Моделі системи глобальної інформаційної безпеки

Слайд 2

Міжнародна інформаційна безпека - взаємодія акторів міжнародних відносин з операцій підтримання сталого

Міжнародна інформаційна безпека - взаємодія акторів міжнародних відносин з операцій підтримання сталого
миру на основі захисту міжнародної інфосфери, глобальної інфраструктури та суспільної свідомості від реальних і потенційних інформаційних загроз.

Слайд 3

Cтратегії глобального інформаційного протиборства лежать в основі
аналітичних розробок дослідницьких інституцій різних країн,

Cтратегії глобального інформаційного протиборства лежать в основі аналітичних розробок дослідницьких інституцій різних
метою яких
є саме забезпечення інформаційного лідерства у сфері міжнародної безпеки.
За результатами досліджень аналітики виділяють наступні моделі
системи глобальної інформаційної безпеки:

Модель А – створення абсолютної системи захисту країни-інфолідера проти будь-якого виду наступальної інформаційної зброї, що обумовлює об’єктивні переваги в потенційній інформаційній війні, змушує інші країни шукати альянсу у військово-інформаційних діях з країною-інфолідером. При цьому може бути використано систему жорсткого контролю над інформаційним озброєнням противника на підставі потенційних міжнародних документів з інформаційної безпеки.
Модель В – створення значної переваги держави – потенційного ініціатора інформаційної війни в наступальних видах озброєнь, у знешкодженні систем захисту держави-противника засобами інформаційного впливу, координація дій із союзними державами з використаннями визначених засобів інформаційної зброї для ідентифікації будь-яких джерел і типів інформаційних загроз.
Модель С – наявність кількох країн – інфолідерів та потенційного протиборства між ними, визначення фактору стримування експансії інформаційних загроз, забезпечення в перспективі домінування однієї з держав у сфері міжнародної інформаційної безпеки з можливостями значного впливу на глобальну інфосферу та переважного права вирішення проблем глобального світопорядку.
Модель D – всі конфліктуючі сторони використовують транспарентність інформації для формування ситуативних альянсів, для досягнення переваг локальних рішень, які спроможні заблокувати технологічне лідерство, для використання можливостей інфоінфраструктури на окремих територіях з метою організації внутрішнього конфлікту між опозиційними силами (політичні, сепаратистські, міжнаціональні конфлікти) для проведення міжнародних антитерористичних інформаційних операцій. 

Слайд 4

Женевська зустріч (1999 р.) виявила стратегічну проблему міжнародної інформаційної безпеки – проблему

Женевська зустріч (1999 р.) виявила стратегічну проблему міжнародної інформаційної безпеки – проблему
домінування в глобальній інфосфері із застосуванням інформаційних озброєнь, тобто прагнення до контролю значних територій та соціумів, проблему інформаційного дисбалансу сил міжнародного світопорядку.
Имя файла: Моделі-системи-глобальної-інформаційної-безпеки.pptx
Количество просмотров: 36
Количество скачиваний: 0