Комп'ютерні віруси

Слайд 2

П’ятниця 13

13 січня 1989 вірус, який назвали «П'ятниця, 13-е», зіпсував сотні комп'ютерів

П’ятниця 13 13 січня 1989 вірус, який назвали «П'ятниця, 13-е», зіпсував сотні
у Великобританії. Тоді це викликало справжню паніку, оскільки раніше з комп'ютерними вірусами англійці практично не стикалися. Зате ця подія спричинило за собою активний розвиток антивірусної індустрії, що в свою чергу зробило роботу на комп'ютерах і «прогулянки» по Інтернету більш безпечними.

Слайд 3

Nimda
Назва цього комп'ютерного вірусу являє собою слово «admin», написане в зворотному порядку.

Nimda Назва цього комп'ютерного вірусу являє собою слово «admin», написане в зворотному
З'явився цей вірус у 2001 році. Потрапляючи на комп'ютер, вірус відразу призначав собі права адміністратора і починав свою деструктивну діяльність. Він змінював і порушував конструкцію сайтів, блокував доступ на хости, IP-адреси і т.п. Для поширення вірус використовував відразу кілька різних способів. Робив він це настільки ефективно, що вже через 22 хвилини після свого запуску в мережу став найпоширенішим комп'ютерним вірусом в мережі Інтернет

Слайд 4

ILOVEYOU («Лист щастя»)

З'явився в 2000 році. На пошту приходив лист з темою

ILOVEYOU («Лист щастя») З'явився в 2000 році. На пошту приходив лист з
«I LOVE YOU» до якого був прикріплений файл. Завантаживши вкладення, користувач заражав свій комп'ютер. Вірус відсилав неймовірну кількість листів з комп'ютера незадачливого користувача. Також він видаляв важливі файли на комп'ютері. За деякими оцінками, він обійшовся користувачам ПК по всьому світу більше ніж у 10 млрд $. Вірусом ILOVEYOU було заражено 10% всіх існуючих на той момент комп'ютерів. Погодьтеся, досить шокуючі цифри.

Слайд 5

Creeper

часом появи перших вірусів зазвичай вважають початок 1970-х. Саме тоді з'явилася

Creeper часом появи перших вірусів зазвичай вважають початок 1970-х. Саме тоді з'явилася
програма Creeper, написана співробітником компанії BBN (Bolt Beranek and Newman) Бобом Томасом (Bob Thomas). Creeper володіла можливістю самоперемещенія між серверами. Попадав на комп'ютер, вона виводила на екран повідомлення «I'M THE CREEPER ... CATCH ME IF YOU CAN» («Я кріпера ... Спіймай мене, якщо зможеш»). За своєю суттю, ця програма ще не була повноцінним комп'ютерним вірусом. Ніяких деструктивний дій, або дій шпигунського характеру, Creeper не виконував. Пізніше іншим співробітником BBN Реєм Томлінсон була написана програма Reaper, яка також самостійно переміщалася по мережі і, при виявленні Creeper, припиняла його дію.

Слайд 6

Чорнобиль (CIH)

Один з найвідоміших вірусів, що став найбільш руйнівним за всі попередні

Чорнобиль (CIH) Один з найвідоміших вірусів, що став найбільш руйнівним за всі
роки. Створено в 1998 році тайванським студентом. Ініціали цього студента стоять у назві вірусу. Вірус потрапляв на комп'ютер користувача і не діяв там до 26 квітня. Цей комп'ютерний вірус знищував інформацію на жорсткому диску і перезаписував Flash BIOS. У деяких випадках це призводило до заміни мікросхеми, або навіть до заміни материнської плати. Епідемія вірусу «Чорнобиль» припала на 1999 рік. Тоді з ладу було виведено боле 300000 комп'ютерів. Також вірус ще носив шкоди комп'ютерам по всьому світу в наступні роки.

Слайд 7

Melissa

26 березня 1999 був випущений перший всесвітньо відомий поштовий хробак. Хробак заражав

Melissa 26 березня 1999 був випущений перший всесвітньо відомий поштовий хробак. Хробак
файли MS Word і розсилав свої копії в повідомленнях MS Outlook. Вірус поширювався з величезною швидкістю. Сума завданих збитків оцінюється більш ніж в $ 100 млн.
Имя файла: Комп'ютерні-віруси.pptx
Количество просмотров: 22
Количество скачиваний: 0