Ернест Хамингуей

Содержание

Слайд 2

Ернест Міллер Хемінгуей народився 21 липня 1899 року в Ок-Парке, невеличкому, чистенькому

Ернест Міллер Хемінгуей народився 21 липня 1899 року в Ок-Парке, невеличкому, чистенькому
містечку, поруч з Чикаго - найбільшим торгово-промисловим центром Середнього Заходу. Майбутній письменник ріс у культурній, забезпеченій родині, і батьки, кожен по-своєму, намагалися спрямувати його інтереси. Батько - лікар за професією й етнограф-аматор за уподобаннями - захоплювався полюванням, брав з собою в ліси Ерні, водив його в індіанські селища, намагався привчити сина спостерігати природу, звірів, птахів, придивлятися до незвичайного життя індіанців. Мати - аматорка музики й живопису, яка навчалася співу й дебютувала у нью-йоркській філармонії, тут, у своєму містечку, змушена була задовольнятися викладанням музики, співом у церковному хорі, а сина прагнула навчити грі на віолончелі. Музиканта з Ерні не вийшло, але любов до гарної музики та картин залишилася у Хемінгуея на все життя. 

Слайд 3

Батько - супутник його дитинства й отроцтва. Але після того як йому

Батько - супутник його дитинства й отроцтва. Але після того як йому
виповнилося п'ятнадцять років, Ернест не мав нічого спільного з батьком (проблема "батьків і дітей") , а супутник його змужнілості, приклад завзятої і мужньої денної праці - це дід, учасник Громадянської війни 1861 - 1865 років.  У шкільні роки Хемінгуей багато читав. Пізніше, вже після "Фієсти", він стверджував, що писати навчився, читаючи Біблію. З традиційного шкільного читання Хемінгуея не зачепили ні вірші Теніссона і Лонгфелло, ні романи Скотта, Купера, Гюго, Діккенса. Зате Шекспір і Марк Твен залишилися уподобанням на все життя.        Після закінчення школи юнак якийсь час працює у невеличкій газеті. Коли Хемінгуею виповнилось дев'ятнадцять років, він їде до Європи, щоб добровольцем взяти участь у Першій світовій війні, яка стала для нього першим життєвим університетом.

Слайд 4

У ніч на 9 липня Хемінгуей, потрапивши під мінометний вогонь, був важко

У ніч на 9 липня Хемінгуей, потрапивши під мінометний вогонь, був важко
поранений. При огляді відразу на місці в Хемінгуея витягли двадцять вісім осколків, а всього нарахували їх двісті тридцять сім. Хемінгуея евакуювали до Мілана, де він пролежав кілька місяців і переніс кілька серйозних операцій коліна. Вийшовши з госпіталю, Хемінгуей був нагороджений італійським військовим хрестом і срібною медаллю за доблесть - другою за значенням військовою нагородою.

Слайд 5

У 1919 році Хемінгуей повертається додому до Сполучених Штатів в ореолі героя,

У 1919 році Хемінгуей повертається додому до Сполучених Штатів в ореолі героя,
одним з перших поранених, одним з перших нагороджених.        Якщо життєва біографія Хемінгуея почалася, власне кажучи, в окопах на річці Пьяве, то його літературна біографія бере свої витоки в Парижі 20-х років, де він оселяється після війни. Париж у ті часи був Меккою модернізму. Письменники, поети, художники з усіх усюд з'їжджалися сюди, щоб зануритися в цю атмосферу, де руйнувались колишні цінності і створювалися нові, породжені XX століттям.  У Парижі Хемінгуей познайомився з такими знаковими постатями модерністської літератури, як Джеймс Джойс, Гертруда Стайн. Вони  були кумирами, непорушними авторитетами для молодих літераторів.

Слайд 6

Дебютом у світі літератури для Хемінгуея-журналіста став збірник "Три оповідання і десять

Дебютом у світі літератури для Хемінгуея-журналіста став збірник "Три оповідання і десять
віршів" (1923). Відтоді він вирішує покінчити з журналістикою, бо, за особистим зізнанням, "телеграфний стиль репотажу став затягувати його".  Збірник "В наш час" цікавий ще й тим, що в ньому Хемінгуей вперше зачіпає проблеми "загубленого покоління", геніально продовжені в повісті "Фієста" (1926) і романі "Прощавай, зброє!" (1929).  У середині 1927 року Хемінгуей удруге одружився з Поліною Пфейфер - паризькою журналісткою, американкою з Сент-Льюїса. Улітку 1928 року (у самий розпал роботи над романом "Прощавай, зброє!") вона перенесла важкі пологи. Дитина народилася шляхом кесаревого розтину. На щастя, вижили і мати, і син. Тієї ж осені 1928 року в Ок-Парку наклав на себе руки його батько. 

Слайд 7

Підсумком роздумів письменника над подіями в Європі кінця 30-х років стали романи

Підсумком роздумів письменника над подіями в Європі кінця 30-х років стали романи
"Мати і не мати" (1937) і "По кому подзвін" (1940). Перший відобразив зміну у світогляді письменника, пошуки подолання самотності та перехід до соціальної проблематики. Другий - величний епічний твір, в якому автор з філософських позицій усвідомлює події війни в Іспанії. Новим для Хемінгуея стає те, що в романі "По кому подзвін" головне місце посіли не приватні долі героїв, а доля героя і революції.

