Слайд 2План уроку
Вступ.
5 визначних місць ПН Америки
Подорож ПН Америкою
Питання
Кросворд
Слайд 9Визначні місця
1. Болота Эверглейдс у Флориді
Унікальні субтропічні чагарники, які американські індіанці
називали "па-хай-оки", або "трав'яниста вода", займають площу приблизно 7000 кв.км. Колись вони займали територію в 10361 кв.км., але і тепер це одне з найбільших збережених у світі прісноводних боліт. Територія національного парку Еверглейдс становить майже 5700 кв.км., класифікується як заповідник дикої природи, і разом з 189 кв.км. заповідника Форт-Джеферсон отримала міжнародний статус природної спадщини, біосферного заповідника та Рамсар.
Слайд 10Визначні місця
Пустелі Мохаве та Сонора
Величезні простори, що простяглися на південь від Північного
Орегону і охоплюють майже повністю штати Невада і Юта, формуються високими горами або холодною внутрішньоматериковою пустелею. На півдні ця територія переходить до внутрішньоматерикової пустелі Мохаве, що займає приблизно 65000 кв.км. і покриває велику частину південного сходу Каліфорнії. На південь, до Арізони і Мексики, вона зливається з пустелею Сонора.
Слайд 11Визначні місця
Національний парк “Зайон” в штаті Юта
Багато тисячоліть тому струмок петляв по
м'яких молодих породах плато, пробираючись на південь. Земля піднімалася, і потік став пробивати собі дорогу, стесуючи породу частками гравію і піску, вимитими вище за течією. У результаті утворився каньйон Зайон - звивиста ущелина, що місцями досягає глибини 762 м, її прорізає піщаник Навахо до лежить нижче більш древнього вапняку Кайбаб. У той же час сформувалися й інші каньйони й ущелини, але каньйон Зайон на річці Верджинія завжди привертав найбільшу увагу.
Слайд 12Визначні місця
Метеоритний кратер в Арізоні
Багато тисяч років тому яскрава смуга прокреслила небо
над Північною Аризоною. Вогненний куля, що летіла зі швидкістю приблизно 19 км. за секунду, знижувалася все більше і, нарешті, врізалася в Землю зі страшним вибухом, піднявши в повітря мільйони тонн породи і залишивши після себе Метеоритний Кратер. За своєю руйнівною силою вибух у тисячу разів більший за вибух атомної бомби, скинутої на Хіросіму.
Кратер являє собою величезну чашевидну воронку 1220 м. у діаметрі і 180 м. в глибину, чия кромка піднімається над плоскою рівниною на 46 м.
Слайд 13Визначні місця
Карлсбадські печери
Найближче до національного парку "Карлсбадські печери" велике місто - Ель-Пасо
в Техасі, до якого приблизно 190 км. Хай-вей-180 веде з міста прямо до національного парку.
У сутінках вхід в Карлсбадські печери стає чорним; це приголомшливе видовище - мільйони летючих мишей випурхують з прохолодної темноти печери. Кажани чудово літають і забезпечені складною локаційною системою, тому вони ніколи не стикаються один з одним. Хоча відвідувачі, що спостерігають це явище, чують шурхіт їхніх крил і періодичне попискування, частота звуків, що видаються кажанами, занадто висока для слуху.
Слайд 15Подорож (нац. Парк Лос Кецалєс, Коста-ріка)
Слайд 17Подорож (Пуебло каньон в штаті Арізона)
Слайд 18Подорож (Ніагарський водоспад, Н’ю-Йорк)
Слайд 19Подорож (Канада, парк Санд Лейс)
Слайд 20Питання
1. Яка країна ПН Америки вам сподобалась найбільше? Чому?
2. Площа материка?
3. Якими
океанами омивається?
4. Яка місцевість із запропонованих вам сподобалась найбільше?
5. Перечисліть найвизначніші місця ПН Америки.