Слайд 2Термін "євгеніка" запропонував англійський вчений Френсіс Гальтон. Вона була дуже поширена у
ХХ столітті, зокрема у Радянському Союзі, Нацистській Німеччині.
Слайд 3Визначення євгеніки Ф.Гальтона: «Вивчення впливів, що підлягають суспільному контролю і можуть поліпшити
чи погіршити як фізичні, так і розумові якості прийдешніх поколінь». І при цьому він додав, що на першій стадії пов'язані з цим питання будуть піддаватися чисто науковій розробці, причому справа не піде далі пропаганди євгенічних ідей. На другій стадії вже можна буде вжити ряд заходів практичного характеру і видати відповідні закони. Нарешті, на третій стадії такі закони стануть непотрібними, тому що всі люди усвідомлять необхідність правил євгеніки.
Слайд 4Розрізняють євгеніку позитивну і негативну.
Негативна спрямована на фізичне знищення (вбивство) наступних поколінь
людей з метою повної ліквідації «фізичних недоліків», що присутні в їхніх предків.
Позитивна ставить своїм завданням розвивати позитивні фізіологічні риси в наступних поколіннях, що відсутні в їх попередниках.
Слайд 5.
Застосування євгеніки
Через те, що в нацистській Німеччині євгеніка була проголошена державною
доктриною (і проблема невідповідності «арійським» стандартам розв’язувалась убивством), євгеніка почала асоціюватись із фашистською ідеологією.
Однак початково євгеніка сприймалась як позитивне явище, гуманісти XVIII сторіччя розглядали цю практику як спосіб покращити тіло людини й уникнути страшних хвороб у майбутньому.
Елементи євгеніки також присутні в сучасному світі — це стосується практики планування сім’ї, а також, як до цього вдаються в деяких країнах західного світу, практика перевірки крові чоловіка і жінки, які мають намір укласти шлюб