Растрова і векторна графіка

Слайд 2

Теоретичні основи і поняття.

Растрова графіка — це цифрові зображення, які вибудовуються з

Теоретичні основи і поняття. Растрова графіка — це цифрові зображення, які вибудовуються
пікселів — поодиноких точок, забарвлених в певний колір. Вони мають ряд ключових характеристик. Растрові картинки допустимо створювати різними способами. По-перше, зображення можна сфотографувати і відсканувати — воно буде складатися з одиничних пікселів і тому вважатися растровим. По-друге, картинку відповідного типу легко намалювати. Для цього повинен використовуватися растровий графічний редактор — наприклад, фотошоп.

Векторна графіка — це цифрові зображення, які вибудовуються не з пікселів, а з готових геометричних форм, здатних досягати, як правило, будь-якої величини і забарвлюватися в будь-який колір (але, як правило, загальна кількість одночасно використовуваних відтінків у таких картинках зазвичай невелике). Якщо растрову картинку можна створити методом малювання або фотографування, то формування векторних зображень вимагає використання виключно спеціалізованих програм. Таких як, наприклад, Adobe Illustrator.

Слайд 3

Растрова графіка. Детальний огляд.

Головна перевага графіки, про яку йде мова, — у

Растрова графіка. Детальний огляд. Головна перевага графіки, про яку йде мова, —
можливості сформувати на екрані практично будь-яке зображення. Зокрема — вивести на дисплей реалістичне фото. При достатній глибині кольору і високому дозволі картинки, а також за умови використання якісної відеокарти і монітора воно буде малоотличимым від вихідного виду сфотографованих об’єктів.
Растрова графіка універсальна — існує широкий спектр пристроїв і програм, які здатні з нею працювати. Її можна застосовувати в складі практично будь-якого мультимедійного контенту — від значків на Робочому столі до величезних рекламних плакатів. Кадри у фільмі — це теж фактично растрова графіка.
Недоліки растрової графіки: Її дуже складно збільшити в розмірі без візуального погіршення якості. Якщо растрове зображення має низький дозвіл, то воно, швидше за все, не підійде для використання, наприклад, в якості шпалер для Робочого столу або як елемент великого банера.

Слайд 4

Приклади растрової графіки:

Автор: eleth89 (Coats & Revolvers)

Приклади растрової графіки: Автор: eleth89 (Coats & Revolvers)

Слайд 5

Автор: Могилат.

Автор: Могилат.

Автор: Могилат. Автор: Могилат.

Слайд 6

Векторна графіка. Детальний огляд.

Безумовно, є дуже складні за структурою векторні зображення. Наприклад,

Векторна графіка. Детальний огляд. Безумовно, є дуже складні за структурою векторні зображення.
представляють собою креслення автомобіля або якого-небудь іншого виду складної техніки. Але вони повністю будуть зберігати властивості, зазначені вище, — а саме пристосованість до збільшення або зменшення в будь-якій пропорції. Таким чином, векторна графіка має вельми значуща перевага перед растровою в частині масштабування. Однак, як правило, сильно поступається їй з точки зору можливостей наповнення картинки складними елементами. Дуже проблематично збудувати, наприклад, барвистий плакат з використанням одних лише векторних фігур, оскільки серед них може просто не виявитися тих, що здатні вдало вписуватися в концепцію проекту.

Слайд 7

Приклади векторної графіки:

Приклади векторної графіки:
Имя файла: Растрова-і-векторна-графіка.pptx
Количество просмотров: 34
Количество скачиваний: 0