Оригінальні або дженерики: які вибрати ЗЗР

Содержание

Слайд 2

Зміст:

Вступ.
Оригінальні препарати.
Генеричні препарати(дженерики).
Підроблені пестициди.
Основні проблеми та ризики.

Зміст: Вступ. Оригінальні препарати. Генеричні препарати(дженерики). Підроблені пестициди. Основні проблеми та ризики.

Слайд 3

Вступ

Історії сучасної агрохімії — понад 70 років. За цей час винайдено безліч

Вступ Історії сучасної агрохімії — понад 70 років. За цей час винайдено
діючих речовин, на основі яких створюються різноманітні засоби захисту рослин. Серед них є оригінальні пестициди, які випускає компанія з патентом на діючу речовину, і дженерики (препарати-аналоги), що вивипускаються іншими компаніями після закінчення терміну патенту.

Слайд 4

Сьогодні, згідно зі статистикою, пестицидів-аналогів в обсязі українського ринку — понад 45%.

Сьогодні, згідно зі статистикою, пестицидів-аналогів в обсязі українського ринку — понад 45%.
Хлібороби активно купують їх для захисту посівів, але, дженерики не завжди виправдовують довіру. Так само як і оригінальні препарати, які теж можуть давати осічку. Проте компанія завжди дає гарантії на власні препарати та несе на себі відповідальність за дію даних препаратів, і у разі виникнення неприємних випадків споживаж може звернутись із претензіями до виробника.

Слайд 5

Оригінальні препарати.
Оригінальні засоби захисту рослин виробляються на основі хімічної речовини, яка винайдено

Оригінальні препарати. Оригінальні засоби захисту рослин виробляються на основі хімічної речовини, яка
на науковій базі компанії виробника (як правило, це великий хімічний концерн) або при співпраці з нею. Більшість діючих речовин створено в 50—70-і рр. минулого століття, і унікальними правами на них володіє один-єдиний виробник. На науковій базі компанії до речовини додаються різні додаткові з'єднання для підвищення його ефективності та зменшення токсичної дії на культуру. Ціна таких пестицидів досить висока, і це легко пояснити. Розробка ЗЗР від синтезу молекули діючої речовини до створення комерційного препарату зазвичай займає 10-15 років і коштує мільйони доларів.

Слайд 6

Генеричні препарати(дженерики).

На даний момент український ринок агрохімії майже наполовину складається з ЗЗР

Генеричні препарати(дженерики). На даний момент український ринок агрохімії майже наполовину складається з
аналогов, і у цієї цифри є тенденція до збільшення. Оригінальні пестициди створюються на основі хімічної речовини, захищеного патентом. Але патент не вічний.
Після закінчення терміну патентного захисту компанія — правовласник діючої речовини втрачає монопольне право на виробництво препарату на його основі, і тоді вже будь-яке підприємство може створити свій ЗЗР на основі цієї діючої речовини: освоїти технологію виробництва, присвоїти препарату свою назву, встановити ціну — і все, можна виходити на ринок.
Шлях на ринок для дженерика не настільки довгий і складний як і у інноваційного препарату. Звідси — відчутна різниця у вартості оригіналу і генерика.

Слайд 7

Підроблені пестициди.

Такі препарати часто плутають з дженериками. Але це — зовсім не

Підроблені пестициди. Такі препарати часто плутають з дженериками. Але це — зовсім
одне і те ж. На відміну від офіційно зареєстрованих аналогів оригінальних препаратів підробки — це контрафактна продукція, яка не проходить ніякої реєстрації і потрапляє на ринок нелегальними шляхами. Виробники та споживачі таких пестицидів підлягають адміністративному переслідуванню…

Слайд 8

Основні проблеми та ризики.

Існує дві головні проблеми при використанні дженеричних препаратів –

Основні проблеми та ризики. Існує дві головні проблеми при використанні дженеричних препаратів
це якість препарату та його дослідження. Так стосовно якості можна стверджувати що діюча речовина виготовлена з дотриманням всіх вимог, проте як відомо до складу препарату входять до 20 інших допоміжних речовин, що покращують дію діючої речовини. Компанія виробник дженеричних препаратів не має інформації про допоміжні речовини які входять до складу оригінального препарату, тому використовує їх шляхом підбору. Тому і дія дженерика зазвичай жорсткіша, виражена більша фітотоксичність, і збільшуються виробничі витрати на антидепресанти.
Стосовно досліджень генерика – то їх майже не існує, порівнюючи із обсягом досліджень оригінального препарату. Тому дестребютори не можуть нічого сказати ані про фітотоксичність, ні про післядію, ні про поведінку у бакових сумішах. Зваживши всі аргументи важко дати відповідь що краще - дешевизна, чи якість і відсутність ризиків.

Слайд 9

Оригінальні препарати та їх аналоги

Оригінальні препарати та їх аналоги
Имя файла: Оригінальні-або-дженерики:-які-вибрати-ЗЗР.pptx
Количество просмотров: 20
Количество скачиваний: 0