Содержание
- 2. ЗМІСТ Вступ 1. Образотворче мистецтво в Україні в 1920-х – 1930-х рр. 2. Архітектура та скульптура
- 3. Вступ Культурній розвиток крайни у 1920-і роки – вражаючий феномен української історії. Країна, що пережила найважчу
- 4. 1. Образотворче мистецтво в Україні в 20-х – 30-х рр. Різноманітність стилів і напрямів була властива
- 5. Представники авангардизму
- 6. Роботи Петра Холодного
- 7. Роботи М.Жука та М.Самокіша У період 1920-х – 1930-х рр. в Украйні помітного прогресу досягла станкова
- 8. В.Тропінін “Українець” У першій половині XX ст. розвивається станковий живопис. Поширюється автопортрет, зростає інтерес до камерного
- 9. 2. Архітектура та скульптура України в 20-ті – 30-ті рр. Перед архітекторами України в 20-ті роки
- 10. Сільскогосподарська Академія у Києві В українській архитектурі того періоду помітний слід залишили такі напрямки, як раціонализм
- 11. Висновки Період 30-х – час особливо жорстокого тоталітаризму. “Українізацію” було повністю згорнуто, а найпомітніших діячів національної
- 13. Скачать презентацию
Слайд 2ЗМІСТ
Вступ
1. Образотворче мистецтво в Україні в 1920-х – 1930-х рр.
2. Архітектура та
ЗМІСТ
Вступ
1. Образотворче мистецтво в Україні в 1920-х – 1930-х рр.
2. Архітектура та
Висновки
Слайд 3Вступ
Культурній розвиток крайни у 1920-і роки – вражаючий феномен української історії. Країна,
Вступ
Культурній розвиток крайни у 1920-і роки – вражаючий феномен української історії. Країна,
У цей час також продовжувалася боротьба за збереження і розвиток української мови. 20-ті роки дають приклад небаченого розвитку, відкриттів і сподівань в українській культурі . Зайнята, насамперед, збереженням політичної гегемонії комуністична партія ще не підпорядкувала собі культурну діяльність. Поширення ж україномовної освіти створило українській культурі таке широке підґрунтя, якого вона давно не мала у Східній Україні. Вперше українська культура могла розраховувати на підтримку з боку держави, особливо коли в 1923 р. більшовики взяли курс на українізацію з метою розширення свого впливу серед місцевого населення.
Революція також наповнила культурну діяльність відчуттям новизни, свідомістю звільнення від старого світу та його обмежень. Це був час пошуків і сподівань. Натхнені відчуттям власної місії та зростаючою аудиторією, письменники, художники й учені з захопленням поринули у створення нового культурного всесвіту.
Слайд 41. Образотворче мистецтво в Україні в 20-х – 30-х рр.
Різноманітність стилів і
1. Образотворче мистецтво в Україні в 20-х – 30-х рр.
Різноманітність стилів і
Слайд 5Представники авангардизму
Представники авангардизму
Слайд 6Роботи Петра Холодного
Роботи Петра Холодного
Слайд 7Роботи М.Жука та М.Самокіша
У період 1920-х – 1930-х рр. в Украйні помітного
Роботи М.Жука та М.Самокіша
У період 1920-х – 1930-х рр. в Украйні помітного
1) Иван Франко. Портрет работы М.Жука
2) В бою Максим Кривоніс з Яремою Вишневецьким. Худ. Микола Самокіш. (Джерело: Петро Кардаш, Сергій Кот: "Слава Українського Козацтва" Мельборн, вид. "Фортуна", 1997.)
Слайд 8В.Тропінін “Українець”
У першій половині XX ст. розвивається станковий живопис. Поширюється автопортрет, зростає
В.Тропінін “Українець”
У першій половині XX ст. розвивається станковий живопис. Поширюється автопортрет, зростає
1) Украинец c палкой
1820е г, холст, масло
Государственный музей украинского изобразительного искусства,
Киев, Украин
Реалістичні традиції В. Тропініна в українському портретному мистецтві першої половини XX ст. розвивали Т. Шевченко, І. Сошенко та ін.
