Содержание
- 2. О.С. Попов
- 3. ПЛАН Значення відкриття електромагнітних хвиль. Біографія О.С. Попова Наукова діяльність О.С. Попова. Будова і принцип дії
- 4. Значення відкриття електромагнітних хвиль. Існування електромагнітних хвиль та їхні властивості були теоретично передбачені Максвеллом у 60-ті
- 5. Біографія О.С. Попова Відомий російський фізик. Перший в світі побудував радіопередавач і приймач, передав першу в
- 6. Наукова діяльність О.С. Попова. Перші наукові дослідження О.С.Попова присвячені аналізу найвигіднішої дії динамоелектричної машини. Після опублікування
- 7. У результаті копітких експериментів з когерером О.С.Попов зробив його досить зручним і чутливим індикатором електромагнітних хвиль.
- 8. У 1895-1896 pp. О.С.Попов займався вдосконаленням створених ним приладів, виступав з доповідями і демонстрував їх роботу.
- 9. Будова і принцип дії першого радіоприймача. Ідею використання електромагнітних хвиль для передавання сигналів на відстані вперше
- 10. У сучасних радіоприймачах когерер замінили електронні лампи й напівпровідникові транзистори, але принцип реле залишився. Електронна лампа
- 11. 1895року на засіданні Російського фізико-хімічного товариства Попов зробив доповідь “Про відношення металевих порошків до електричних коливань”,
- 12. 1 5 1. Когерер 2. Реле 3. Дзвінок 4. Ударник 5. Антена 6. Заземлення 2 6
- 14. Скачать презентацию
Слайд 2О.С. Попов
О.С. Попов
Слайд 3ПЛАН
Значення відкриття електромагнітних хвиль.
Біографія О.С. Попова
Наукова діяльність О.С. Попова.
Будова і
ПЛАН
Значення відкриття електромагнітних хвиль.
Біографія О.С. Попова
Наукова діяльність О.С. Попова.
Будова і
Література
Слайд 4 Значення відкриття електромагнітних хвиль.
Існування електромагнітних хвиль та їхні властивості
Значення відкриття електромагнітних хвиль.
Існування електромагнітних хвиль та їхні властивості
Слайд 5Біографія О.С. Попова
Відомий російський фізик. Перший в світі побудував радіопередавач і
Біографія О.С. Попова
Відомий російський фізик. Перший в світі побудував радіопередавач і
О.С.Попов народився 16 березня 1859 р. в с.Тур'їнські Рудники. У 1882 р. закінчив фізико-математичний факультет Петербурзького університету і був залишений у ньому для підготовки до наукової діяльності. Був викладачем фізики та електротехніки Мінних офіцерських класів (1883-1901 pp.) та Технічного училища Морського відомства в Кронштадті (1890-1900 pp.), професором фізики і директором Петербурзького електротехнічного інституту.
Помер О.С.Попов 13 січня 1906 р.
Слайд 6Наукова діяльність О.С. Попова.
Перші наукові дослідження О.С.Попова присвячені аналізу найвигіднішої дії
Наукова діяльність О.С. Попова.
Перші наукові дослідження О.С.Попова присвячені аналізу найвигіднішої дії
Слайд 7У результаті копітких експериментів з когерером О.С.Попов зробив його досить зручним і
У результаті копітких експериментів з когерером О.С.Попов зробив його досить зручним і
До весни 1895 р. Попов винайшов чутливий і надійно працюючий радіоприймач, який використовувався для бездротової сигналізації (радіозв'язку). Під час проведення дослідів О.С.Попов помітив, що приєднання до когерера вертикального металевого дроту (антени) спричиняє збільшення відстані надійного прийому. 7 травня 1895 р. на засіданні фізичного відділення Російського фізико-хімічного товариства О.С.Попов зробив доповідь про винайдення ним бездротової системи зв'язку і продемонстрував її роботу.
