правовий захист дітей у різних ситуаціях. Також варто знати про такі документи, як:
Декларація ООН про захист жінок і дітей у надзвичайних обставинах і в період збройних конфліктів 1974 р.,
Конвенція Міжнародної організації праці про мінімальний вік для прийому на роботу 1973 р.,
Мінімальні стандартні правила ООН, що стосуються здійснення правосуддя щодо неповнолітніх («Пекінські правила») 1985 р.,
Декларація ООН про соціальні та правові принципи, що стосуються захисту й благополуччя дітей, особливо в разі передачі дітей на виховання та їх усиновлення на національному і міжнародному рівнях 1986 р.
Україна, як й інші держави — члени ООН, приділяє багато уваги захисту прав дітей. Українське законодавство захищає права дитини за допомогою таких механізмів:
• Конституція України (ст. 24, 51, 52, 92);
• Сімейний кодекс України (глави 13, 14та ін.);
Цивільний кодекс України (ст. 295, 1261 та ін.);
• Закон України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей»;
• Закон України «Про забезпечення організаційно- правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»;
• Закон України «Про охорону дитинства».
Сімейний кодекс України передбачає, що у випадках порушення прав дитини її родичі, один із батьків, сама дитина можуть звернутися до органів опіки й піклування або до суду. Батьки або один із батьків, що порушують права дитини, можуть бути позбавлені батьківських прав. Справами дітей опікуються служба у справах неповнолітніх, державні соціальні служби при місцевих державних адміністраціях, громадські організації, як і опікуються проблемами захисту прав дітей.
Захист прав дитини
Записати до зошита