Роботи із фанери. 2 клас

Слайд 2

ЯК ПРАВИЛЬНО ПИЛЯТИ І ЯК СТАВИТИ ПИЛОЧКУ

Правильно різати всім лобзиком. А закручувати

ЯК ПРАВИЛЬНО ПИЛЯТИ І ЯК СТАВИТИ ПИЛОЧКУ Правильно різати всім лобзиком. А
пилочку потрібно вниз зубцями

Слайд 3

Звичайно, мотор «Радуга-7″ — все ж не найкращий вибір. Однак після вкладених

Звичайно, мотор «Радуга-7″ — все ж не найкращий вибір. Однак після вкладених
у нього декількох людино-годин він цілком підходить для навчальних польотів. До того ж він майже на 100 г легше сучасних аналогів. Додайте до цього, що «Веселку» не шкода «розмазати» по асфальту злітної смуги, і ви, можливо, врешті-решт погодитеся з нашим вибором (особливо, якщо вам приведеться побачити і почути такий доопрацьований мотор в дії).

Трохи про гвинтокорилої групі
Двигун встановлюється на стандартній пластиковій мотораме, для гвинтів кріплення якої в лобовій шпангоут вклеюються чотири грибка М4 з широкими капелюшками. На пропонованій вашій увазі моделі був встановлений двигун «Радуга-7″ (хай вибачать нас аси радіопілотажа за такий непристойний вибір). Правда, «Веселка» перед використанням пройшла цикл модифікації. Основна робота проводилася на предмет боротьби з моторошною вібрацією мотора, а також допрацьовувався керований карбюратор. Треба відзначити, що нам вдалося перемогти! І, крім задоволення від перемоги над невдалою конструкцією двигуна, ця робота принесла і ще один плюс. Адже як приємно на питання колеги, літаючого з мотором OS або ST, було відповідати, що в тебе на моделі так добре пиляє не якась остання новинка західного двигунобудування, а «дрімуча Веселка»!

При доукомплектації готової моделі все кермові машинки ставляться в фюзеляжі. Для їх монтажу використовується стандартна трехгнездовая плата Hitec. Але машинки можна легко розмістити і традиційним способом, в пазах саморобної фанерною плати. Єдина умова — рульова машинка управління елеронами повинна бути зрушена максимально вперед і розташована точно посередині фюзеляжу. Це забезпечить мінімальний кут розбіжності тяг і симетричність ходу елеронів вгору і вниз. До речі — саме з цієї причини стандартна плата Hitec була зміщена до правого борту фюзеляжу, а рульова машинка приводу керма висоти розташовувалася за машинкою елеронів.

Слайд 4

Люк доступу до бака виготовляється з фанери товщиною 3 мм і розташовується

Люк доступу до бака виготовляється з фанери товщиною 3 мм і розташовується
знизу, між першими шпангоутами. Люк фіксується за допомогою чотирьох гвинтів-саморізів.
Паливний бак встановлюється на допоміжні полушпангоути (виготовляються в залежності від типу і розміру паливного бака) і притягується до них гумовими кільцями. Живить та дренажні силіконові трубки виводяться через лобовій шпангоут. Діаметр прохідних отворів на 0,3 — 0,5 мм менше діаметра трубок. Внутрішня поверхня цих отворів просмолити або покрита паркетним лаком. Силіконові «кембрики» повинні проходити через шпангоут із зусиллям — це запобігатиме потраплянню палива у відсік бака.
Стійка шасі виконується з листового Д16Т товщиною 3 мм. Ширина стійки у фюзеляжу дорівнює 40 мм, а до кінців вона звужується до 15 мм.
При початковому плануванні монтажу більш важкого двигуна рекомендуємо відповідно зменшити довжину носовій частині фюзеляжу.

Кути установки всіх основних елементів моделі (крила, стабілізатора і осі двигуна) дорівнюють нулю (кут установки крила відраховується від нижньої твірної його профілю). Початкова центровка дорівнює 20% повної хорди крила. При мінімальних відхиленнях всіх рулів (елерони по 15 градусів в обидві сторони, кермо висоти по 20 градусів) виходить ідеальний навчальний літак. Літає дивно — дуже надійно і стійко. Спочатку викликав деякі побоювання зліт з землі при відсутності керма повороту і керованої стійки шасі. Але перший же старт показав, що модель йде в повітря зі смуги будь-якої ширини без проблем. Головне (якщо, звичайно, дотримані всі установчі кути і крило спочатку вийшло досить рівним) — не заважати літаку. Він злітає сам, на повному газу, пробігши по смузі порядку одного метра. Відмінно літає і пілотується навіть на 50% газу. Відрізняється мінімальної посадкової швидкістю і досить непоганим плануванням із зупиненим двигуном. Можливість простого створення пілотажного літака полягає в заміні вихідного крила іншим, що має схожу конструкцію, але вже чисто симетричний профіль товщиною близько 16-18% Сах.

Имя файла: Роботи-із-фанери.-2-клас.pptx
Количество просмотров: 33
Количество скачиваний: 0