Аналіз бізнес-ідеї

Слайд 2

Сильні сторони: Якими є основні сильні сторони вашого бізнесу? Які ви

Сильні сторони: Якими є основні сильні сторони вашого бізнесу? Які ви маєте
маєте переваги у порівнянні із іншими підприємствами та підприємцями? Що ви можете зробити для того, щоб клієнти приходили до вас знову і знову?
Слабкі сторони: Які є проблеми для ведення вашого бізнесу? Як ви можете подолати ці проблеми?
Можливості: В яких напрямках ви можете розвивати ваш бізнес? Які нові споживчі потреби ви можете задовольнити? Чи є у вас способи зробити ваш бізнес більш ефективним і прибутковим?
Загрози: Які зовнішні фактори можуть поставити під загрозу успіх вашого бізнесу? Чи збираються конкуренти запропонувати нову продукцію або послуги чи нові ціни, які могли б становити загрозу для ваших продажів? Чи планується відкриття іншого нового підприємства, яке може конкурувати із вашим?

Слайд 3

Виходячи з цього, перед початком проведення SWOT-аналізу ви повинні мати: опис

Виходячи з цього, перед початком проведення SWOT-аналізу ви повинні мати: опис вашої
вашої бізнес-ідеї, ринкові умови, потреби клієнтів і опис конкурентів. Вам слід провести аналіз і збір відомостей з цих питань перед тим, як розпочати SWOT-аналіз. Якщо ви не володієте реальними даними, ви можете аналізувати конкурентів, яких можна порівняти із вашим бізнесом, і використовувати це в цілях аналізу.

Слайд 4

Ви маєте з’ясувати, чи існують інші підприємства, які пропонують ці ж

Ви маєте з’ясувати, чи існують інші підприємства, які пропонують ці ж самі
самі послуги чи продукцію. Ці інші підприємства є вашими конкурентами. Знання про ваших конкурентів допоможуть вам визначити ваші сильні і слабкі сторони, можливості і загрози. Ваші конкуренти зосереджені на досягненні успіху, так само як і ви і хочуть, щоб бізнес зростав і ставав все більш успішним. Конкуренція може бути прямою або непрямою. Вашими прямими конкурентами є ті підприємства, які дуже схожі на ваше.
Непрямими конкурентами є ті підприємства, які не схожі на ваше, але надають подібні послуги чи продукцію. Наприклад, якщо ви продаєте яблука, інша особа, яка продає яблука, є вашим прямим конкурентом, але особа, яка продає апельсини, є вашим непрямим конкурентом. Необхідно розуміти ваших конкурентів для того, щоб інформація, яку ви зібрали, допомогла вам прийняти правильне рішення і планувати цілі і стратегії вашого бізнесу.

Слайд 5

Аналіз конкурентів допоможе вам порівняти ваше підприємство із визначеними конкурентами за

Аналіз конкурентів допоможе вам порівняти ваше підприємство із визначеними конкурентами за різноманітними
різноманітними факторами. Використовуючи цю інформацію, ви можете проводити SWOT-аналіз.
Як визначити конкурентів? Джерелами для визначення конкурентів можуть бути: ваше опитування, в рамках якого респонденти зазначили підприємства, які продають подібну продукцію або послуги; регіональні телефонні довідники подібних підприємств; Інтернет та інші подібні джерела. Вам слід визначити такі відомості, як їх місцезнаходження, ціни на продукцію і послуги, дані про фінансовий стан і цілі їх господарської діяльності.
З яких ще джерел можна отримати відомості про конкурентів? Дані про конкурентів можна отримати з наступних джерел:
• Письмові джерела, такі як щорічні звіти, прес-релізи, статті в газетах та публікації в Інтернеті, презентації, офіційні виступи та урядові звіти.
• Наявні дані, такі як прейскуранти, реклама, агітаційні матеріали, тендери, сайти конкурентів і каталоги.
• Дані, отримані з таких джерел, як спеціалізовані виставки, зустрічі із постачальниками, семінари та конференції, зустрічі з колишніми співробітниками та іншими особами, із якими конкуренти мають контакт

Слайд 6

Аналіз конкурентів

Аналіз конкурентів

Слайд 7

SWOT-аналіз

SWOT-аналіз
Имя файла: Аналіз-бізнес-ідеї.pptx
Количество просмотров: 37
Количество скачиваний: 0