Цікаве про тритонів

Слайд 2

1. Тритони абсолютно не бояться холоду. Вони можуть вмерзнути в лід взимку,

1. Тритони абсолютно не бояться холоду. Вони можуть вмерзнути в лід взимку,
а як тільки він розтане, ожити без особливих проблем. Бували випадки і цікавіше. Одного тритона з’їв вуж, але, мабуть, змії він не сподобався і через кілька годин вона його повернула назад. Тритон здавався мертвим, але щойно пішов дощ, тварина ожила і швиденько задріботіла по своїх справах.

Цікаві факти про тритонів

Слайд 3

2. Траплялося, що в сильну посуху тритони висихали. Їх мумії лежали місяцями,

2. Траплялося, що в сильну посуху тритони висихали. Їх мумії лежали місяцями,
але варто було волозі потрапити на їхнє тіло, як вони одразу ж оживали! З самого народження тритони харчуються винятково тваринною їжею, поїдаючи дрібних ракоподібних, черв’яків, пуголовків і комах. Як і хамелеони, тритони вміють змінювати своє забарвлення, але ця здатність в них виражена слабше.

Слайд 4

3. Тритони дуже погано бачать, тому полювання для них – справа складна.

3. Тритони дуже погано бачать, тому полювання для них – справа складна.
Моторних тварин їм не наздогнати через свою незграбність, тому вони частенько голодують і змушені задовольнятися равликами. Вже їх-то наздожене навіть найповільніший тритон!

Слайд 5

4. Потанцюємо?
У воді тритони надягають шлюбний наряд, а перед спарюванням влаштовують справжні

4. Потанцюємо? У воді тритони надягають шлюбний наряд, а перед спарюванням влаштовують
танці. При вигляді дами кавалер починає махати хвостом - це запрошення на свою ділянку. Самка переконується, що самець налаштований доброзичливо, а не агресивно. Тоді вона починає кивати головою, робить різкі повороти тілом і відкриває і закриває рот. Самець обнюхує самку, плаває колами навколо неї, стає у воді вертикально, потім обхоплює партнерку зверху. Так вони довго плавають разом.

Слайд 6

5. Чарівні метаморфози
Приблизно через 2 тижні з ікринок вилуплюються личинки завдовжки 6-7

5. Чарівні метаморфози Приблизно через 2 тижні з ікринок вилуплюються личинки завдовжки
мм, Щоб вирватися з щільної оболонки, їм доводиться звиватися всім тілом і битися об стінку яйця. Вилупившись, личинка тут же прикріплюється до найближчого листочка і набуває забарвлення під колір навколишніх рослин. При довжині 9,5 мм у неї збільшуються зовнішні зябра, з'являються спинний і хвостовий плавці, утворюються передні лапки з пальцями. Тепер її можна відрізнити від пуголовка. Личинка завмирає у воді і ловить пропливають повз мікроскопічних рачків. При сприятливих погодних умовах до середини літа вона досягає 30-34 мм, у неї зникають зябра і плавникові складки. Настає час виходити на сушу.
Имя файла: Цікаве-про-тритонів.pptx
Количество просмотров: 38
Количество скачиваний: 0