ТРУДОВІ РЕСУРСИ І ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

Содержание

Слайд 2

Трудові ресурси — це частина працездатного населення, яка володіє фізичними й розумовими

Трудові ресурси — це частина працездатного населення, яка володіє фізичними й розумовими
здібностями і знаннями, необхідними для здійснення корисної діяльності.
Населення — сукупність людей, що перебувають у межах території даної держави і підлягають її юрисдикції (громадяни, іноземці, особи, які не мають громадянства).
Все населення залежно від віку поділяється на:
осіб молодших працездатного віку (від народження до 15 років включно);
осіб працездатного (робочого) віку (жінки – 15-58, чоловік – 15-59 років);  
осіб старших працездатного віку, по досягненні якого установлюється пенсія за віком.
Відповідно до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» до населення працездатного віку починаючи з 2012р. включено жінок віком 55 років, з 2013р. - жінок у віці 56 років, з 2014р. - жінок у віці 57 років, а з 2015р. - жінок у віці 58 років. 
Залежно від здатності працювати розрізняють осіб працездатних і непрацездатних. Непрацездатні особи в працездатному віці — це інваліди 1-ї і 2-ї груп, а працездатні особи в непрацездатному віці — це підлітки і працюючі пенсіонери за віком.

Слайд 3

До трудових ресурсів належать:
населення в працездатному віці, крім непрацюючих інвалідів 1-ї і

До трудових ресурсів належать: населення в працездатному віці, крім непрацюючих інвалідів 1-ї
2-ї груп та непрацюючих осіб, які одержують пенсію на пільгових умовах (жінки, що народили п’ять і більше дітей і виховують їх до восьми років, а також особи, які вийшли на пенсію раніше у зв’язку з тяжкими і шкідливими умовами праці);  
працюючі особи пенсійного віку;  
працюючі особи віком до 16 років.

Слайд 4

Економічно активне населення  – це населення обох статей віком 15-70 років, яке

Економічно активне населення – це населення обох статей віком 15-70 років, яке
протягом певного періоду забезпечує пропозицію робочої сили для виробництва товарів та послуг. 
За нормами, виробленими ООН, до економічно активного населення відносять усіх, хто працює, а також осіб, які не мають у даний момент роботи, але бажають її отримати (сюди не входять ті, хто навчається, і утриманці).
Економічно активне населення України в 2013 р. становило 21 млн 840,4 тис. осіб, або близько 46% населення країни.
У січні-червні 2014 року кількість економічно активного населення України у віці 15-70 років склала 20 млн 216,0 тис. осіб.
Рівень економічної активності визначають як відношення (у відсотках) кількості економічно активного населення віком 15-70 років до всього населення зазначеного віку.

Слайд 5

Рівень економічної активності населення за регіонами у 2014 році
(у % до всього

Рівень економічної активності населення за регіонами у 2014 році (у % до всього населення відповідного віку)
населення відповідного віку)

Слайд 6

Зайнятість – участь населення в трудовій діяльності, яка забезпечує задоволення особистих, колективних

Зайнятість – участь населення в трудовій діяльності, яка забезпечує задоволення особистих, колективних
і суспільних потреб, тобто розширене відтворення робочої сили. Зайнятістю прийнято вважати суспільно корисну діяльність громадян, яка приносить їм заробіток. 
Ринок праці — сфера формування попиту і пропозиції на робочу силу.
Кількість зайнятих збільшилася передусім у будівельній галузі, в готельному господарстві та ресторанній справі, у торгівлі. Водночас у сільському господарстві, освіті та промисловості було зафіксовано зменшення обсягів зайнятості.
Рівень зайнятості населення у 2014 р. становив: віком 15—70 років — 57,4%, працездатного віку — 65,3%.

Слайд 7

Рівень зайнятості населення за регіонами у 2014 році (у % до всього

Рівень зайнятості населення за регіонами у 2014 році (у % до всього населення відповідного віку)
населення відповідного віку)

Слайд 8

Незайняті - це люди, що не працюють і не шукають роботу за даного

Незайняті - це люди, що не працюють і не шукають роботу за
рівня заробітної плати. Це частина дорослого населення, що навчається, перебуває на пенсії, є надто хворими, щоб працювати, або не потребує роботи, у зв’язку з наявністю інших джерел для існування.
Безробітними в Україні вважають працездатних людей, які не мають заробітків, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до неї.
Види безробіття
Циклічне (кон'юнктурне) безробіття виникає внаслідок коливань економіки. У фазі рецесії підприємства звільняють робочих та наймають на роботу в разі економічного підйому. Вважається, що кон'юнктурне безробіття зникає через 2-3 роки.
Сезонне безробіття — результат природних коливань кліматичних умов протягом року або коливань попиту. Зникає протягом року.
Панельне безробіття – вид безробіття, який виникає внаслідок фрикційного, добровільного та структурного безробіття. Це та група безробітних, які не можуть знайти роботу в зв'язку з кваліфікацією, віком, станом здоров'я, місцем проживання або недостатнім бажанням до праці.
Фрикційне безробіття (тимчасове) виникає, коли люди тимчасово знаходяться без роботи в результаті зміни місця праці, професій. Цей вид безробіття виникає в короткостроковому вимірі.
Структурне безробіття (технологічне) — виникає в результаті зміни структури економіки, викликане науково-технічним прогресом і зміною структури потрібних кадрів.

Слайд 9

Рівень безробіття (за методологією МОП) серед економічно активного населення віком 15—70 років

Рівень безробіття (за методологією МОП) серед економічно активного населення віком 15—70 років
становив 8,9%, а працездатного віку — 9,3%.
Рівень безробіття (за методологією МОП) – відношення (у відсотках) кількості безробітних віком 15–70 років до економічно активного населення (робочої сили) зазначеного віку.
Кількість безробітних у 2014 р. становила 512,2 тис. осіб. Безробіття більше поширене в сільській місцевості, ніж у містах – 54 % проти 46 %. При цьому найбільше безробітних серед молоді віком 15-24 роки. Майже кожний другий серед безробітних раніше був робітником, а кожний четвертий - службовцем або не мав професійної підготовки.

Слайд 11

За забезпеченістю працересурсним потенціалом всі регіони України можна поділити на три групи:
із

За забезпеченістю працересурсним потенціалом всі регіони України можна поділити на три групи:
значною часткою працездатного населення, але дуже низькими показниками природного руху, значним механічним відтоком людей (Харківська, Луганська, Дніпропетровська, Донецька, Київська області);
із значною часткою працездатних людей, високими показниками “старіння” населення, від’ємними або незначними додатними показниками природного приросту населення, значним механічним відтоком населення (Одеська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Львівська, Тернопільська, Волинська, Рівненська, Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська області, Автономна Республіка Крим);
з найнижчою в Україні часткою працездатного населення, дуже низьким (від’ємним) природним приростом населення, найвищою часткою осіб пенсійного віку, із значним відтоком населення (Хмельницька, Житомирська, Вінницька, Черкаська, Сумська, Полтавська, Кіровоградська, Чернівецька області).
Имя файла: ТРУДОВІ-РЕСУРСИ-І-ЗАЙНЯТІСТЬ-НАСЕЛЕННЯ-.pptx
Количество просмотров: 135
Количество скачиваний: 1