Індуїзм

Слайд 2

Перед початком будь-якої нової справи індуїсти звертаються до Ганеші - богу з

Перед початком будь-якої нової справи індуїсти звертаються до Ганеші - богу з
головою слона, поктровителю удачі , ліквідатору перешкод. Індія - країна великих різноманітностей: релігійних, культурних, регіональних, соціальних, лінгвістичних; індуїсти поклоняються як мінімум сотні різних богів, але майже всі вони шанують задоволеного товстуна Ганешу, найпопулярнішого в цій помішаній на божествах традиції. Віруючі просять його благословення, коли входять в храм, приступають до нової роботи, відправляються в поїздку, відкривають нове підприємство, вступають на навчання, починають своє подружнє життя,готуються до сівби або беруться писати книгу.

Слайд 3

Індуїзм - приголомшлива релігія грандіозних ідеалів, яскравих фарб, гострої їжі, складних ритуалів

Індуїзм - приголомшлива релігія грандіозних ідеалів, яскравих фарб, гострої їжі, складних ритуалів
і неймовірних переказів. Одне з найбільш захоплюючих сказань оповідає про те, як Ганеше дісталася його голова. Як майже все інше в Індії, ця історія зустрічається в самому різноманітному викладі, з різною кількістю подробиць, але одна з популярних версій звучить так: жила-була одного разу богиня Парваті, яка страждала від самотності, тому що її чоловік, бог Шива, виїхав з компанією приятелів на чергову зі своїх нескінченних полювань. І Парваті зробила собі сина з глини і власної відмерлої шкіри. Одного разу Парваті попросила сина постояти біля дверей, щоб ніхто не завадив їй купатися. Повернувшись на Батьківщину в цей момент Шива виявив, що шлях у власний будинок йому перегороджує незнайомий хлопець. Так і не добившись від Ганеші дозволу увійти, Шива в люті відірвав йому голову. Побачивши сина, лежачого без свідомості в калюжі крові, Парваті так розгнівалася, що пригрозила знищити весь світ. Тоді Шива, бог-руйнівник, який успішніше віднімає життя, ніж дарує або його, закликав на допомогу Брахму-творця і Вішну-хранителя. Брахма пояснив Парваті, що її сина можна воскресити, якщо наділити його головою іншої істоти. Тоді Вішну знайшов слона і відсік йому голову, яку Шива приробив до тіла хлопчика, провівши таким чином першу в світі
ксенотрансплантацію. Потім Шива проголосив свого воскресшого сина главою його небесного війська і, на вимогу Парваті, оголосив, що відтепер всі віруючі повинні вимовляти ім'я його сина перед будь-якими починаннями, в тому числі і перед поклонінням божествам. Так старанного сина Парваті стали шанувати як охоронця порогів. Він отримав ім'я Ганеша, що складається з санскритських слів «гана» (військо) і «іша» (володар) і вказує на положення Ганеші як командувача небесним військом Шиви.

Слайд 4

ВІШНУ ШИВА

ВІШНУ ШИВА

Слайд 5

Сансара і мокша

Між індуїстами виникає багато спірних питань. Одне з них –

Сансара і мокша Між індуїстами виникає багато спірних питань. Одне з них
проблема людини. Проблему представляє собою сансара, що в буквальному сенсі означає блукання або течія, а в даному контексті мається на увазі замкнуте коло життя і переродження. Ми народжуємось і помираємо, а потім знову народжуємось і помираємо.
Віра в реінкарнацію швидко поширюється на Заході, кожен четвертий американець або європеєць вірить, що після смерті душа вселяється в інше тіло. Але жителі Заходу зазвичай сприймають реінкарнацію, як нагороду, а не покарання : а якщо в наступному житті пощастить, можливо куплю собі «мерседес», або відхвачу дружину красуню, а ще краще виграю в лотерею. Та для індуїстів це швидше кара, аніж можливість, адже цей світ – сльози та біда і якщо поталанить знайти щастя, то воно буде неміцним та недовготривалим. Воно також створене і буде знищене як і все на цьому світі. Отож, мета індуїста – не просто врятуватись бігством з цього світу в якийсь небесний рай, а назавжди покинути і небо і землю. Індуїсти називають цю мету мокша, буквально «звільнення», а в даному випадку – духовне звільнення, позбавлення душі від сансари.

Слайд 6

Звичайно індуїсти розуміють, що далеко не всі зможуть досягти головної мети індуїзму.

Звичайно індуїсти розуміють, що далеко не всі зможуть досягти головної мети індуїзму.
Тому вони признають чотири різні мети свого істування. Перші три такі : кама ( фізичне задоволення), артха ( багатство і влада), дхарма ( закон), але вищою метою залишається мокша.

Слайд 7

Другою ключовою ознакою індуїзму є кастова система, заснована на переконанні, що становище

Другою ключовою ознакою індуїзму є кастова система, заснована на переконанні, що становище
людини в соціальній і ритуальної ієрархії визначається самим фактом народження і залежить від його вчинків в колишніх перевтілення. Для кожної касти існують свої особливі ритуали. Доля людини після чергового перевтілення визначається в основному тим, наскільки добре він виконував свої кастові обов'язки в попередньому житті. Індуїзм допускає можливість існування великої кількості різних релігійних точок зору і не робить явних відмінностей між віруючими і невіруючими. Чисельність приблизно 600 мільйонів; фактично всі індуїсти сконцентровані на території Індії та прилеглих районах.

Слайд 8

Брахмани - каста священнослужителів. Веди, Священні ні тексти індуїзму, налічують 4000 років і являють

Брахмани - каста священнослужителів. Веди, Священні ні тексти індуїзму, налічують 4000 років
собою правила, яким повинна слідувати людина. «Великі» божества можуть брати мати обличчя «дрібних», а також укладати шлюби з богинями. Поклонятися можна будь-якій з форм Бога, так як всі божества - це багатоликий прояв єдиної духовної сутності.
Имя файла: Індуїзм.pptx
Количество просмотров: 31
Количество скачиваний: 0