Слайд 8

1952 рік стає черговою перемогою Хемінгуея: він пише підсумковий твір свого життя

1952 рік стає черговою перемогою Хемінгуея: він пише підсумковий твір свого життя
- повість "Старий і море". Це квінтесенція роздумів і міркувань письменника про людину і її місце у всесвіті. Наступні два роки стають роками вшанування великого Хема вдома (Пулітцерівська літературна премія (1953)) і визнання його діяльності у світі (Нобелівська премія (1954)).   Наступні роки свого життя Хемінгуей багато мандрує (Іспанія, Франція, Східна Африка), але постійно живе на Кубі - країні, яка стала для письменника новою батьківщиною ще з часів Другої світової війни.

Слайд 9

Останнім завершеним твором великого Хемінгуея стала книга спогадів "Свято, яке завжди з

Останнім завершеним твором великого Хемінгуея стала книга спогадів "Свято, яке завжди з
тобою" (1960, опублікована 1964), що розкривала своєрідну атмосферу художнього життя Парижа 20-х років.        В останні роки життя Хемінгуей хворіє, його переслідує синдром смерті батька (кілька разів він робить невдалі спроби покінчити життя самогубством, навіть перебуває деякий час у лікарні). Одужавши, 1 липня 1961 року повертається додому в садибу Фінка Віхія на Кубі, а вранці 2 липня 1961 року, вставши зрання, бере зі свого численного арсеналу улюблений карабін і зводить свої порахунки з життям. 

Слайд 10

“Старий і море”

“Старий і море”

Слайд 11

Історія написання

Історія створення повісті «Старий і море» бере свій початок у 1936 році, коли Хемінгуей

Історія написання Історія створення повісті «Старий і море» бере свій початок у
опублікував у часописі «Есквайр» нарис про дійсний випадок у Гольфстрімі: рибалка спіймав величезну рибину, яка довго тягла за собою човник; коли потерпілого знайшли, від риби майже нічого не залишилося, а старий ридав з відчаю.
У 1950 році Хемінгуей приступив до художньої розробки давно знайденого сюжету, він мріяв написати об'ємний роман про життя рибальського селища, про долі його мешканців.

Слайд 12

Проте автор знайшов інший шлях відтворити цей всесвіт рибальського життя: багато чого опустив

Проте автор знайшов інший шлях відтворити цей всесвіт рибальського життя: багато чого
у підтекст, створивши стислу, глибоку філософську притчу про людину і море. У 1952 році повість «Старий і море» була надрукована в журналі «Лайф».
У 1953 році за свою повість Ернест Хемінгуей отримав Пулітцерівську премію, в 1954 році — Нобелівську премію з літератури

Слайд 13

Сюжет

Старий рибалка Сантьяго вирушає далеко у відкрите море. Йому поталанило: він упіймав

Сюжет Старий рибалка Сантьяго вирушає далеко у відкрите море. Йому поталанило: він
рибу, але вона настільки велика і дужа, що старому доводиться довго і тяжко змагатися, щоб перемогти її. А на зворотньому шляху акули обгризли рибу, і старий приплив до берега лише з її скелетом.

Слайд 14

Персонажі

Сантьяго  — старий рибалка
Манолін  — сусідський хлопчисько
Літературознавці прагнули з’ясувати, хто став прототипом головного героя

Персонажі Сантьяго — старий рибалка Манолін — сусідський хлопчисько Літературознавці прагнули з’ясувати,
повісті — Сантьяго. Досить часто називали знаменитого кубинського рибалку і друга письменника Грегоро Фуентоса, який дожив до 104 років. Однак більшість дослідників схильні думати, що цей образ увібрав у себе риси різних людей, з якими Хемінгуей спілкувався в рибацькому селищі Кохімар, що неподалік на схід від Гавани.

Слайд 15

Екранізації

1958  — «Старий і море»  — художній фільм Джона Стерджеса
1990  — «Старий і море»  — телевізійний фільм Джада Тейлора
1999  — «Старий і море»  — мультфільм Александра

Екранізації 1958 — «Старий і море» — художній фільм Джона Стерджеса 1990
Петрова

Слайд 16

Назва твору викликає певні асоціації, натякає на головні проблеми: людина і природа,

Назва твору викликає певні асоціації, натякає на головні проблеми: людина і природа,
смертне і вічне, потворне і прекрасне тощо. Старий символізує людський досвід і разом із тим його обмеженість. Поруч із старим рибалкою автор змальовує маленького хлопчика, який вчиться, переймає досвід у старого. Та коли старому рибалці не таланить, батьки забороняють хлопчику виходити з ним у море. У двобої з рибою старому дуже потрібна допомога, і він шкодує, що поруч нема хлопчика, та розуміє, що це закономірно. Старість, думає він, не повинна бути самотня, та це неминуче. 

Слайд 17

Тема самотності людини розкривається автором у символічних картинах вутлого човника на тлі

Тема самотності людини розкривається автором у символічних картинах вутлого човника на тлі
безмежного океану. Океан символізує вічність і непоборну природну силу. Хемінгуей впевнений, що людину можна знищити, але неможливо перемогти. Старий довів свою здатність протистояти природі, він витримав найтяжке у своєму житті випробування, тому що, незважаючи на самотність, думав про людей (спогади про хлопчика, їх розмови про видатного бейсболіста, про спортивні новини підтримують його в момент, коли сили майже покинули). 
Имя файла: Ернест-Хамингуей-.pptx
Количество просмотров: 136
Количество скачиваний: 0