Содержание
- 2. Сабақтың мақсаты: Білімділік мақсаты: Атомның электрондық құрылысы туралы толық мағлұмат беру.Электрондардың энергетикалық деңгейлерге таралып орналасуын көрсету.
- 3. Сабақтың түрі: Аралас сабақ. Сабақтың өту әдісі: Сын тұрғысынан ойлауды дамыту технологиясы.
- 4. Жоспары: І-кезең: “Қызығушылықты ояту.” ( Тақырыпқа танымдық қызығушылықты, оқушының белсенділігін ояту.). ”Кім білімпаз?” ІІ-кезең: “Мағынаны ашу.”
- 5. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі (2 мин) ІІ. Үй тапсырмасын сұрау, өткен тақырыптарға шолу жасау (9
- 6. І-кезең:” Қызығушылықты ояту.” Оқушыларды 3 топқа бөлемін. І-топ: ”Электрон” ІІ-топ: “Протон” ІІІ-топ: “Нейтрон” 3 топтан 3
- 7. “Кім білімпаз?” Период дегеніміз не?. Периодтық кестеде қанша топ бар? Периодтық заңның анықтамасы Топ бойынша қандай
- 8. ІІ.”Мағынаны ашу.” Атомның электрондық құрылысы .
- 9. Атом-күрделі бөлшек.Ортасында ядро орналасқан, сыртында электрондар айналып жүреді.Осы электрондардың жолын электрондық қабат немесе энергиялық деңгей дейміз.Энергиялық
- 10. “Кім алғыр? ” 3 топтан 3 оқушы шығарамын. .Жаңа тақырыпты қалай қабылдағанын білу үшін Кім алғыр?
- 11. “Кім алғыр?” Ве- Мg- C- P- Cl- Ca-
- 12. ІІІ-кезең: “Ой толғау”
- 13. Берілген электрондық құрылыстың қай элементке сәйкес келетінін көрсет. (дұрыс тапсаң шар әуеге қалықтайды!)
- 14. 1.Энергиялық деңгей дегеніміз не? 2.Элементтің реттік нөмірі нені көрсетеді? 3.Период нөмірі нені көрсетеді? V. Сабақты бекіту:
- 15. VI. Оқушыларды бағалау Үйге тапсырма: §56.№7 Н. Атомның электрондық құрылысы
- 16. Қолданылған әдебиеттер “Химик анықтамалығы” №3-4 2009 жыл Н.Нұрахметов, т.б. Химия 8-сынып. Алматы “Мектеп” 2006 жыл 3.
- 18. Скачать презентацию