Під час дослідів у 1895 р. О.С.Попов зрозумів, що його приймач реєструє також і грозові розряди. Тому він створив спеціальний прилад, який записував на рухому паперову стрічку сигнали, що утворювалися під час грози. Цей прилад, названий пізніше грозовідмітчиком, у 1895-1896 pp. використовувався для вивчення характеру атмосферних завад.
Приймач Попова і грозовідмітчик зберігаються в Центральному музеї зв'язку в Санкт-Петербурзі.
Слайд 8У 1895-1896 pp. О.С.Попов займався вдосконаленням створених ним приладів, виступав з доповідями
У 1895-1896 pp. О.С.Попов займався вдосконаленням створених ним приладів, виступав з доповідями
У 1899 р. П.Н.Рибкін, Д.С.Троцький — помічники О.С.Попова — виявили детекторний ефект когерера. На основі цього О.С.Попов створив «телефонний приймач депеш» для слухового прийому радіосигналів (на головні телефони) і запатентував його.
На початку 1900 р. прилади Попова були використані для зв'язку під час ліквідації аварії на броненосці «Генерал-адмірал Апраксій» та врятування рибалок у відкритому морі.
Заслуги О.С.Попова у винайденні радіо офіційно були відзначені в 1900 р. присудженням йому почесного диплома і золотої медалі на IV Всесвітньому електротехнічному конгресі в Парижі.
Слайд 9Будова і принцип дії першого радіоприймача.
Ідею використання електромагнітних хвиль для передавання
Будова і принцип дії першого радіоприймача.
Ідею використання електромагнітних хвиль для передавання
У ньому електромагнітні хвилі приймалися (реєструвалися) спеціальним приладом — когерером. Під дією електромагнітної хвилі опір когерера К різко зменшується, в результаті чого замикається коло батареї Б. Струм проходить у обмотці реле Р, яке притягує якір Я, замикаючи контакти С реле. Якір замикає контакт, і струм проходить в обмотці електромагніта Е. Електромагніт притягує якір-пластинку П з молоточком, який ударяє по чашці дзвінка Д. Чути звук.
Одночасно з цим розриваються контакти М і струм в обмотці Е зникає. Молоточок ударяє по когереру, струшуючи ошурки, їх опір зростає. Струм в обмотці реле не проходить, і приймач знову готовий до роботи.
Слайд 10У сучасних радіоприймачах когерер замінили електронні лампи й напівпровідникові транзистори, але принцип
У сучасних радіоприймачах когерер замінили електронні лампи й напівпровідникові транзистори, але принцип
Г.Марконі в 1896 р. подав заявку, а в 1897 р. дістав патент (в Англії) з застосування електромагнітних хвиль для бездротового зв'язку. (О.С. Попов свого винаходу не патентував.) Схема приймача Г.Марконі була такою само, як і схема приймача О.Попова.
Г.Марконі провів значну роботу з удосконалення приладів зв'язку. Зокрема, в 1902 р. він здійснив зв'язок через Атлантичний океан. Його діяльність відіграла значну роль у розвитку радіотехніки, зокрема в поширенні радіо як засобу зв'язку і була відзначена в 1909 р. Нобелівською премією.
Важливим етапом у розвитку радіозв'язку стало створення в 1913 р. лампового генератора незатухаючих коливань. У наступні роки зусиллями багатьох видатних учених та інженерів радіотехніка перетворилася на надзвичайно широку й різноманітну галузь техніки.
Слайд 111895року на засіданні Російського фізико-хімічного товариства Попов зробив доповідь “Про відношення металевих
1895року на засіданні Російського фізико-хімічного товариства Попов зробив доповідь “Про відношення металевих
Слайд 12 1
5
1. Когерер
2. Реле
3. Дзвінок
4. Ударник
5.
1
5
1. Когерер
2. Реле
3. Дзвінок
4. Ударник
5.
6. Заземлення
2
6
4
3