Слайд 2Грудний перід
У грудний період ріст супроводжується збільшенням довжини і маси тіла. За
цей період ріст дитини збільшується приблизно в півтора-два рази. У дитини віком 2,5-3 місяці зміцнюються шийні м'язи, і вона починає самостійно тримати голівку. Це сприяє утворенню шийного вигину
Слайд 3У п'ятимісячної дитини настільки розвиваються м'язи тулуба, що вона може самостійно сидіти.
У віці шість місяців у дитини починають прорізуватися молочні зуби
Слайд 4На кінець першого року дитина стає на ніжки. У цей час починає
формуватися поперековий вигин хребта. У 1,5-2 роки вже повністю сформовані всі вигини хребта.
Слайд 5Ясельний період
Ясельний період – це період від одного до трьох років. До
2 років у дитини повинні з’явитися всі 20 молочних зубів. У цей час дитина постійно рухається, тому важливо правильно фізично виховувати й загартовувати її тіло. Потрібно дотримуватися графіка профілактичного щеплення, аби запобігти вірусним та інфекційним хворобам.
Слайд 6Дошкільний період
Дошкільний період – триває від 3 до 6-7 років. Зріст дитини
збільшується на 6-8 см у рік, а маса на 2 кг. З 5-6 років молочні зуби починають замінюватися на постійні. Психічна діяльність набуває великого розвитку і дитина вже добре говорить, малює олівцями, знає багато віршів і пісень. У цьому віці формуються риси характеру. У цей період потрібно готувати дитину до школи, привчати до самостійності.
Слайд 7Шкільний період
Шкільний період поділяється на
а) молодший
б) середній (підлітковий)
в) старший
Слайд 8Молодший шкільний період
Молодший шкільний період характеризується уповільненням темпів росту. Дитина підростає за
рік на 4-5 см. У цей період діти починають навчатися, оволодівати грамотою, читанням, математикою. У процесі навчання спостерігається розвиток розумових здібностей учнів.
Слайд 9Середній шкільний період
Підлітковий (середній шкільний період) збігається з періодом статевого дозрівання, яке
супроводжується змінами діяльності залоз внутрішньої секреції. У цьому віці закладається багато рис характеру, властивих конкретній особистості, виробляється вміння контролювати власну поведінку, здатність керувати собою, своїми вчинками і настроєм. Людина стає особистістю в результаті самовиховання. У цей період формуються моральні якості людини, її цілеспрямованість. Під впливом авторитету дорослих і навколишнього середовища формується характер.
Слайд 10Старший шкільний період
Старший шкільний. Це вік статевого дозрівання (від 12-13 до 17-18
років). Організм готується до дорослого життя. За нормальних умов статеве. Фізичне і психічне дозрівання відбувається відповідно один до одного, причому у дівчат приблизно на два роки раніше, ніж у хлопчиків.У цьому віці швидкими темпами збільшується ріст і маса тіла. Подальший розвиток м’язової системи відбувається за рахунок діаметра м’язового волокна. Характеризуючи вищу нервову діяльність підлітків, необхідно відзначити, що на початку цього періоду
Слайд 11Зрілий вік
Зрілий вік настає у віці 21 рік. Перший період зрілого віку
- до 35 років. Це найпродуктивніший період у житті людини, пора, коли розвиваються її здібності, можливості їхнього прояву в конкретній сфері діяльності. У цей період людина здебільшого створює сім'ю, народжує і виховує дітей. Другий період зрілого віку - від 36 до 60 років у чоловіків і до 55 років у жінок. У цей відрізок часу життя людина намагається реалізувати себе в обраній професії.