Слайд 92. Архітектура та скульптура України в 20-ті – 30-ті рр.
Перед архітекторами
2. Архітектура та скульптура України в 20-ті – 30-ті рр.
Перед архітекторами
Іншою прикметою української архітектури став її масовий характер. Йшлося про зведення великої кількості типових житлових і громадських будівель, а також досі небачених нових споруд, що мали засвідчувати сучасність і оригінальність будівництва. Широко практикуються архітектурні конкурси, які стимулювали нові пошуки. Найпомітніші споруди, зведені у стилі конструктивізму, — електростанція і кінофабрика в Києві.
Частково у стилі українського модерну в Києві у 1927—1933 pp. збудовано залізничний вокзал (архітектор О. Вербицький). У 1925— 1929 pp. побудовано кілька палаців культури, будинків рад, робітничих поліклінік. Окремо розгорнулося промислове будівництво — грандіозна Дніпровська гідроелектростанція (Дніпрогес).
Слайд 10Сільскогосподарська Академія у Києві
В українській архитектурі того періоду помітний слід залишили такі
Сільскогосподарська Академія у Києві
В українській архитектурі того періоду помітний слід залишили такі
Українське барокко було значною мірою витіснене, хоча окремі будівлі в цьому стилі ще будувалися (сільскогосподарська Академія у Києві - збудовані (1923-1930) за проектом арх. Дьяченко Д.М. (1887—1942) , в стилі нео-бароко (українського бароко) ).
Слайд 11Висновки
Період 30-х – час особливо жорстокого тоталітаризму. “Українізацію” було повністю згорнуто,
Висновки
Період 30-х – час особливо жорстокого тоталітаризму. “Українізацію” було повністю згорнуто,
Примусова колективізація і пов‘язаний з її неуспіхом штучний голодомор 1933 р. – одна з найтрагічніших сторінок української історії, відвертий злочин проти традиційної селянської культури життя і господарювання, на зв‘язках з якою розвивалася уся попередня національна культурна традиція. Колгоспне життя сильно змінило самі підвалини сільського життя, перетворивши працьовитого колись селянина на безініціативного, але злодійкуватого колгоспника, довгий час фактично позбавленого громадянства і грошової винагороди за свою нелегку працю. Негласне закріпачення селян у колгоспних формах супроводжувалося ідеологічною пропагандою “соціалістичних цінностей”, прищепити які не вдалося, однак матеріальні й духовні підвалини сільського буття було майже повністю зруйновано. У цей час тих митців, вчених, освітян, літераторів, чиї погляди чи творчість не вписувались у “прокрустове ложе” сталінізму, почали переслідувати, в Україні насаджувався ідеологічний монополізм, культивувались особисті смаки Сталіна. Діяльність митців і письменників стала настільки регламентованою, що почала втрачати ознаки творчості. Негативне значення мала їх відірваність від здобутків зарубіжних майстрів. У драматургії на провідні позиції вийшов О.Корнійчук, п‘єси якого “Загибель ескадри”, “В степах України” ставилися в багатьох театрах. Продовжували писати вірші П.Тичина, М.Бажан, але свободи творчості вони не мали. Обставини життя змушували їх прославляти Сталіна, компартію. У 1934 р. різноманітні літературні об‘єднання були примусово закриті, а потім злиті у Спілку письменників України. За письменниками об‘єдналися й інші працівники мистецтва. Так державній партії легше було керувати “культурним фронтом”. Культурні процеси уніфікувались за допомогою всеосяжного методу “соціалістичного реалізму”, який передбачив, перш за все, оспівування досягнень соціалізму. Під час сталінщини було репресовано близько 500 найбільш талановитих письменників і поетів, які до того плідно працювали в Україні. Національно-культурне відродження було жорстоко придушене сталінізмом і увійшло в історію як “розстріляне відродження”.