Слайд 3

Biografija

Džovanis Antonijus Kanalas gimė 1697 m. spalio 28 d. Venecijoje Cesare Canal ir Artemisia Barbieri šeimoje. Tėvas buvo

Biografija Džovanis Antonijus Kanalas gimė 1697 m. spalio 28 d. Venecijoje Cesare
dailininkas, nuo kurio Džovanis gavo pravardę – Kanaletas.

Слайд 4

Cesare Canal buvo teatrinių dekoracijų dailininkas, ir Kanaletas iš pradžių padėjo tėvui

Cesare Canal buvo teatrinių dekoracijų dailininkas, ir Kanaletas iš pradžių padėjo tėvui
šiojo darbe. Būdamas apie 19 metų, Kanaletas apsilankė Romoje, kurioje susipažino su Paninio darbais. Romoje Kanaletas atliko keliolika eskizų Paninio maniera su Senovės Romos griuvėsių vaizdais, tačiau grįžęs į Veneciją pradėjo propaguoti visai kitokį peizažo stilių – realistinį, topografinio tikslumo.

Слайд 5

1741 m. kilo Austrijos įpėdinystės karas ir stipriai sumažėjo Kanaleto klientų ratas ir, greičiausiai agentų

1741 m. kilo Austrijos įpėdinystės karas ir stipriai sumažėjo Kanaleto klientų ratas
įkalbėtas, dailininkas 1746 m. atvyko į Angliją. Čia dailininkas atliko nemažai darbų vietos aristokratams, tarp kurių išsiskiria tuo metu statyto Vestminsterio tilto vaizdai. Tačiau dailininko laikas Anglijoje nelabai buvo sėkmingas – iš to meto kapričų panašu, kad jis labiau ilgėjosi Italijos. 1755 m. Kanaletas galutinai grįžo į Veneciją ir buvo išrinktas į Venecijos dailės akademiją. Panašu, kad kai kuriuose vėlyvuosiuose darbuose dailininkas dar atrado jaunystės laikų talento atgarsių kaip, pvz., „Vigilija su Šv. Petro bažnyčia“. Kanaletas mirė 1768 m. balandžio 19 d. Venecijoje, palaidotas San Lio bažnyčioje, tarp jo pasekėjų – Francesco Guardi, Bernardo Bellotto. Pastarasis savo mokytojo ir dėdės garbei dažnai prie savo vardo pasirašydavo kaip Canaletto.